Огляд Asus Dual Radeon RX 6400: на що здатна бюджетна відеокарта з живленням 40 Вт в сучасних реаліях?

Опубликовал
Дмитрий Спасюк

Сьогодні розглянемо Asus Dual Radeon RX 6400 – компромісну і дивну відеокарту не першої свіжості, яка може здатися декому незрозумілою, але для інших навпаки виявиться вдалим варіантом. Забігаючи наперед, не все однозначно з цим, здавалося б, провальним продуктом. Перевірили Asus Dual Radeon RX 6400 в кількох відеоіграх, синтетиці, виміряли температури та енергоспоживання.

Комплектація та зовнішній вигляд

На огляд потрапила відновлена версія Factory Recertified, тому пакування максимально просте. Звичайна картонна коробочка з відповідним надписом, всередині відеокарта загорнута в антистатичний пакет, все додатково обкладено плівкою з бульбашками, щоб захистити пристрій під час перевезення.

На гребінці PCI-E стояла заглушка, як і на Display Port роз’ємі, а от HDMI залишився голим без заглушки. На відеокарті немає пломби, але покрита заводська плівка, яку перед використанням обов’язково потрібно зняти. Візуально стан відеокарти ідеальний, наче вона нова.

Курс English For Tech: Speaking&Listening від Enlgish4IT.
Після курсу ви зможете найкраще презентувати свої досягнення, обговорювати проекти та вирішувати повсякденні завдання англійською мовою. Отримайте знижку 10% за промокодом TCENG.
Дізнатись про курс

Жодних пошкоджень, все блищить і сяє, як і має бути. Рідко які б/в екземпляри можна знайти в такому стані. Версія Asus Dual Radeon RX 6400 виглядає солідно, як для цього чипу. Два вентилятори, великий радіатор, ще й RGB посвідчування є. Ймовірно, це одна з топових версій RX 6400.

На платі помітно місце під додатковий роз’єм для живлення, але нічого не розпаяно. Та й навіщо, коли ця крихітка споживає не більше 42 Вт, в чому переконалися під час тестування. Енергоспоживання – це сильна сторона Asus Dual Radeon RX 6400, можливо, єдина сильна сторона.

Робоча продуктивність Asus Dual Radeon RX 6400

В синтетиці відеокарта показує результати близькі до AMD Radeon RX 570. В деяких бенчмарках вона випереджує NVIDIA GTX 1060, в деяких трохи відстає. Її можна використовувати для рендеру 3D моделей, адже робить вона це швидше за Intel Core i7-12700K чи AMD Ryzen 9 5900X.

Ще раз переконуємось в тому, що навіть найдешевша відеокарта краще працює з обробкою графіки, ніж дорогі процесори. Та не все так радісно, адже об’єм пам’яті лише 4 ГБ, а шина сильно врізана (використовуються лише 4 лінії PCI-E). Це може накласти деякі обмеження на розмір проєкту, який просто не влізе в 4 ГБ буфер.

Asus Dual Radeon RX 6400 здатна дати фору NVIDIA GTX 970, GTX 980, GTX 1060, AMD RX 470, RX 480, RX 570 в багатьох завданнях і при цьому споживає до 4-5 разів менше електроенергії. Продуктивність на один Вт справді висока, та на цьому переваги закінчуються.

Також перевірили як залежить швидкодія від шини та отримали результати в межах погрішності. З PCI-E 3.0 один з результатів виявився кращим, як з PCI-E 4.0, та це лише синтетика. Цікаво перевірити як покажуть себе відеоігри, про що піде мова нижче.

Ігрова продуктивність

Можна подумати, що Asus Dual Radeon RX 6400 зовсім не придатна для сучасного геймера. Це твердження має місце лише за умови, що геймер цікавиться виключно новинками 2023 року випуску, які ледве працюють на відеокартах рівня AMD RX 6700 XT (Starfield, Alan Wake 2, Cyberpunk з RT Overdrive тощо).

Умовні позначення:

  • Low – низький профіль графіки;
  • Med – середній профіль графіки;
  • Comp – кіберспортивні налаштування графіки;

Всі тести проводились в роздільній здатності Full HD без використання будь-яких технологій апскейлу (AMD FSR, Intel XeSS), тобто бавилися в «чисті 1080p». Неприємним моментом стала робота ПЗ, а точніше те, як програми моніторингу визначають відеокарту. Утиліти MSI Afterburner і ASUS GPU Tweak III не хотіли показувати всі параметри для моніторингу продуктивності.

Насправді є багато забавок, в яких з Asus Dual Radeon RX 6400 отримаємо кіберспортивний FPS. Тестували цю крихітку з флагманським процесором Intel і в деяких проєктах отримували CPU Bottleneck. На діаграмі ці ігри позначені червоним кольором.

Наприклад, DOTA 2 з кіберспортивними параметрами графіки завантажує відеокарту на якісь 40-60% в залежності від сцени. При цьому лише в активних боях можна побачити 170-190 FPS, решту часу частота кадрів тримається на позначці 220-240 FPS. Ідентична ситуація з Fortnite – FPS коливався від 180 до 550 (яка чудова оптимізація гри) в різних локаціях.

