Рубрики Новини

Європейське космічне агентство розірвало співпрацю з роскосмосом у рамках програми ExoMars щодо дослідження поверхні Марса. Голова роскосмосу Рогозін заявив, що росія сама побудує ракету і полетить туди через кілька років

Опубликовал
Тетяна Нечет

Правляча рада Європейського космічного агентства (ЄКА), зібравшись у Парижі 16-17 березня, оцінила ситуацію, що виникла через війну в Україні, і прийняла рішення про призупинення співпраці з російським космічним агентством роскосмос у рамках програми ExoMars.

«Як міжурядова організація, уповноважена розробляти та здійснювати космічні програми у повній відповідності до європейських цінностей, ми глибоко шкодуємо про людські жертви та трагічні наслідки агресії проти України. Визнаючи вплив на наукові дослідження космосу, ЄКА повністю підтримує санкції, запроваджені щодо росії її державами-членамиВсього 22 країни», — сказано в офіційному пресрелізі організації.

У відповідь глава роскосмосу дмитро рогозін заявив, що росія все зробить сама і вже через кілька років реалізує цю місію на Марс.

«Це означає, що у вересні 2022 року спільну російсько-європейську місію на Марс скасовано. Праця тисяч фахівців одним папірцем із підписом якогось чергового євробюрократа перекреслено. Дуже шкода. Так, ми втратимо кілька років, але повторимо наш посадковий модуль, забезпечимо його ракетою-носієм «Ангара» і з нового стартового комплексу космодрому «Східний» проведемо самостійно цю дослідницьку експедицію. Без жодних «європейських друзів» із підтиснутими від американського окрику хвостами», — написав він у Telegram.

Програма ExoMars складається з двох місій, метою яких є пошук слідів життя на Червоній планеті. Перша, по запуску орбітального апарату Trace Gas Orbiter (TGO), запущена в 2016 році. Весною з космодрому Байконур стартувала ракета-носій «Протон-М». Зонд успішно збирає дані. Друга, що включає марсохід і наземну платформу, була запланована на 2022 рік. Старт мав відбутися в період з 20 вересня до 1 жовтня, а посадка — 10 червня 2023 року. Роскосмос повинен був надати ракету-носій «Протон-М», посадкову платформу «Козачок» та наукові інструменти для марсоходу «Розалін Франклін».

Disqus Comments Loading...