
Отримали на огляд ультракомпактну клавіатуру ASUS Rog Falchion Ace на фірмових «червоних» свічах ROG NX Red. Модель позиціюється для ігор та роботи, а ще вона вміє працювати з двома пристроями та отримала комплектний кейс. Ми вже протестували клавіатуру, пограли та надрукували через неї купу тексту, а тепер ділимося враженнями та досвідом користування.
Зміст
Технічні характеристики ASUS Rog Falchion Ace
Матеріали | Метал, пластик |
Підключення | Дротове |
Кабель | Type-A/Type-C 1,8 м, в обплетенні |
Інтерфейси | USB 2.0 |
Розмір | Ультракомпактна (65%) |
Частота опитування | 1000 Гц |
Тип клавіш | Механічний |
Тип перемикачів | ROG NX Red |
Сила натискання | 40-55 грамів |
Хід клавіш | До спрацьовування — 1,8 мм, повний хід — 4 мм |
Підсвічування | Є, RGB, Aura Sync |
Габарити | 305,79×101,0×37,50 мм |
Вага | 599 грамів |
Пакування та комплектація ASUS Rog Falchion Ace
ASUS Rog Falchion Ace поставляється у невеликому червоно-чорному боксі.


Всередині бачимо саму клавіатуру прикриту стилізованою захисною кришкою, набір наліпок, документацію та кабель USB Type-A to Type-C довжиною 1,8 м та в обплетені.
Дизайн та ергономіка
ASUS Rog Falchion Ace — суперкомпактна клавіатура формату 65%, а ще це Skeleton. Тобто механізми клавіш нічим не прикриті. Корпус пластиковий, а всередині маємо металеву пластину з прокладкою-приглушувачем звуків.
Габарити моделі складають 305,79×101,0×37,50 мм, а вага 599 грамів. В нас на огляді була біла версія, а ще є чорний варіант.
На лівому торці клавіатури бачимо функціональну сенсорну панель.
Праворуч нічого немає.
На передній фронтальній частині клавіатури розмістили відразу два порти USB-C та перемикач між ними.




На дні є перфорована рифлена поверхня, детальна технічна інформація про модель, чотири силіконові смужки для кращого зчеплення з поверхнею та дві трипозиційні ніжки для зміни висоти нахилу.



Клавіатура має 68 клавіш, але при цьому оснащена усіма мультимедійними можливостями. Тобто часто за однією кнопкою стоїть декілька функцій, частина з яких працюють через Fn.
Також бачимо, що є стрілки й вони теж з додатковими функціями. Далеко не усі клавіатури формату 65% мають ці клавіші.
Лівий Shift довгий та однорядний. Те саме стосується клавіші Enter. Клавіші F1-F12 поєднані з цифрами. Кнопка Fn одна та знаходиться праворуч. Усі клавіші щільно притиснуті одна до одної.
Особливості ASUS Rog Falchion Ace
ASUS Rog Falchion Ace має чохол-кришку в комплекті. В цієї штукенції декілька функцій: захищати клавіатуру від пилу, бо нею можна прикривати клавіші буквально після кожного користування.
А ще це зручний спосіб транспортування клавіатури. Також кришку можна підкладати під низ. В такому стані вона не займає зайвого місця, а також виступає у ролі стильної підставки із силіконовими трикутниками, які запобігають ковзанню моделі по поверхні.
Клавіатура вміє працювати відразу з двома пристроями: ноутбуком та ПК, ноутбуками чи парою ПК. Це не важливо. Головне, що це працює. Втикаємо два кабелі (правда, в комплекті є тільки один, тому другий доведеться дістати самому) та під’єднуємо до клавіатури. А перемикачем на фронтальній панелі активуємо то один то інший пристрій.
Для більшості користувачів це точно непотрібна функція, але ті, хто користуються одночасно ПК та ноутбуком, наприклад, стрімери, будуть задоволені швидкому перемиканню між пристроями.
ASUS Rog Falchion Ace оснащена надійними PBT-кейкапами подвійного лиття. Технологія виготовлення тут складна та зі своїми приколами, тому маємо лише лазерне гравіювання латиницею.
Клавіатура оснащена фірмовими «червоними» перемикачами ROG NX Red. Також є «сині» та «коричневі» варіанти Blue та Brown відповідно. Усі вони різні за відчуттями, силою до спрацьовування тощо.
У випадку з ROG NX Red — це тактильні перемикачі з повним ходом 4 мм та точкою спрацьовування 1,8 мм. Початкова сила спрацьовування становить 40G, а повна 55G. Кажуть, що це запобігає фантомним натисканням та дає чітку тактильну віддачу, що по факту так і є. Також заявлено про змащені із заводу стабілізатори, які покращують натискання.
Не забули про RGB-підсвічування. Воно дуже яскраве, особливо на білій версії, має режими та різні формати налаштування через фірмовий застосунок. Звісно, воно синхронізується з іншими пристроями виробника.



