Напевно ви чули багато історій про те, як хтось піднявся на трейдингу і добре на цьому заробив. Але часто це розповіді без реальних осіб, цифр і результатів. Ніхто не говорить про труднощі, помилки та перешкоди на шляху до успіху.

У партнерському тексті з Gerchik Trading Ecosystem студент навчальних програм із трейдингу Андрій Олінчук розповідає про своє навчання, розвиток і помилки, які найчастіше роблять новачки.

Партнерський матеріал?

Як я прийшов до трейдингу

Чи можна освоїти трейдинг, якщо ти з далекої сфери? Досвід бодибілдера, який торгує на нью-йоркській біржі
Андрій Олінчук

Я змалку практикував різні види спорту. Останні 20 років професійно займаюся бодибілдингом і фітнесом, і після переїзду з України до США це стало моєю професією. Крім того, я власник приватної масажної студії. Багато подорожую та відвідав майже всі штати.

Із трейдингом був знайомий ще із часів університету: я магістр міжнародної економіки та менеджменту, але там дали лише теоретичний рівень. В Україні на той момент не було де навчитися трейдингу, тому все так і залишалося на рівні мрії. Але бажання освоїти професію мене ніколи не полишало, я постійно дивився відео на YouTube і цікавився графіками, але нічого не розумів.

Чого навчають студентів у GTE

2022 року я познайомився з Олександром Герчиком, засновником Gerchik Trading Ecosystem, і пройшов 60-денний дистанційний курс «Трейдинг від А до Я 3.5». Він дав мені базовий фундамент знань, без якого у трейдингу робити нема чого. Зараз курс «Трейдинг від А до Я 3.5», де я вчив ази, уже недоступний. Натомість GTE пропонує курс «Трейдинг Основи» з покращеною програмою для початківців.

У червні 2023 року мені пощастило потрапити на п’ятиденний живий семінар Олександра Герчика в Нью-Йорку, який повністю перевершив усі мої очікування. Тоді я й вирішив освоїти цю захопливу професію і згодом повністю піти у трейдинг.

Чи можна освоїти трейдинг, якщо ти з далекої сфери? Досвід бодибілдера, який торгує на нью-йоркській біржі
Андрій Олінчук та Олександр Герчик

Для себе у трейдингу я вибрав ринок американських акцій, оскільки нью-йоркська торгова сесія добре поєднується з моїм режимом. Тут багато різних інструментів для торгівлі, і мені цікаво спостерігати за розвитком компаній. А найголовніше – тепер я вмію на цьому заробляти завдяки якісним знанням, які отримую на річній програмі. Також торгую на ринку форекс завдяки можливості доступу до нього 24/5.

Докладніше про курс «Трейдинг Основи» можна дізнатися за посиланням

 

Навіщо взагалі потрібно вчитися трейдингу

Якщо загуглити щось на тему трейдингу та навчання, мережа видасть терабайти інформації, від якої закипає мозок. Новачкові неможливо структурувати цю інформацію, на освоєння та відсіювання непотрібного можуть піти роки, багато нервів і фінансів. Для того щоб досягти успіху у спорті, бізнесі, та й у чому завгодно, треба вчитися обов’язково в тих, хто досяг результату, якого ви прагнете.

Саме тому після ретельного пошуку я знайшов для себе GTE – місце, де всі мої запитання грамотно запаковані в один курс і де я бачив круті результати інших студентів.

Навчатися трейдингу

 

Як проходить навчання

Щодня я намагався навчатися 4–5 годин удень, і ще 1,5–2 години йшло ввечері на написання сценаріїв – домашніх завдань. Складнощі були із завантаженістю по роботі, іноді курси доводилося пропускати. Але добре, що уроки відбуваються у відеоформаті та записи можна переглянути в будь-який час. При цьому вони не довгі, не встигаєш втомитися.

Для кращого розуміння я вже переглянув курс «Від А до Я» (нині – «Трейдинг Основи») кілька разів, постійно що-небудь дописував до конспекту.

Пам’ятаю, що важко було вивчити види ордерів і те, як вони працюють. А коли я розпочав практику, іноді натискав не ту кнопку. Причиною, швидше за все, був брак практики. Згодом ця проблема почала зникати.

Три головні плюси GTE

 

  1. Написання торгового алгоритму і стратегії, яка б підходила особисто мені за психотипом, розуміння та мислення. Це був ключовий момент, який я обговорив з одним з менторів GTE. Але в інтернеті повно курсів, які кажуть: «Використовуй нашу стратегію, і тобі буде щастя!»
  2. Зворотний зв’язок та індивідуальний підхід до кожного студента. Я можу поставити будь-яке запитання будь-якому з кураторів і завжди отримаю на нього розгорнуту відповідь з конкретними інструкціями.
  3. Доступне подання інформації. Трейдинг – далеко не найпростіша наука, і при цьому всі уроки і знання, які я отримую, доносять максимально чітко і зрозуміло.

Переглянути програму навчання можна тут

 

Результат

Навчання вже дає результати. Дуже важливо вміти візуалізувати свої дії та мати чіткий план на всі випадки. А свою першу свідому угоду я закрив із профітом три до одного.

До речі, спочатку я входив в угоди одразу з відкриття ринку і часто ловив стопи, чи були прослизання. У процесі навчання зрозумів, що в перші 15–30 хвилин на ринку підвищена волатильність і до угод заходити не можна. У мене був страх, що я впущу свій трейд. Звичайно ж, навчання здорово допомогло потім уникати цих та інших помилок.

Зараз я у відпустці та доопрацьовую статистику позитивних сценаріїв до 80% (зараз 70%). Що стосується угод, то при 40% позитивних угод і при дотриманні ризик-менеджменту три до одного я у плюсі.

Навчання у GTE повністю виправдало мої очікування. Я в правильному місці у правильний час. Після закінчення річної програми «Вовки с Волл-стріт» я, звичайно ж, піду на особисте наставництво до Олександра Михайловича.

Мої поради новачкам, які теж хочуть починати вчитися трейдингу:

  • Навчайтеся в тих, у кого вже є результат, якого ви прагнете, і хто вже зміг навчити тисячі студентів.
  • Не ведіться на обіцянки, що хтось навчить вас за тиждень чи місяць. Трейдинг – це не спринт, це марафон, і лише дисципліна і кропітка робота принесуть результат.

Що говорять у GTE

Навчання трейдингу потребує допомоги і правильного наставництва. Історія Андрія Олінчука є прикладом того, як сміливо йти вперед і вчитися на своїх помилках.

Чи просто навчитися трейдингу? Ні. Як і будь-якої професії, тим більш актуальної. Чи відіграє роль везіння в тому, щоб стати хорошим лікарем, затребуваним менеджером чи успішним програмістом? Непрямо, оскільки найчастіше за цими успіхами стоїть наполеглива праця.

Якщо ви готові розібратися у трейдингу, потрібно розуміти: це потребуватиме часу, енергії, інвестицій у навчання. Але за потрібної дисципліни та самовіддачі відкриє нові межі та перспективи в житті.

 

Партнерський матеріал?

Навчатися трейдингу

 

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: