Як переказати криптовалюту: 8 проблем, через які ви можете втратити кошти

Опубликовал
Партнерский материал

Активні трейдери часто переказують криптовалюту, тому для них це не новинка. Проте що робити, якщо ви початківець? Команда сайту «ЦеКрипто» в партнерському матеріалі детально пояснює, як переказати криптовалюту безпечно і без втрати коштів. 

Партнерський матеріал?

Як переказати криптовалюту

Щоб переказати криптовалюту, необхідно знати адресу одержувача та назву криптовалюти, яку ви збираєтеся надіслати. 

Адресою користувача (одержувача) називають рядок, що складається з букв і цифр. Кожна мережа має свою унікальну адресу, наприклад:

 • мережа Ethereum (ЕТН) – 0xe5CD3faF000D6285e32B4a94735D6FBe30dC5C2B;
 • мережа Bitcoin (ВТС) – 1BoatSLRHtKNngkdXEeobR76b53LеTtpyT;
 • мережа Tron (TRX) – TNUC9Qb1rRpS5CbWLmNxXBjyFoydXjWFR.

Процедура переказу залежить від того, що ви використовуєте: гаманець або біржу.

Ось приблизний алгоритм дій: 

 1. Виберіть криптовалюту, яку ви хочете надіслати.
 2. Відкрийте гаманець або біржу і скопіюйте адресу відповідно до обраної криптовалюти. Це можете зробити як ви, так і отримувач. На цьому етапі дуже важливо вибрати відповідну мережу, бо певні криптовалюти можуть підтримувати кілька мереж.
 3. Після отримання адреси вкажіть її у відповідному полі і введіть суму для переказу.
 4. І останнє: підтвердьте виведення грошей. Якщо ваші монети надсилаються з біржі, зазвичай необхідно виконати підтвердження транзакції двома способами: через електронну пошту та 2FAдвофакторну авторизацію.

Хоча цей процес і нескладний, ви все ж можете втратити кошти. Причин багато, але найчастіший варіант – зробити помилку в одній цифрі чи літері адреси. Тому ми склали список проблем, що зустрічаються під час переказу криптовалюти, та розповіли про те, як їх уникнути.

Які проблеми можуть виникнути

Коли ви надсилаєте криптовалюту, необхідно перевіряти велику кількість інформації. Якщо ви щось пропустили, з коштами доведеться попрощатися: усі операції, що відбуваються у блокчейні, є незворотніми. Більше про особливості блокчейну можна почитати в наших статтях про крипту

 • Гаманець і валюта отримувача повинні бути пов’язаними з певною криптовалютою

Наприклад, якщо ви надішлете монети Ethereum на Bitcoin-адресу, то ви їх безповоротно втратите. Зараз більшість бірж роблять на сторінці функцію, яка дозволяє побачити такі помилки: якщо ви введете неправильну адресу, то побачите попередження про це.

 • Адресу потрібно копіювати повністю

Найчастіше користувач копіює адресу вручну: він просто виділяє її курсором. Так ви ризикуєте не захопити останній або перший знак, тому й адреса буде неправильною. Через це ви втратите гроші. 

Рекомендуємо для копіювання адреси використовувати вбудовану функцію, яка є на багатьох сайтах. Вона скопіює адресу вашого гаманця всього лише за один клік. Хоча навіть тут перевірка не завадить, бо інколи біржі зависають, через що номер не копіюється. Так ваші гроші можуть піти не на необхідний гаманець, а на сайт, номер телефону чи якийсь набір слів, які залишалися в буфері обміну. 

 • Остерігайтеся фішингових вебсайтів

Популярний спосіб, у який скамери часто присвоюють собі ваші кошти – вони створюють підроблені сторінки різних сайтів, серед яких: 

 • платформи;
 • біржі;
 • обмінники;
 • гаманці;
 • будь-які інші сервіси.

Якщо сайт шахраїв зроблений якісно, його дуже важко відрізнити від справжнього. Якщо ви передасте свою інформацію чи надішлете крипту на гаманець, що вказаний тут, то безповоротно втратите кошти.

 • Вказуйте та перевіряйте тег (MEMO)

Тег – невеликий код, що надає можливість платформам розрізняти акаунти різних клієнтів. Зазвичай він вказується лише в деяких випадках. Зокрема, для пересилання таких криптовалют: 

 • Cosmos (ATOM);
 • Ripple (XRP);
 • EOS (EOS);
 • Stellar Lumens (XLM);
 • NEM (XEM);
 • Binance Coin (BNB);
 • Monero (XMR).

Знайти тег можна у вашому акаунті на біржі недалеко від адреси гаманця. Якщо ви його не вкажете, криптовалюта надійде на біржу, але до вашого облікового запису не потрапить. Можливо, ви зможете розв’язати проблему через звернення до технічної підтримки, але вірогідність невелика.

 • Користуйтеся стейблкоїнами

Під час пересилання криптовалюти частину коштів ви можете втратити через коливання курсу. Щоб цього уникнути, користуйтеся  стейблкоїнами: BUSD, USDT, USDC тощо.

Ціна цих валют пов’язана з доларом, тому вона ніколи не падає неочікувано на 15–20% (що часто відбувається з більшістю інших цифрових активів).

 • Перевіряйте комісії

Біржі можуть стягувати комісію за виведення коштів. Кожна монета має власний тариф. Це дозволить вам трохи заощадити. Наприклад, вивести ETH та BTC коштуватиме декілька доларів або навіть десятків доларів, а от комісія за переказ TRX- і BNB-токенів – кілька центів. 

 • Упевніться, що біржа підтримує смартконтракти

Як правило, попередження про те, що біржа не підтримує смартконтракти, приходить вам безпосередньо на адресу гаманця. Якщо ви його проігноруєте, то кошти зможуть дійти до біржі, але на баланс їх не зарахують. Часто такі проблеми вирішують через технічну підтримку.

Наприклад, 2020 року один клієнт надіслав $1 млн у USDT-стейблкоїнах на адресу смартконтракта, а не свого гаманця. Через це гроші вважалися втраченими. Та трейдеру дуже пощастило: йому на допомогу прийшов Паоло Ардоїно, технічний директор компанії Tether, яка є USDT-емітентом. Паоло повернув користувачеві всі його активи та закликав уважніше ставитися до переказів. 

 • Почніть з тестової транзакції

Свій перший переказ, особливо на незнайомих сервісах, зробіть на невелику суму. Так ви не втратите гроші, якщо нова платформа виявиться шахрайською або не підтримує роботу вашого гаманця. 

Крім того, завжди існує ризик, що транзакція заморозиться через те, що мережа перевантажена. Така затримка може тривати декілька годин, на час яких монети застигнуть та не будуть доступними нікому. Гроші можна втратити через те, що вартість відправленого цифрового активу впаде за цей час.

Партнерський матеріал?

Дізнатися більше про крипту та навчитися на ній заробляти

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Партнерский материал