Вперше секвеновано геном жителя Помпеїв, який загинув під час виверження Везувію в 79 році н.е.

Опубликовал
Тетяна Нечет

Вперше успішно секвеновано геном жителя Помпеїв (Італія), який загинув після виверження вулкана Везувій у 79 р. н.е. Тоді потоки лави повністю знищили місто. До цього були секвеновані лише короткі ділянки мітохондріальної ДНК людей та тварин. Про це йдеться у дослідженні Scientific Reports.

Габріеле Скоррано та його колеги досліджували останки двох людей, знайдених у Будинку ремісника у Помпеях, та витягли їх ДНК. Форма, структура та довжина скелетів вказували на те, що один набір останків належав чоловікові, якому на момент смерті було від 35 до 40 років, а інший — жінці старше 50 років. Проте секвенувати весь геном цілком змогли лише з останків чоловіка.

Порівняння цієї ДНК з ДНК, отриманої від 1030 інших стародавніх і 471 сучасного мешканця Західної Євразії, показало, що чоловіки Помпеїв були схожі зовні на жителів центральної Італії та інших італійців епохи римської імперії. Однак також виявили групи генів, які зазвичай зустрічаються у жителів Сардинії. Це говорить про те, що в цей час на італійському півострові міг бути високий рівень генетичної різноманітності.

Додаткові аналізи скелета та ДНК чоловіка виявили ушкодження в одному з хребців та послідовності ДНК, які зазвичай виявляються у групи бактерій Mycobacterium, до якої належать також бактерії Mycobacterium tuberculosis, що викликають туберкульоз.

Автори припускають, що успішно відновити давню ДНК з останків чоловіка вдалося, оскільки під час виверження вивільнилися пірокластичні матеріали, що захистили ДНК від руйнівних факторів довкілля.

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Тетяна Нечет