Рубрики НовиниСофт

Євросоюз звинуватив Apple у порушенні антимонопольних законів через обмеження доступу конкурентів до Apple Pay

Опубликовал
Вадим Карпусь

Компанія Apple зіткнулася з монопольним звинуваченням Європейського Союзу. Причиною цього стали обмеження, що накладаються компанією на конкурентів її платіжної системи Apple Pay. ЄС направив Apple офіційний документ «Заява про заперечення» з попередніми висновками про те, що Apple зловжила своїм панівним становищем у сфері мобільних гаманців на iOS.

«Комісія заперечує рішення Apple заборонити розробникам мобільних гаманців доступ до необхідного обладнання та програмного забезпечення («введення NFC») на своїх пристроях на користь власного рішення Apple Pay”, – йдеться у рішенні. «Сьогоднішня Заява про заперечення стосується лише доступу до введення NFC сторонніми розробниками мобільних гаманців для платежів у магазинах».

16 червня 2020 року Європейська комісія відкрила два антимонопольні розслідування щодо Apple через правила App Store та Apple Pay. Розслідування щодо App Store стало відповіддю на скаргу Spotify через несправедливий розмір комісії та обмеження конкурентних сервісів. У квітні 2021 року Єврокомісія визнала Apple винною за двома пунктами — використання власної платіжної системи в App Store з комісією 30% і правило, яке забороняє розробникам повідомляти користувачів про альтернативні способи оплати. А у жовтні 2021 року стало відомо, що Єврокомісія готується пред’явити Apple звинувачення у порушенні антимонопольного законодавства через правила Apple Pay.

На думку ЄС, поведінка Apple у цьому відношенні «приводить до меншої кількості інновацій та меншого вибору для споживачів мобільних гаманців на iPhone».

Онлайн-курс "Computer Vision" від robot_dreams.
Застосовуйте Machine Learning / Deep Learning та вчіть нейронні мережі розпізнавати об’єкти на відео. Отримайте необхідні компетенції Computer Vision Engineer.
Дізнатись більше про курс

«Заява про заперечення» є лише початковою формальною стадією антимонопольного розгляду проти Apple, і компанія матиме можливість відповісти на список заперечень Комісії. ЄС зазначає, що направлення цього документа «не вирішує результату розслідування». Подібні розгляди з обміном думками та запереченнями можуть тривати довго.

Джерело: The Verge

Disqus Comments Loading...