Випробування PSAP Voyager / Seatrec
Гідрофони PSAP Voyager автономні, оскільки використовують для живлення перепад температури навколишньої води. Досі підводний зв’язок вимагав надводної чи підводної інфраструктури.
Модуль Persistent Smart Acoustic Profiler (PSAP) Voyager розроблений американською Військово-морською аспірантурою (NPS) та компанією Seatrec. Він здатний вести моніторинг і передавати акустичні та океанографічні дані практично у реальному часі. Випробування біля Гавайських островів дозволило зібрати багато даних для вивчення.
Для живлення бортового комп’ютера (який працює на Linux) модуль використовує перетворення теплової енергії океанічної води. Акустичні датчики пристрою є пасивними. Також PSAP Voyager оснащений засобами зв’язку з супутниками та двигуном для зміни положення. Пристрій можна використовувати на глибині до 1 км. Наразі він працює на глибині 700 м, має графіки передавання інформації та виходу на поверхню.
Звичайні підводні гідрофони потребують додаткового використання надводних чи підводних кораблів, або ж іншої підводної інфраструктури. PSAP Voyager можна легко встановити у будь-якому місці, він одразу починає передавати інформацію і робить це необмежений час (принаймні, наскільки дозволить фізичний ресурс). Автономність гідрофона революційно спрощує підводний зв’язок та зондування.
Військові не розповідають про PSAP Voyager надто багато. Видання The Warzone дізналося, зокрема, про принцип автономного живлення з даних компанії-партнера Seatrec, яка співпрацювала з виробником у 2022 році та пізніше від засновника Seatrec, доктора Ї Чао, про супутниковий зв’язок та двигун. Оголошення військово-морських сил США про випробування минулого тижня не містило технічних подробиць, також військові не відповіли на запитання щодо терміну введення зондів в експлуатацію. Також невідомо, чи використовують інші пристрої цей принцип живлення.
У сучасному технологічному світі секретність військових розробок досить відносна. Минулого року надсекретний американський підводний дрон «засвітили» Google Maps. Американські та європейські військові в останні роки активно розробляють підводні технології для протистояння флотам Китаю та росії.