Tsubame Archax — 4,5-м робот-трансформер за $3 млн, який мріє бути місяцеходом

Опубликовал
Юрій Орос

Автовиставка Japan Mobility Show і так переповнена футуристичним концептами, проте навіть вони перебувають у тіні Tsubame Archax — натхненного Гандам робота-трансформера, висотою до 4,5 м, який прагне стати науковим інструментом у космосі й на Місяці, проте скорше за все йому доведеться брати участь у боях роботів.

Це перший продукт компанії Tsubame з Йокогами, передає The Verge. Archax, є результатом чотирьох років досліджень і розробок — це свого роду трансформер. Проте тут це більше схоже на трансформацію між двома варіаціями на одну тему.

Внизу кожної з ніг Archax знаходиться промислова шина Yokohama. У режимі транспортного засобу вони розсуваються, знижуючи центр маси для розгону до шалених 10 км/год. В режимі робота він підіймає свій тулуб на висоту до 4,5 м. Процес займає близько 15 секунд. Непогано для 3,5-тонного апарату.

Автори проєкту збираються продати 5 Tsubame Archax за 3 млн доларів кожен, та влаштувати між ними щось на зразок боїв роботів, проте замість реальних зіткнень використовувати озброєння через систему доповненої реальності.

Благородніша інша ціль — космос та Місяць. На думку розробників, такий підхід може бути корисним на інших планетах. Зокрема, на Землі є спеціалізовані машини майже для всього, проте на космічних базах так не вийде. Тому може бути корисним такий концепт із людиною всередині, яка керуватиме його величезними руками, наче маніпуляторами.

Прямо зараз від Tsubame Archax мало користі, зокрема він може руками підіймати лише 20 кг та не надто пристосований для точної роботи. Проте до нових місячних місій ще кілька років (і продовжаться польоти років 10-15), можливо й вдасться зацікавити NASA?

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Юрій Орос