Рубрики Новини

З початку війни СБУ відбила понад 250 кібератак, викрила у Запоріжжі ботоферму на 50 тис. фейкових акаунтів та нейтралізувала в Одесі проросійський центр

Опубликовал
Тетяна Нечет

З початку вторгнення росії в Україну, з 24 лютого, кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) викрили ботоферму більш ніж на 50 тис. фейкових облікових записів, якою керували з країни-агресора. Боти «працювали» із Запоріжжя через соцмережі та популярні меседжери. Вони розповсюджували заздалегідь підготовлені фейки, виправдовували озброєну агресію окупанта та дискредитували ЗСУ.

«Зловмисники задіяли спеціальне телекомунікаційне обладнання, розмістивши його у нежитловому приміщенні. Роботу ботоферми зупинено, вилучено апаратні комплекси, майже 500 GSM-модулів, понад 3 тис. SIM-карток», — сказано в публікації.

У Києві заблоковано мережу анонімних Telegram-каналів та спільнот у соцмережах, у яких закликали до фізичного знищення українського народу як нації. Організатора затримано. Ним виявився киянин, який спеціально створив низку інтернет-ресурсів та пропагував через них антиукраїнський контент.

В Одесі СБУ нейтралізувала центр проросійського громадського об’єднання «Робочий фронт України», який координується та фінансується окупантами.

Онлайн-курс Pyton від Powercode academy.
Опануйте PYTHON з нуля та майте проект у своєму портфоліо вже через 4 місяця.
Приєднатися

«З початку активних військових дій вони створили велику партію друкованих антиукраїнських матеріалів. Неодноразово намагалися поширити заборонену комуністичну символіку із закликами до реанімації Радянського Союзу. Наступним кроком мали бути постановкові масові збори та мітинги. Спецназівці СБУ вчасно викрили ці плани, затримавши лідерів та активних учасників проросійської організації», — зазначили у СБУ.

Нагадаємо, Верховна Рада посилила відповідальність за посібництво росії. Тепер колаборантам загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без нього.

Disqus Comments Loading...