ВРУ скасувала пільговий єдиний податок 2% з 1 серпня, але частково зберегла мораторій на перевірки

Опубликовал
Вадим Карпусь

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». За нього проголосували 239 народних депутатів. Документ скасовує пільги в оподаткуванні, які були запроваджені до закінчення дії воєнного стану. Таким чином вже з 1 серпня 2023 року українських підприємців очікує збільшення податків та часткове скасування мораторію на проведення перевірок.

Згідно із новим законом, з 1 серпня скасовується пільгова система сплати єдиного податку в розмірі 2% від суми отриманого доходу. Це стосується ФОП та юридичних осіб. Разом з тим документ регламентує перехід на інші системи оподаткування.

Також з 1 серпня частково скасовується чинний мораторій на проведення податкових перевірок. Так, дозволяються документальні позапланові перевірки за окремими підставами їх проведення. Також відновлюються планові перевірки суб’єктів господарювання у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції (алкоголь, тютюн, паливо), у сфері грального бізнесу та фінансових послуг. Разом з тим на період з 1 серпня 2023 року і до кінця воєнного стану встановлюється мораторій на проведення документальних перевірок з питань сплати ЄСВ.

Крім того, з 1 жовтня відновлює відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. Скасовується відповідальність за такі порушення, що були вчинені у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року, а також за порушення в сфері сплати ЄСВ, вчинені з початку воєнного стану й до 1 серпня 2023 р. Водночас бізнес звільняється від фінансової відповідальності за порушення з РРО (окрім випадків торгівлі підакцизними товарами), якщо вони були вчиненні на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій).

Окрім того документ передбачає, що «технічний борг» в електронному кабінеті, який виник із 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року, не враховуватиметься під час визначення можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі. Закон зберігає право добровільної сплати єдиного податку для бізнесу на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій), а до платників податків на таких територіях не вживатимуться заходи з погашення податкового боргу. Додатково ФОП-платники єдиного податку без ПДВ мають можливість вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.

Disqus Comments Loading...