Стимулювання промисловості виробництва мікросхем по-японськи: завод на $5.3 млрд від фірми з Тайваню

Опубликовал
Юрій Орос

Тайванська компанія Powerchip Semiconductor Manufacturing Corporation (PSMC) і японський фінансовий конгломерат SBI Holdings обрали місце на півночі Японії для будівництва заводу з виробництва мікросхем вартістю 800 млрд єн (5,3 млрд доларів США).

Перша фаза проєкту в префектурі Міягі на північ від Токіо потребуватиме інвестицій у розмірі 420 мільярдів єн, передає CNBC. PSMC і SBI Holdings оплатять половину вартості літографічного заводу, а решта коштів надійде від іноземних і японських інвесторів, банківських кредитів і державних субсидій.

Японія прагне розвивати напівпровідникову промисловість і виробництво мікросхем, і цей потужний завод підкреслює зусилля уряду в цій галузі. Це відбувається на тлі того, що США продовжують посилювати обмеження на експорт ключових напівпровідників та інструментів до Китаю, одночасно намагаючись збільшити внутрішнє виробництво компонентів, які використовуються від смартфонів до автомобілів.

Онлайн-курс "Фінансовий аналіз" від Laba.
Навчіться читати фінзвітність так, щоб ухвалювати ефективні бізнес-рішення.Досвідом поділиться експерт, що 20 років займається фінансами і їхньою автоматизацією.
Детальніше про курс

Оскільки попит на напівпровідники зростає, а технологія все частіше розглядається стратегічно важливою, країни, серед яких Японія, намагаються підвищити свій потенціал.

Завод PSMC та SBI вироблятиме напівпровідники за техпроцесами 28 нм, 40 нм та 55 нм. Це не надсучасні мікросхеми для смартфонів та ноутбуків, але є ключовими для автомобільної промисловості, дуже розвиненої в Японії. Компанії поки не оприлюднили інформацію про терміни будівництва і коли завод почне працювати.

Японія пропонує субсидії компаніям для створення виробничих потужностей в країні. Зокрема американський виробник мікросхем пам’яті Micron оголосив у травні, що протягом наступних кількох років інвестує в Японію до 500 мільярдів єн, у тому числі у виробництво.

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Юрій Орос