Скажіть Мартіну, що можна швидше: ChatGPT дописав книги «Вітра зими» та «Сон про весну»

Опубликовал
Андрей Русанов

Незалежний розробник Ліам Суейн попросив ChatGPT закінчити серію книг Джорджа Мартіна «Пісня льоду та полум’я», на якій заснований серіал «Гра престолів». Чатбот відмінно впорався, але справжнього майстра не замінить.

Суейн використовував ChatGPT для написання двох книг серії: «Вітри зими» та «Сон про весну». Він розповів, що направляв ChatGPT за допомогою спланованої послідовності підказок. Спочатку ChatGPT отримав підказку, що дозволила створити нарис для першої глави «Вітрів зими». Потім він повторював процес знову і знову, щоб створити нариси 45 глав. Після чого вже вони були «згодовані» ChatGPT із запитом щодо більших подробиць. Потім кожен пункт таких розширених нарисів став підказкою для створення окремих сцен та повноцінних глав.

Автор проєкту зробив кілька спостережень, які можуть допомогти письменникам та дослідникам:

  • ChatGPT досить добре відстежує безперервність персонажів навіть у такій складній системі, як «Пісня льоду та полум’я». Один із прикладів на GitHub демонструє, що ChatGPT залучає персонажа Ілліріо в перші кілька абзаців, потім він зникає на проміжку, що перевищує сто тисяч слів, перш ніж повернутися в одну сцену з Варісом та знову надовго зникнути. ChatGPT зміг «згадати» згадати Ілліріо та знову змалювати його там, де це мало сенс.
  • Мовній моделі далеко до Джорджа Мартіна в несподіваному вбивстві персонажів у різний спосіб. Попри те, що бот отримував спеціальні підказки про це, йому не вдалося вбити нікого цікавого у двох романах.
  • Загальні повороти сюжету даються ChatGPT трохи краще. Один з улюблених моментів Суейна в його версії «Вітрів зими» – коли лорд Джон Коннінгтон зраджує Дейєнеріс Таргарієн: «Поворот, на який я не очікував, дуже добре вписався в оповідання». Ще один приклад: у «Сні про весну» Брану було бачення, що Стіна була не лише фізичним бар’єром, а й містичним щитом, що стримує силу Короля Ночі. «Цей поворот добре вписується у всесвіт і створює напруження до кінця історії».

Суейн сформулював загальний висновок із виконаної роботи:

Онлайн-курс "Business English" від Laba.
Вивчіть базу граматики, лексики та вокабуляру.Використовуйте англійську в спонтанній розмові з колегами та клієнтами.Прокачайте її до впевненого В1 — для розвитку кар’єри в бізнесі.
Приєднатись до курсу

«Великі мовні моделі можуть дуже лякати, але цей проєкт вселяє в мене більше оптимізму щодо майбутнього письменників та ШІ. Він показує, що великі мовні моделі, такі як ChatGPT, можуть враховувати сотні сторінок тексту при прийнятті оповідального рішення, що допоможе письменникам швидко виправляти діри в сюжеті. Однак ШІ може робити лише те, що було зроблено багато разів раніше. Цей проєкт вселив впевненість, що штучний інтелект найближчим часом не замінить унікальні літературні твори. Я вважаю, що в ШІ були проблеми з написанням смертей персонажів саме тому, що більшість письменників … не наважуються вбивати головних персонажів. Це частина того, що відрізняє Джорджа Р. Р. Мартіна від інших: у його історіях часто використовуються нестандартні, несподівані рішення. … На мій подив, я більше, ніж до початку цього проєкту, впевнений, що письменники, які приймають творчі та несподівані рішення, незамінні».

З проєктом Ліама Суейна можна ознайомитись на GitHub. Його версію «Вітрів зими» можна прочитати тут, а «Сон про весну» – там. А доки все це відбувається Джордж Р.Р. Мартін непогано влаштував справи та каже, що:

Джерело: IGN

Disqus Comments Loading...