З МКС успішно зістикувався корабель SpaceX Crew Dragon із першими космічними туристами місії Ax-1

Опубликовал
Тетяна Нечет

Чотири приватні астронавти місії Ax-1 Axiom Space дісталися Міжнародної космічної станції (МКС). Космічний корабель SpaceX Crew Dragon зістикувався з орбітальною станцією близько 15:30 за київським часом. Четвірка стартувала з Космічного центру Кеннеді у Флориді 8 квітня вранці. Капсулу Crew Dragon у космос вивела ракета Falcon 9. Після розділення перший ступінь Falcon 9 приземлився на безпілотний корабель A Shortfall of Gravitas, що знаходився в Атлантичному океані.

Шлях до МКС зайняв близько 20 години. Вартість одного квитка в космос – 55 мільйонів доларів.

Англійська для початківців від Englishdom.
Для тих, хто тільки починає вивчати англійську і хоче вміти використовувати базову лексику і граматику.
Реєстрація на курс

На борт навколоземної космічної станції прибули Майкл Лопес-Алегрія, колишній астронавт NASA та нинішній співробітник Axiom. Він керує місією. А також колишній пілот ізраїльських ВПС та бізнесмен Ейтан Стіббе, виконавчий директор канадської інвестиційної компанії Mavrik Corporation Марк Паті та керуючий партнер американської фірми Connor Group Ларрі Коннор.

Вони будуть на МКС вісім днів, протягом яких проведуть понад 25 наукових досліджень та демонстрацій технологій.

Перша повністю цивільна місія Axiom Space (Ax-1) є першою з кількох приватних місій на МКС, які стартап планує запустити найближчими роками. Усього компанія замовила у SpaceX ще три комерційні місії Crew Dragon в період з 2022 по 2023 роки (Ax-2, командиром якої буде астронавт NASA Пеггі Уітсон), Ax-3 та Ax-4.

Disqus Comments Loading...