«Питання місяців, а не років» — посол про будівництво в Україні заводу з виробництва турецьких безпілотників Bayraktar

Про перспективи появи в Україні заводу, який вироблятиме безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2, що є на озброєнні в української армії, розповів посол Василь Боднар в інтерв’ю «Радіо свобода».

Наприкінці вересня уряд підписав меморандум з турецькою компанією Bayraktar Savunma щодо будівництва навчально-випробувального центру. В документі також йшлося про можливість організації в перспективі спільного виробництва БПЛА Bayrakta на українській території.

За словами Василя Боднара, будівництво заводу з виробництва БПЛА Bayrakta — це «питання місяців, а не років». Водночас конкретні дати посол відмовився назвати.

«Вже роботи ведуться щодо того, аби виділити відповідну земельну ділянку, щоб розпочати предметні роботи зі спорудження цього центру збереження і ремонту. І так само паралельним треком ідуть роботи щодо створення виробничих потужностей і започаткування виробництва «Байрактарів» в Україні. Я не скажу конкретних часових рамок, щоб не створювати помилкове враження, але, насправді, роботи ідуть досить швидкими темпами й це точно не роки, а місяці».

Василь Боднар

надзвичайний і повноважний посол України в Турецькій Республіці

Дипломат також зазначив, що потенційний завод  Bayraktar в Україні буде виробляти безпілотники як для потреб Збройних сил України, так і для продажу в треті країни, адже виробничі потужності в Туреччині «досить заповнені».

Також Василь Боднар згадав про фактично створене спільне підприємство з виробництва нового типу безпілотних літальних апаратів — Akinci, до якого українська сторона постачає двигуни й деякі інші запасні частини.

Влітку українські інженери показали макет багатоцільового ударного малопомітного безпілотника ACE ONE, який здатен розвивати майже звукову швидкість — 0,95 Маха.

Disqus Comments Loading...