Підключення та ПЗ
ASUS Rog Falchion Ace працює з многофункціональним фірмовим застосунком Armoury Crate. Інтерфейс сучасний та зручний, але тут забагато різних можливостей не тільки для клавіатури, тому не користувачі гаджетів компанії спочатку можуть заплутатись.
В програмі можна змінювати призначення клавіш, запрограмувати запуск потрібної програми конкретною кнопкою, налаштувати сенсорну панель або вимкнути її взагалі, детально налаштувати RGB-підсвічування (11 ефектів, зміна гами, яскравості тощо). Також через Armoury Crate створюються профілі користувачів та макроси, а також оновлюється ПЗ клавіатури.




Досвід використання ASUS Rog Falchion Ace
Загалом користування ASUS Rog Falchion Ace мені сподобалося, але тут є декілька нюансів. Головне, що треба пам’ятати при купівлі — вона дуже маленька. Я розумію, що для когось це надважливо, бо стоїть мініатюрний стіл чи просто подобається такий формат. Щоб досягнути подібного розміру кнопки притисли ближче одну до одної, тому спочатку друкувати може бути незвично, бо пальці чіплятимуть сусідні клавіші. Принаймні, так було в мене.
Також не відразу пристосовуєшся до кнопок з багатьма функціями. У клавіатури 68 клавіш, а можливостей тут як на повноформатній моделі. Це добре, але з цим треба розібратися та звикнути: подивитися де знаходиться та чи інша потрібна функція, запам’ятати та використовувати на автоматі. На це потрібен час, тому будьте готові.
Мені не зайшла бокова сенсорна панель. Спочатку я налаштував її для музики: збільшення/зменшення гучності, перемикання треків, пауза тощо. Але виявилося, що я дуже часто торкаюся клавіатури по краях, пересуваю її тощо, тому постійно чіпляв ту сенсорну панель, робив сильно тихіше, чи гучніше, вимикав чи вмикав треки.
Через декілька днів роздратувань я просто вимкнув її та більше не користувався. До речі, це можна зробити не тільки через застосунок, а й комбінацією клавіш Fn+Tab. Якщо ви як і я постійно шарпаєте клавіатуру, то напевно, теж будете чіпляти чутливу сенсорну панель. Якщо ж ні, то вона стане вам у пригоді.





Сподобалися перемикачі ROG NX Red, які дуже наближені до Cherry MX Red. Вони з приємним тактильним відгуком та плавним ходом. А ще це універсальний варіант для тих, хто бере собі клавіатуру для ігор та роботи.
Напевно для когось буде не зручно, що тут є тільки латиниця. Більшості тільки ця абетка буде не зручною, хоча це може бути прийнятна жертва для поціновувачів довговічних PBT-кейкапів.


Перемикачі тихі, як для механіки, натискаються м’яко, але потрібна додаткова сила, щоб дотиснути їх. До цього швидко звикаєш, особливо, якщо користувався іншими механічними моделями.
В іграх все чудово, натискання дуже швидкі та легкі. В роботі (в моєму випадку написання текстів) теж все гарно, але для мене ідеальним варіантом для друку все ж залишаються «сині» Cherry MX Blue. А якщо ROG NX Red схожі на Cherry MX Red, то скоріш за все, ROG NX Blue будуть копією Cherry MX Blue. Тому якщо вам важливо перш за все друк, а вже потім ігри, то зверніть увагу на ASUS Rog Falchion Ace з «синіми» перемикачами.
Ціна та конкуренти
ASUS Rog Falchion Ace продається за ціною від 4599 гривень. Це не те щоб дорого для формату та сегменту, але як і з усіма гаджетами компанії, дорожче за середній цінник на ринку.
З конкурентів варто звернути увагу на доступнішу 2E Gaming KG370 (ціна від 1920 гривень). Також є Cougar Puri Mini RGB з цінником від 2800 гривень, а ще вже класична Razer Huntsman Mini (ціна від 3750 гривень).
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: