Рубрики НовиниСофт

Windows 11 вдалося запустити в системі з усього 176 МБ ОЗП

Опубликовал
Вадим Карпусь

Розробнику під псевдонімом NTDev вдалося продемонструвати завантаження та роботу Windows 11 у системі, що має всього 176 МБ оперативної пам’яті. Ця приблизно 1/20 від мінімально рекомендованого об’єму Microsoft. Щоб досягти такого результату, довелося до мінімуму урізати Windows 11 та її драйвери.

У відео NTDev говориться, що при використанні невеликих програм і утиліт дуже обмежена система «напрочуд зручна у використанні» й забезпечує добрий відгук. З усім тим, ця урізана система завантажується в командний рядок, а не в Провідник. Це суттєва відмінність від попередньої спроби запуску Windows 11 на системі з 200 МБ. Хоча система працювала, ця робота була «жахливо повільною» через Провідника, що працює у фоновому режимі. Відмова від цього елемента ОС дозволила як знизити вимоги ОС до обсягу ОЗП, так й підвищити продуктивність.

Для досягнення такого вражаючого результату NTDev пройшов через «суттєві проби та помилки, що дозволяють побачити, які драйвери та служби абсолютно необхідні для завантаження Windows 11». При цьому враховувалися навіть такі компоненти, як інтерфейс дисководу, що використовується. У відео демонструється, які драйвери запускалися під час завантаження, які були зупинені, а які відключені. Для такого тонкого налаштування використовувався інструмент NirSoft ServiWin.

Курс QA Manual (Тестування ПЗ мануальне) від Powercode academy.
Навчіться знаходити помилки та контролювати якість сайтів та додатків.
Записатися на курс

Розробник програми Windows Insider з ніком Xeno зазначив, що «тільки текстова версія Windows 11»» може працювати всього на 96 МБ пам’яті, але при цьому вона непрактична. Разом з тим він зазначає, наскільки «на диво корисна» спроба NTDev.

Раніше NTDev уславився тим, що йому вдалося змусити Windows 11 працювати у відеопам’яті GPU. Також він створював пакети компактної установки Windows Tiny11 та Tiny10, які вимагають лише 2 Гбайт ОЗП для повноцінної роботи ОС.

Джерело: tomshardware

Disqus Comments Loading...