Євросоюз запроваджує новий закон для захисту дітей від сексуального насильства в інтернеті

Опубликовал
Максим Григор'єв

Євросоюз посилює правила для онлайн-платформ, зобов’язавши їх активно перевіряти та видаляти матеріали про насильство над дітьми.

Нове законодавство ЄС вимагатиме через суди впливати на технологічні гіганти, такі як Meta, Google або Apple, щоб вони впровадили системи виявлення контенту, пов’язаного із сексуальним насильством над дітьми.

Для контролю буде створено Центр із сексуального насильства над дітьми, який вестиме базу даних із цифровими «мітками» подібних матеріалів. Ці індикатори будуть зіставлятися з контентом відповідних онлайн-сервісів, що схоже на Apple, представлену минулого року.

У ЄС вважають, що добровільних дій із боку IT-гігантів наразі недостатньо.

Практичний інтенсивний курс з дизайну - Design Booster від Powercode academy.
Навчіться дизайну з нуля за 3 місяці і заробляйте перші $1000, навіть якщо ви не маєте креативного мислення, смаку або вміння малювати. Отримайте практичні навички, необхідні для успішної кар'єри в дизайні.
Зарееструватися

«Сьогодні ми не можемо захистити дітей».

Ільва Йоханссон, комісар ЄС із внутрішніх справ

Єврокомісар також вважає, що запровадження нового закону зробить країни ЄС лідером у боротьбі із сексуальним насильством в інтернеті.

Нові правила стали продовженням узгоджених ЄС законів про видалення контенту, який розпалює ненависть. Але активісти, які захищають приватне життя, бояться, що законопроєкт дозволить компаніям втручатися у захищені наскрізним шифруванням повідомлення, що ставить під сумнів приватне життя.

«Немає іншого способу зробити те, чого прагне пропозиція ЄС, крім як змусити уряди читати та сканувати повідомлення користувачів у масовому масштабі. Якщо ця пропозиція стане законом, вона стане катастрофою для конфіденційності користувачів не лише в ЄС, а й у всьому світі».

Джо Маллін, старший аналітик з питань політики у групі захисту цифрових прав Electronic Frontier Foundation

Але захисники нового закону стверджують, що для викорінення насильства варто вдатися до такого кроку.

«У ЄС цифровий простір зовсім не регулюється, що наражає дітей на загрозу сексуального насильства та експлуатації»

Вибке Мюллер, співзасновник Організації The Brave Movement

Мюллер, яка сама пережила насильство в дитинстві, додає, що великі компанії вже «мають інструменти з виявлення та видалення подібних матеріалів та зобов’язані ставити безпеку дітей понад усе».

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Максим Григор'єв
Теги Закон