Starlink + Powerwall: В Україні створять автономні точки доступу Wi-Fi на випадок відключення енергопостачання

Опубликовал
Вадим Карпусь

Російські окупанти продовжують тероризувати Україну, обстрілюючи об’єкти енергетичної інфраструктури, через що великі міста та цілі регіони залишаються без енергопостачання. У такі моменти без електроенергії залишаються не лише побутові споживачі, а й вежі стільникового зв’язку, а також обладнання інтернет-провайдерів. В результаті може погіршуватися якість зв’язку та пропадати інтернет-доступ. Схоже, що Міністерство цифрової трансформації придумало, як боротися з цією проблемою.

Як розповів Михайло Федоров в інтерв’ю ресурсу Forbes, зараз в Україну надходить чергова партія терміналів Starlink у кількості 1570 одиниць. Частина з них буде спрямована на створення публічних точок доступу Wi-Fi. Мета проєкту полягає в тому, щоб забезпечити українців доступом до інтернету при відключенні енергопостачання. Для цього, крім терміналів Starlink, також планується використовувати сховища енергії Tesla Powerwall. Завдяки цьому такі точки публічного зв’язку зможуть працювати незалежно від енергомережі.

Нині готується до запуску кілька тестових точок доступу. Їхню роботу перевірять вже цього тижня. Потім їх оцінять та масштабують. Запустити точки планується упродовж листопада. Михайло Федоров поки не зміг сказати, скільки публічних точок доступу планується запустити в Україні, і де вони розташовуватимуться.

Джерело: Forbes

Disqus Comments Loading...