Рубрики НовиниСофт

Російські хакери з воєнної розвідки намагалися проникнути в електронну систему планування операцій ЗСУ

Опубликовал
Вадим Карпусь

СБУ викрила та заблокувала дії російських хакерів, які намагалися проникнути в українські військові мережі та організувати збір розвідданих. Противник намагався отримати доступ до чутливої інформації щодо дій ЗСУ, локацій і переміщення Сил оборони, їхнього технічного забезпечення тощо. Проте кіберфахівці СБУ вжили комплексних заходів та завадили цьому. Оборонна кібероперація проводилась у взаємодії зі ЗСУ.

«З перших днів повномасштабної війни ми відбиваємо кібератаки російських спецслужб, які намагаються зламати нашу систему військового управління і не тільки. Проведена нами зараз операція – це кібероборона нашого війська», – зазначив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

Зазначається, що відповідальність за кібератаки лежить на хакерському угрупованні Sandworm, яке підконтрольне російській воєнній розвідці.

В результаті розслідування кіберфахівці СБУ встановили, що для поширення «вірусів» у системі ворог робив основну «ставку» на захоплення українських планшетів на полі бою. Надалі вони планували використовувати наявні на цих пристроях доступи та програми для проникнення в систему.

Загалом СБУ виявила майже 10 ворожих шпигунських програм, які були призначені для отримання інформації із системи.

Джерело: СБУ

Disqus Comments Loading...