SSD здорожчають: Samsung збільшуватиме ціну пам’яті NAND на 20% щокварталу

Опубликовал
Андрій Русанов

Samsung Electronics розробила стратегію підвищення цін NAND на 20% щоквартально до другого кварталу 2024 року. Про це повідомляє корейський сайт Pulse з посиланням на неназвані джерела в індустрії. У четвертому кварталі 2023 року вже відбулося зростання вартості NAND на 10-20%. Раніше повідомлялося про плани Samsung зменшити виробництво пам’яті.

Ці кроки мають стабілізувати ринок та відновити прибутковість виробництва. NAND і DRAM є основними чипами пам’яті та разом складають близько половини продажів мікросхем пам’яті Samsung. Однак, на відміну від ринку DRAM, де нещодавно була виявлена ​​тенденція до відновлення ціни, вартість NAND залишається низькою.

«Зменшення виробництва NAND наразі буде більшим, ніж щодо DRAM», — сказав виконавчий віцепрезидент Samsung Electronics Кім Дже Джун під час конференції у вівторок після оголошення прибутку компанії за третій квартал.

Зменшення виробництва та збільшення цін вже відбивається на ринку користувацьких накопичувачів SSD в Україні.

Зростання протягом двох кварталів означає, що сторонні постачальники твердотілих накопичувачів сплачуватимуть за чипи NAND на 44% більше до середини 2024 року. І так, це зростання буде перекладено на кінцевого споживача. Також можливе зменшення продажів SSD через здорожчання.

Онлайн курс з промт інжинірингу та ефективної роботи з ШІ від Powercode academy.
Курс-інтенсив для отримання навичок роботи з ChatGPT та іншими інструментами ШІ для професійних та особистих задач, котрі допоможуть як новачку, так і професіоналу.
Записатися на курс

Однак це не означає, що той чи інший конкретний SSD раптово різко зросте в ціні, оскільки контракти на гуртову закупівлю між виробниками мікросхем та постачальниками накопичувачів зазвичай передбачають досить велику знижку. Але варто очікувати, що ціни на накопичувачі зростуть щонайменше на 10-15% залежно від моделі.

Джерела: Pulse, PC Gamer

Disqus Comments Loading...