190-кг робот-поліцейський патрулюватиме станцію метро під Таймс-Сквер у Нью-Йорку. Він більше схожий на роздутого R2-D2

Опубликовал
Юрій Орос

Департамент поліції Нью-Йорка (NYPD) запроваджує нові заходи безпеки на станції метро Таймс-Сквер. Триматиме відвідувачів у безпеці робот-поліцейський K5, створений каліфорнійською компанією Knightscope. Якщо у вас виникла асоціація з фільмом RoboCop, то краще переорієнтуйтесь на роздутого R2-D2 із «Зоряних війн».

K5 важить 190 кг, його оснастили чотирма камерами, які можуть записувати відео, але не аудіо. Машина також не має рук — і проігнорувала спробу мера Еріка Адамса зробити сердечко руками, передає Engadget. Робот патрулюватиме станцію з опівночі до 6 ранку протягом свого випробувального терміну, який триватиме два місяці. Але K5 не зразу стане повноцінно патрулювати станцію метро, перші два тижні він витратить на вивчення мапи станції й буде ходити лише по основних зонах, а не по платформах.

K5 не має можливості реагувати на реальні надзвичайні ситуації на станції та не може фізично або вербально затримувати підозрюваних. Єдина допомога в реальному часі, яку він може надати людям, — це з’єднати їх з живою людиною, щоб повідомити про інцидент або поставити запитання, за умови, що вони зможуть натиснути кнопку на роботові.

Нью-Йорк орендує K5 приблизно за 9 доларів на годину на наступні два місяці.

Це нижче мінімальної заробітної плати. Ні перерв на туалет, ні перерв на їжу.

— мер Адамс.

Адамс давно підтримує використання машин, як поліційних інструментів. На початку цього року мер також оголосив, що поліція Нью-Йорка придбає двох робопсів Digidog за 750 000 доларів кожен для використання при захопленні заручників та інших критичних ситуаціях.

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Юрій Орос