Тому що 6%: ВРУ планує спецрежим оподаткування самозайнятих — водіїв Bolt, кур’єрів Glovo та ін

Опубликовал
Вадим Карпусь

Народні депутати зареєстрували законопроєкт №10166, яким пропонується запровадити спеціальний режим оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності.

Мова йде про спрощені умови для легалізації доходів самозайнятих осіб: кур’єрів, таксистів, перекладачів, майстрів з виконання ремонту, нянь, майстрів манікюру, перукарів тощо. Вони працюють в різних сферах, але не зареєстровані як ФОП та не сплачують податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. Законопроєкт №10166 охоплює 20 видів діяльності, якими займаються понад 500 тис. само зайнятих осіб. Також планується визначити юридичні площини для діяльності онлайн-платформ.

Нардепи обіцяють, що законом буде створено прозоре й зрозуміле регулювання діяльності онлайн-платформ.

«Адже в одних тільки Uber, Bolt, Uklon, Glovo – понад 300 тис. самозайнятих водіїв та кур’єрів. (Цих платформ більше — Kabanchik тощо, їхня кількість зростає)», ─ пише народний депутат Ярослав Железняк.

Онлайн-курс DevOps engineer від Mate academy.
Завдяки онлайн-курсу з гнучким графіком DevOps engineer ви зможете почати карʼєру в IT з нуля. .
Отримати знижку на курс

Для українців перевагами повинні стати спрощення та автоматизація обліку, низький податок в розмірі 6% та відсутність необхідності реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність. Хоча буде доступна можливість залишитись на звичній системі оподаткування (якщо вона використовується самозайнятою особою).

«Саме завдяки платформам, які надаватимуть податковій дані про доходи таких самозайнятих осіб, буде вирішено одну з найболючіших проблем — облік готівкових надходжень. Це детінізація економіки та суттєвий крок вперед у діджиталізації податків», ─ продовжує Ярослав Железняк.

Разом з тим держава зможе отримати додаткові надходження в бюджет від понад 500 тис. само зайнятих осіб, а також матиме зрозумілі умови діяльності «операторів цифрових платформ».

Зазначається, що законопроєкт №10166 має гармонізувати українське законодавство з ЄС. Зокрема, привести податкове законодавство України у відповідність до вимог Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ.

Disqus Comments Loading...