СБУ викрила шахраїв, які організували з-за кордону схему продажу «гуманітарки» на 60 млн грн

Опубликовал
Володимир Скрипін

Служба безпеки України повідомила про викриття та ліквідацію масштабної шахрайської схеми з продажу гуманітарної допомоги з-за кордону на 60 млн грн. За цією схемою стоїть група молодиків з Дніпропетровщини, які після вторгнення рф втекли з України, використавши підроблені документи.

За кордоном фігуранти  швидко відкрили власний «бізнес» — продавали військову амуніцію і товари подвійного призначення для потреб ЗСУ, мінімум втричі завищуючи їхню вартість. Загалом за час війни продали товарів на суму понад 60 млн грн.

Щоб не сплачувати митні платежі в Україні, зловмисники завозили продукцію як благодійну допомогу, підробляючи документи від імені доброчинних організацій. Це дозволило їм ухилитися від сплати податків на близько 20 млн грн.

В результаті слідчих дій, які провели співробітники СБУ та БЕБ, виявлено значну кількість бронежилетів, касок, наколінників, тепловізорів, оптичних прицілів, БПЛА і документацію, яка підтверджує протиправну діяльність.

Наразі одному з учасників схеми повідомлено про підозру. Вирішується питання про передачу арештованого майна на потреби ЗСУ.

Disqus Comments Loading...