TSMC збудує в Німеччині перший у Європі напівпровідниковий завод за €10 млрд

Опубликовал
Юрій Орос

Кілька попередніх років: пандемія та розв’язана росією війна дала змогу європейським політикам зрозуміти хиткість ланцюжків постачання з Азії та запросити до себе найбільшого у світі виробника електроніки.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) відкриє завод з виробництва напівпровідникових чипів у німецькому Дрездені. Будівництво має розпочатися наступного року, а виробництво запуститься очікувано у 2027 році, передає Reuters.

Він стане першим об’єктом TSMC у Європі та лише третім за межами Тайваню та Китаю. Першим двом треба завдячувати Закону про чипи в США, завдяки якому уряд виділив 76 млрд доларів, у тому числі на спільні проєкти з TSMC. Першою стала фабрика TSMC WaferTech у штаті Вашингтон, а наступного року має початися виробництво на 40-млрд об’єкті в штаті Аризона, що будується з 2020-го.

Схожий закон ЄС, відомий як European Chips Act передбачає підтримку в розмірі 42 млрд євро, яка допомогла Німеччині укласти угоду з TSMC.

Всього завод у Дрездені коштуватиме 10 млрд євро, половина суми стала тягарем бюджету Німеччини та землі Саксонія, яка виділила  ділянку та дозволила виробництво. 3,499 мільярда євро вкладе TSMC, якій належатиме 70%, вклади по 10% зроблять компанії Bosch, Infineon і NXP.

Місцеві чиновники повідомили, що сам завод та партнерські підприємства забезпечать 10 тис. робочих місць у Саксонії. Однак експерти попереджають, що у TSMC будуть складності через суворі правила працевлаштування в Європі та відмінну від азійської робочу культуру. Подібні проблеми виникали й у США, проте в Європі ще суворіші норми щодо кількості робочих годин, вихідних та відпустки.

Disqus Comments Loading...