«Тризуб»: в України є лазерна зброя для знищення літаків на відстані до 2 км

Опублікував Вадим Карпусь

Україна володіє сучасною лазерною зброєю під назвою «Тризуб», здатною знищувати літаки на відстані понад 2 кілометри. Про це повідомив командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України полковник Вадим Сухаревський.

«Ми можемо констатувати, що сьогодні Україна є, якщо я не помиляюся, п’ятою країною, яка може сказати, що в неї є лазер. На сьогодні ми вже на висоті понад 2 км цим лазером можемо збивати літаки», – заявив командувач Сил безпілотних систем ЗСУ.

За словами Сухаревського, наразі триває робота над удосконаленням і масштабуванням лазерної зброї. Він додав, що мова йде про реально працюючу систему, а не концепцію.

«Він справді працює, він справді є», – наголосив Вадим Сухаревський.

Він не став заглиблюватися в технічні характеристики та можливості лазерної зброї «Тризуб».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна може отримати лазерну зброю DragonFire від Британії, яке здатна збивати БпЛА при ціні пострілу менше 500 грн.

Система DragonFire – це перспективна лазерна зброя спрямованої дії. Вона працює шляхом фокусування 37 каналів лазерних променів потужністю 1,5 кВт, розташованих у формі шестикутника, і поєднання їх за допомогою дзеркал для злиття та посилення потужності. Старший лазерний фізик британської оборонної лабораторії Портон-Даун (DSTL) Тім Кендалл, який допомагав створювати DragonFire, сказав, що це створює «ідеальний лазерний промінь», який можна випустити через телескопічну лінзу. Ця зброя безшумна і невидима, оскільки довжина хвилі світла становить близько одного мікрона, що не видно людським оком і близьке до інфрачервоного спектра світла.

Також полковник повідомив про успішний розвиток програми ударних дронів типу «матка». Це носії, які здатні долати велику відстань та перевозити на собі ударні дрони.

«Ми сьогодні застосовуємо так звані дрони-«матки», носії FPV, з глибиною занесення понад 70 км. Вони несуть 2 FPV під собою і реально виступають ретранслятором і вражають глибинні об’єкти противника. Як на мене, це справді прорив», – зазначив полковник.

Він додав, що масштабування цього проєкту є одним із ключових завдань.

Джерело: interfax