Хто забезпечує найкращий мобільний інтернет в Україні? Ookla, відома компанія, що аналізує якість зв’язку, оприлюднила рейтинги для України. 

Де мобільний інтернет працює найкраще і які цифри це підтверджують? У партнерському проєкті ділимося результатами великого дослідження.

Партнер проєкту?

Аналіз швидкості мобільного інтернету у трьох мегаполісах

Нагорода Speedtest Awards від Ookla відзначає операторів з найшвидшим і найякіснішим зв’язком у світі. Компанія проаналізувала покриття і швидкість мобільного інтернету  в Україні. За результатами третього та четвертого кварталів 2024 року найкращою мережею визнали «Київстар». Мобільний оператор лідирує за покриттям і швидкістю мобільного інтернету як по всій Україні, так і окремо в низці міст, зокрема в Києві, Одесі і Львові:

  • Одеса: Download – 42,23 Мбіт/с, Upload – 19,33 Мбіт/с;
  • Київ: Download – 34,70 Мбіт/с, Upload – 18,74 Мбіт/с;
  • Львів: Download – 34,67 Мбіт/с, Upload – 19,15 Мбіт/с. 

Для порівняння тести lifecell: 

  • Одеса: Download – 25,39 Мбіт/с, Upload – 7,02 Мбіт/с;
  • Київ: Download – 22,54 Мбіт/с, Upload – 6,60 Мбіт/с;
  • Львів: Download – 31,33 Мбіт/с, Upload – 13,16 Мбіт/с. 

А також результати тестів Vodafone: 

  • Одеса: Download – 22,12 Мбіт/с, Upload – 17,12 Мбіт/с;
  • Київ: Download – 24,82 Мбіт/с, Upload – 9,01 Мбіт/с;
  • Львів: Download – 23,20 Мбіт/с, Upload – 7,65 Мбіт/с. 

Номінацію «Найшвидша мобільна мережа» вважають однією з найконкурентніших. Щоб визначити лідера, Ookla проаналізувала 2 695 974 тестів від абонентів усіх операторів в Україні, які скористались мобільними застосунками Speedtest для iOS і Android. 

У рейтингу швидкості мобільного інтернету «Київстар» показав найвищий Speed Score – 35,65, випередивши конкурентів: Vodafone із 33,38 і lifecell із 29,42. Щоб визначити цей показник, Ookla аналізує середню швидкість завантаження (Download) і передавання даних (Upload). 

Загалом, за результатами аналізу Ookla, компанія «Київстар» здобула три ключові нагороди:

  • «Найкраще мобільне покриття»;
  • «Найшвидша мобільна мережа»;
  • «Найкраща мобільна мережа» в Україні. 

У «Київстарі» пояснюють, що такого результату вдалось досягнути завдяки значним інвестиціям в інфраструктуру, активній розбудові та модернізації мережі. За внутрішнім моніторингом компанії, середня швидкість передавання даних у мережі «Київстар» зросла на понад 30% упродовж 2024 року. Від початку повномасштабної війни не зупинялися ні будівництво, ні модернізація мереж. З 2022 року збудували понад 8,7 тис. нових базових станцій і понад 21 тис. модернізували.

Чому рейтингам Ookla довіряють 

Коли мова заходить про реальні показники мобільної мережі, світ орієнтується на дані Ookla. Це компанія, яка створила Speedtest.net – популярний у всьому світі сервіс для перевірки швидкості інтернету. Загалом вона об’єднує групу продуктів: крім Speedtest це Downdetector, Ekahau та RootMetrics. 

Ookla збирає та аналізує величезні обсяги даних, щоб показати реальну картину швидкості мобільного та фіксованого інтернету в різних регіонах. Її рейтинги вважаються одними з найавторитетніших і допомагають як звичайним користувачам, так і телеком-компаніям оцінювати й удосконалювати якість послуг.

Оскільки рейтинг Ookla формується на основі мільярдів вимірювань, які користувачі проводять самостійно через застосунок Speedtest, саме її рейтинг вважається джерелом №1 для визначення справжньої якості мережі. Адже це не лабораторні тести, а живі дані реальних користувачів. 

