У Землі з’явився новий штучний супутник — сумка з інструментами, яку впустила астронавтка NASA

Опубликовал
Юрій Орос

До списку рукотворних супутників Землі додався несподіваний об’єкт. 2 листопада 2023 року під час виходу в космос із Міжнародної космічної станції (МКС) астронавтки NASA Джасмін Могбелі та Лорал О’Хара впустили сумку з інструментами, яка тепер обертається навколо нашої планети з візуальною зоряною величиною близько 6.

Це означає, що вона трохи менш яскрава, ніж Уран, передає Space.com. Цього недостатньо, щоб розгледіти її неозброєним оком, але любителі спостереження за небом повинні мати змогу побачити її в бінокль.

Щоб побачити її, треба слідкувати за переміщеннями МКС, для цього є спеціальний застосунок NASA (iOS та Android). Сумка має пролетіти над вказаною точкою на Землі за дві-чотири хвилини до станції. Проте об’єкт доволі швидко знижується, й швидше за все розпадеться, коли досягне висоти близько 113 кілометрів над Землею.

Астронавт Європейського космічного агентства (ESA) Меган Крістіан поділилася кадрами того моменту, коли сумка з інструментами вирвалася з рук Могбелі. Вона додала, що востаннє сумку бачив астронавт екіпажу 7 Сатоші Фурукава над горою Фудзі.

Астроном Гарвардського центру астрофізики (CfA) Джонатан Макдауелл повідомив, що мішок обертається навколо Землі по орбіті приблизно 415 на 416 кілометрів. Об’єкт отримав позначення 58229/1998-067WC в каталозі космічних сил США штучних об’єктів на орбіті.

Ця сумка приєдналася до величезної кількості штучного космічного сміття на орбіті навколо Землі — від уламків шатлів і розбитих супутників до інструментів, якими користуються астронавти. Це навіть не перша сумка з інструментами, яка досягла орбіти. У 2008 році астронавтка NASA з українським корінням Гайдемарі Стефанишин-Пайпер намагалася полагодити заклинений механізм на сонячній панелі МКС та втратила контроль над іншою сумкою з інструментами.

Disqus Comments Loading...