Зниження цін на пам’ять DRAM майже припинилося — TrendForce

Опубликовал
Андрей Русанов

У TrendForce стверджують, що падіння цін на DRAM дуже сповільнилося. Дослідники стверджують, що цього кварталу ми побачимо зниження цін на 0-5%. Це різко контрастує з падінням на 13-18% у другому кварталі. Цифри мають відношення до ринку DRAM загалом, але справедливі й щодо оперативної пам’яті ПК.

Однією з причин уповільнення падіння цін є скорочення виробництва трьома найбільшими виробниками. Такі дії можуть принести їм тимчасове полегшення, але штучне створення дефіциту не спрацює як довгострокова стратегія.

Також TrendForce стверджує, що є високий рівень запасів DRAM. Зберігання надлишкових запасів також не є надійною довгостроковою стратегією, їхнє вивільнення може призвести до подальшого значного падіння цін.

На ринку пам’яті для ПК, як і раніше, існує надлишок DDR4, в поточному кварталі ціни на неї знизяться на 3-8%. Для DDR5 прогнозується зниження на 0-5% – користувачі поступово переходять на новий стандарт.

Курс QA від Mate academy.
Найпростіший шлях розпочати кар'єру в ІТ та ще й з гарантованим працевлаштуванням.
Інформація про курс

Вартість графічної пам’яті може стабілізуватися набагато швидше, ніж оперативної. Попит на GDDR6 досить високий у зв’язку з виходом відеокарт NVIDIA RTX 4000.

Загалом результати свідчать, що третій квартал 2023 року може стати найбільш вдалим часом для придбання оперативної пам’яті.

Однак цього не можна сказати про інші компоненти, включаючи ті ж відеокарти, які дешевшають або продаються зі знижками. TrendForce заявляє, що не бачить шансів відновлення цін на DRAM до 2024 року. Для порівняння, нижче прогноз компанії на минулий другий квартал.

Джерела: Tom’s Hardware

Disqus Comments Loading...