Рубрики Новости

Мінцифра: українці за місяць отримали 3,3 млн сповіщень про кредити в «Дії» — функція допомогла попередити понад 700 випадків шахрайства та зупинити видачу понад 20 незаконних кредитів

Опубликовал
Владимир Скрипин

Місяць тому в «Дії» з’явились автоматичні сповіщення про зміну та перевірку кредитної історії «Дія» — з того часу українці отримали 3,3 млн повідомлень. Про перші результати розповіли в офіційному Telegram-каналі Мінцифрі та «Дії».

Нагадаємо, послуги запустили, щоб ефективніше протидіяти шахраям, які незаконно оформлюють кредити на інших.

За місяць роботи сповіщень співробітники Українського бюро кредитних історій зафіксували 795 звернень та зупинили видачу більше ніж 20 незаконних кредитів. Люди отримали належну консультацію та змогли попередити шахрайство самостійно, зазначають у міністерстві.

Мінцифра також наводить детальну розбивку за видами сповіщень:

  • 2,2 млн з них стосувалися перевірки кредитної історії для видачі кредиту;
  • понад 1 млн сповіщень стосувалися саме взяття кредиту;
  • 57 тисяч —  про оформлення кредитних карток.

Більше детально про роботу функції сповіщень — в окремому матеріалі на сайті. Найближчим часом у «Дії» з’явиться функція «єЗахист» — завдяки їй українці зможуть дізнатись, у яких державних реєстрах зберігаються їхні особисті дані. Функціональність анонсував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров минулого місяця після гучного інциденту зі «зливом даних українців», які нібито отримали з державного сервісу «Дія» (Мінцифра це заперечила).

Disqus Comments Loading...