Важкі ігри, як Cyberpunk 2077, йдуть з мінімально комфортним FPS. Грати можна, але це не назвати ідеальним ігровим процесом. Asus Dual Radeon RX 6400 боїться погано оптимізованих відеоігор, які до того ж все ще демонструють графіку 5-10 річної давності. В Red Dead Redemption 2 ситуація значно краща. Забавка має непоганий вигляд з профілем Medium і при цьому ідеально працює з FPS в межах 65-80.

Та не забуваймо, що відеокарта має лише чотири активні лінії PCI-E, тому У Forza Horizon 5 перевірили залежність продуктивності від версії PCI-E. Материнські плати з версією 3.0 покажуть на 10-15% гірші результати відносно нових моделей.

Це досить важливо, адже потенційною аудиторією Asus Dual Radeon RX 6400 є власники старих систем, які хочуть прокачати свій не ігровий комп’ютер. Ця відеокарта ідеально підходила б для таких ситуацій зі своїм мізерним TDP. Власнику умовного офісного ПК не доведеться міняти блок живлення, відеокарта працюватиме з 200 Вт БЖ без зайвих проблем. Та в старих системах (всі Intel до 11-го покоління та AMD до Ryzen 3000 з кількома винятками) маємо неприємні втрати продуктивності.

Енергоспоживання та нагрів

Asus Dual Radeon RX 6400 неймовірно холодна, майже не шумить (більшість часу вентилятори вимкнені) і споживає в рази менше електроенергії, ніж аналогічні за продуктивністю б/в відеокарти після майнінгу. Наприклад, RX 580 хоч і потужніша, та потребує в 4-5 разів більше енергії, відповідно виділяючи все це тепло в корпус.

В простої споживання Asus Dual Radeon RX 6400 складає до 10 Вт. Під максимальним навантаженням вдавалося побачити показник 43 Вт. Відеокарта справді холодна, та з заводу виробник не дуже добре налаштував вентилятори. Щойно запустивши стрес-тест FurMark температура піднялася до 63 градусів, а вентилятори відразу розкрутилися до 1900-2000 об/хв.

Звісно, після цього температура почала різко знижуватися і зупинилася на відмітці 51 градус з частотою обертання 1400-1500 об/хв. Asus Dual Radeon RX 6400 надто економна, щоб дозволяти вентиляторам так крутитися. Після встановлення рекомендовано налаштувати криву так, щоб цільовою температурою були умовні 60-65 градусів.

Таким чином можна знизити частоту обертання до 500-1000 об/хв, що робить відеокарту майже безшумною, якою вона й повинна бути. Дивно, що виробник так побоявся за перегрів 40-ватної відеокарти та встановив наскільки агресивний профіль кулерів.

700-800 rpm і відеокарта стає чи не найтихішим компонентом в системі, а температури все ще низькі, щоб не перейматись за її вихід з ладу. Дроселі не свистять, вентилятори не розбиті, тихі, а температури низькі. Жаль, що продуктивність відеокарти також пропорційно низька до її енергоспоживання.

Під час відеоігор датчики фіксували споживання від 20 до 40 Вт. Цікаво й те, що з використанням PCI-E 3.0 в Forza Horizon 5 споживання електрики ще знизилося і складало 25-28 Вт. Це вже рівень NVIDIA GT 1030, адже GTX 1650 потребує до двох разів більше.

Пірометр також показав низькі значення. Задня панель нагрівається до 30-37 градусів, що аномально мало. Asus Dual Radeon RX 6400 – найхолодніша і найекономніша відеокарта, яку тестувала редакція ITC за останні кілька років.

Ціни та конкуренти

Asus Dual Radeon RX 6400 має єдиного конкурента – NVIDIA GTX 1650. Обидві відеокарти вже вважаються застарілими і мають погану продуктивність на одну гривню, та все ще мають попит завдяки своїм низьким вимогам до живлення (не потребують 6-8 Pin).

Ціна Factory Recertified Asus Dual Radeon RX 6400 складає 3999 грн в магазині Telemart, що начебто непогано за таку відеокарту. Та нові RX 6400 коштують невиправдано багато.

Найдешевші версії RX 6400 продаються в середньому по 5000 грн, а така як в огляді від 6000-6300 грн. Низькопрофільні моделі можуть бути цікавими власникам SFX корпусів, ціни від 5500 грн.

Аналог NVIDIA GTX 1650 в середньому має вищий цінник. Бюджетні версії продаються від 6300-6500 грн і то їх не завжди можна знайти в наявності. NVIDIA GTX 1630 тим більше не рекомендовано розглядати, адже вона значно програє герою огляду, навіть за енергоспоживанням.

Купляти такі відеокарти у 2023 році – сумнівна ідея, адже доклавши кілька тисяч можна придбати RX 6600, яка демонструє значно кращу продуктивність і має все ще не надто високі вимоги до живлення.

Disqus Comments Loading...