Компанія Ookla наголошує, що не співпрацює з окремими операторами на умовах ексклюзиву. Усі провайдери змагаються в однакових умовах, а дані обробляються незалежною аналітичною системою. Саме тому звіти Ookla цитують провідні медіа, уряди та міжнародні рейтингові агенції. 

Навіщо нам усім швидкий мобільний інтернет

Сьогодні мобільний інтернет – це вже не про «погортати стрічку». Це зв’язок з роботою, навчанням, банкінгом, медициною, таксі, новинами, розвагами. Інструмент, без якого ми почуваємось відірваними від світу, тому це вже базова потреба для мільйонів українців.

Саме тому оператори змагаються не тільки за покриття, а й за якість з’єднання: чим вища швидкість і стабільність, тим кращий досвід користувачів. Завантажити фільм за хвилину, подивитися відео без зависань, провести дзвінок у Zoom без картинки, яка гальмує, – усе це залежить від швидкості мережі.

Ось що впливає на швидкість мережі:

  • технології мережі: наприклад, 4G чи вже доступний у деяких містах 4G+;
  • завантаженість мережі в конкретному місці й часі;
  • якість смартфона та його сумісність із частотами оператора;
  • інвестиції компанії в розвиток інфраструктури.

«Завдяки модернізації у 2024 році швидкість передавання даних покращилась у львів’ян на 68%, в одеситів – на 36%, а в киян – на 21%», – зазначають у «Київстарі». Коли зростає швидкість, люди починають активніше користуватися мобільним інтернетом: трафік мобільної передачі даних зріс на 14% в Одесі, на 19% – у Києві та на 22% – у Львові. Це легко пояснити: якщо інтернет працює швидше, користувачі можуть переглядати більше відео, завантажувати файли та використовувати інші онлайн-сервіси зі смартфона без затримок.

«Київстар» – швидкість, підтверджена рейтингами

Швидкісна 4G-мережа від «Київстару» сьогодні доступна для 95,7 % населення України. 

Компанія продовжує впроваджувати стратегію 4G всюди.

«Розширення 4G-покриття та будівництво нових телеком-об’єктів триває по всій території України. Ми  ретельно аналізуємо попит, трафік і потреби клієнтів, щоб забезпечувати ефективність інвестицій, розвиваючи інфраструктуру мережі саме там, де це найбільше необхідно споживачу», – додають у компанії.

За результатами Ookla, «Київстар» отримав найкращий результат і під час тестування покриття  – 36,18, випередивши найближчого конкурента. Цей показник ґрунтується на аналізі 386 316 615 сканувань, зроблених у верифікованих локаціях, де оператори надають свої послуги. 

Протягом 2024 року «Київстар» активно розширював і модернізував мережу. Лише у столиці за минулий рік модернізували 1583 базових станцій, а розширення 4G-покриття триває як у містах, так і вздовж основних транспортних магістралей. 

Наприклад, у Львівській області від 2022 року збудували 61 нову базову станцію та поліпшили зв’язок на 97 км міжнародних і національних доріг. Нещодавно посилили покриття на трасі M06 біля сіл Хватів і Великі Підліски, а також на трасі М11 неподалік Судової Вишні.

У компанії підкреслюють, що не тільки будують нові об’єкти мережі, а й роблять її стійкішою до блекаутів. Наразі 93% базових станцій «Київстару» в Києві й Одесі, а також 96% у Львові оснащені сучасними акумуляторними батареями, які дозволяють забезпечувати стабільний зв’язок під час блекаутів. Компанія планує довести цей показник до 100% по всій країні.

«Інфраструктура “Київстару” є основою для надання критично важливих послуг для людей, економіки й управління країною під час війни. Визнання нашої роботи міжнародними експертами є важливим підтвердженням наших зусиль і свідчить, що навіть у складні часи ми продовжуємо фокусуватись на якості послуг для наших абонентів», – резюмує СЕО «Київстару» Олександр Комаров.

До речі, якщо ви ще не перевіряли швидкість свого інтернету, можете зробити це зараз – просто скористуйтесь для цього застосунком Speedtest. 

Партнер проєкту?

 

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: