У змаганнях зі створення інфраструктури для штучного інтелекту Марк Цукерберг зіткнувся з несподіваною перешкодою — рідкісним видом бджіл, що живе на місці потенційного будівництва центру обробки даних Meta з атомним живленням.
За даними Financial Times, Марк Цукерберг повідомив співробітникам, що попередньо обрана територія для будівництва ЦОД тепер не підходить компанії, оскільки там живе рідкісний вид бджіл.
В Meta ще не надали офіційних коментарів з приводу зміни планів, однак слід зазначити, що компанія також стикалася з екологічними та регуляторними перешкодами у процесі угоди щодо будівництва. Але, схоже, саме бджоли остаточно поставили крапку у мрії Цукерберга.
Видання, на жаль, не надало даних щодо місця будівництва та не назвало ім’я оператора електростанції, з яким планувалась угода, однак зазначає, що Цукерберг розглядав свої плани як можливість зробити Meta першою компанією «із ядерним штучним інтелектом» в Big Tech.
В останньому фінансовому звіті керівник Meta наголошував, що очікує «значного прискорення зростання витрат на інфраструктуру у 2025 році» — зокрема в тому, що стосується ШІ. Найбільші конкуренти компанії — Google, Amazon і Microsoft — розглядають подібні плани й вже інвестують мільярди в ЦОД для енергозабезпечення потреби штучного інтелекту.
Ось, що відомо на цей час:
Водночас бум будівництва ЦОД для ШІ супроводжується не лише високими фінансовими, а й енергетичними витратами. Так, в аналізі McKinsey, зазначалось, що до 2040 року центри обробки даних споживатимуть 35 гігаватів електроенергії на рік (проти 17 гігаватів у 2022 році).