Телескоп Джеймса Вебба помітив перші пояси астероїдів, розташовані за межами Сонячної системи

Опубликовал
Катерина Даньшина

Один з нещодавно зафіксованих телескопом Джеймса Вебба поясів натякає на присутність раніше невідомих планет в системі Фомальгаут – найяскравішої зорі в сузір’ї Південна Риба.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Astronomy 8 травня, група астрономів з Університету Аризони та Лабораторії реактивного руху NASA, стверджує, що система Фомальгаут, розташована за 25 світлових років від Землі, виявилась набагато складнішою, ніж вважалось раніше.

Ілюстрація: NASA, ESA, CSA

Ще з 1983 року вчені знали, що зірка, вік якої сягає 440 млн років, оточена пилом та сміттям – однак нові дослідження показують, що біля об’єкта розташовані цілих три пояси астероїдів, схожі на той, що має наша Сонячна система.

Вони простягаються на 23 мільярди кілометрів від зірки (це в 150 разів більше відстані Землі від Сонця). Ширина внутрішнього поясу Фомальгаут складає від 7 до 80 астрономічних одиниць, однак найцікавіше те, що другий пояс системи перебуває під нахилом 23 градуси відносно усіх інших об’єктів на орбіті зірки.

Курс Digital Marketing від Mate academy.
На курсі ви навчитесь запускати рекламу в кабінтеах Facebook/Instagram та Google. Ви також познайомитися з SEO та Email marketing. Це ті навики які найчастіше просять ІТ компанії від Junior Marketers. А ми вас не лише навчимо, а й працевлаштуємо!
Дізнатися більше про курс

«Це справді унікальний аспект системи», — сказав провідний автор дослідження Андраш Гашпар, зазначивши, що це може свідчити про наявність ще не виявлених планет на орбіті Фомальгаут.

Ще далі від зорі розташоване зовнішнє кільце з уламками, схоже на пояс Койпера в Сонячній системі. У ньому виявлено «пляму‎», яку вчені прозвали «‎Великою хмарою пилу» — незрозуміло, чи ця особливість є частиною системи Фомальгаут чи чимось, що світить з-за неї (наприклад, фоновою галактикою). Астрономи підозрюють, що хмара утворилася, коли два великих космічних камені шириною понад 600 км кожен зіткнулися одне з одним.

За словами команди Гаспара, у системі Фомальгаут можуть розташовуватись три або більше планет — розміром приблизно з Уран і Нептун. Їхню присутність має підтвердити подальший аналіз зображень телескопа Джеймса Вебба.

Disqus Comments Loading...