В Україні каратимуть ЗМІ за негативні коментарі читачів про посадовців, якщо їх не видалять протягом 3 днів, — новий закон

Опублікував Катерина Даньшина

14 січня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11321, який серед іншого уточнює процес покарання для ЗМІ за «невидалення» негативних коментарів під новинами.

Згідно із роз’ясненням Судово-юридичної газети, ЗМІ звільняються від відповідальності за негативні коментарі читачів щодо посадовців зокрема, якщо такі коментарі були видалені після 3 днів з моменту отримання скарги чи припису Нацради, або ухвали про відповідне судове провадження.

Зважаючи на численні судові рішення, посадовці часто відносять до порушень коментарі, що можуть містити «недостовірну інформацію, яка представляє їх в негативному ключі». У подібній справі Велика Палата Верховного Суду визнала, що недостовірною визначають негативну інформацію, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного.

Отже, виникає питання, чи має медіа видаляти будь-які коментарі читачів зі ствердженням про корупцію чи інші негативні характеристики посадовців, опубліковані без доказів.

Нагадаємо, що у травні Верховна Рада схвалила закон №8329 (у зв’язку з ратифікацією Стамбульської конвенції), який передбачає покарання для українців за образи сексуального характеру в Інтернеті. Таких правопорушників штрафуватимуть на суму від 1360 до 2720 грн, або каратимуть громадськими чи виправними роботами.