Рубрики НовиниАвто

Роботаксі Uber у 2018 році збило насмерть жінку в США — водійка визнала свою вину та отримала 3 роки умовно

Опубликовал
Юрій Орос

Рафаела Васкес — водій-контролер, яка перебувала за кермом автономного таксі Uber під час смертельного ДТП у 2018 році визнала себе винною. Її засудили до 3 років умовно, передає The Verge.

Інцидент стався в місті Темпе, штат Аризона 28 березня 2018 року. Рафаела була контролером під час тестування автономної програми Uber, мала виправляти потенційні помилки автомобіля, проте її Uber Volvo XC90 збив Елейн Герцберг, яка штовхала велосипед через вулицю за межами пішохідного переходу.

Поліція стверджувала, що Васкес дивилася шоу The Voice на своєму смартфоні під час аварії, проте сама вона запевняла, що стежила за системами автомобіля, проте відвернула погляд у вирішальний момент.

Курс Frontend від Mate academy.
Frontend розробник може легко створити сторінки вебсайту чи вебдодаток. Тому після курсу ви станете затребуваним фахівцем у сфері, що розвивається.
Інформація про курс

За даними слідчих, системи авто виявили Герцберг, ще за 5,6 с до зіткнення, проте Volvo не зупинився автоматично, не натисла вчасно на гальма й Рафаела (виконала дію за секунду після зіткення на швидкості 60 км/год). Авто не змогло ідентифікувати людину на дорозі, як і передбачити її траєкторію.

2019 року Національна рада з безпеки транспорту виявила чимало проблем безпеки в автономній програмі Uber. Результати перевірки повідомили про «неадекватні процедури оцінки ризиків», «неефективний моніторинг водіїв-контролерів» та нездатність усунути їх самозаспокоєність під час виконання обов’язків. Крім цього, Uber вимкнула автоматичну систему екстреного гальмування Volvo, щоб вона не конфліктувала з програмним забезпеченням для автономного водіння.

Одразу після інциденту Uber призупинила програму автономних таксі, а пізніше продав її стартапу Aurora Innovation, що входить до Advanced Technologies Group. А позов родини Герцберг до Uber був урегульований в особистому порядку на суму, що не розголошується.

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Юрій Орос