Станом на середину квітня загальна капіталізація крипторинку (без урахування біткоїна) знизилась на 41% від максимуму у грудні 2024 року. Також капіталізація знизилась на 17% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Загальна сума впала з $1,6 трлн до $950 млрд. Обсяг венчурного фінансування знизився на 50-60% порівняно з рівнем 2021-2022 років.
Ціни на криптовалюти можуть досягти свого мінімуму в середині або наприкінці другого кварталу 2025 року. Але потім справи можуть поліпшитись.
Кілька сигналів, згідно з аналізом, можуть вказувати на початок нової криптозими, оскільки спостерігаються надзвичайно негативні настрої через тарифну війну й можливість подальшої ескалації.
Загальноприйнятим порогом для визначення бичачого та ведмежого ринків на фондових біржах є рух на 20% або більше від недавнього мінімуму або максимуму відповідно. Це не дуже підходить для криптовалют, оскільки вони часто переживають коливання цін на 20% за короткі періоди. Тож це не завжди вказує на справжні зміни на крипторинку. Історичні дані показують, що криптовалюти, такі як біткоїн, можуть впасти на 20% за тиждень, але все ще торгуватися в рамках ширшого тренду зростання. Або навпаки. На додаток, криптовалютами торгують 24/7, що означає, що вона часто використовується в ті години, коли традиційні ринки закриті (наприклад, вечорами та на вихідних).
Американські акції (S&P 500) зазнали зниження на 22% між січнем і листопадом 2022 року під час циклу підвищення ставок Федеральною резервною системою. Порівняно з цим, падіння цін на біткоїн – яке, можливо, почалося раніше (листопад 2021 року) – завершилося зниженням на 76% за аналогічний період, що майже в 3,5 раза перевищує розпродаж акцій.
Щодо біткоїна, який часто використовується для оцінки загальної продуктивності криптовалют, використання його як еталону тенденцій ринку стає все менш і менш практичним, оскільки клас активів розширюється на нові сектори (наприклад, мемкоїни, DeFi, DePIN, ШІ-агенти тощо). Наприклад, модель 200DMA на біткоїні дійсно вказує на те, що нещодавнє різке падіння токена можна розцінити як початок ведмежого циклу, що почався в кінці березня. Але такі ж розрахунки, зроблені на індексі COIN50 (який включає 50 токенів з найбільшою ринковою капіталізацією), показує ведмежий ринок з кінця лютого.
Джерело: Coinbase