Огляд be quiet! Pure Loop 2 280 – тиха і продуктивна система рідинного охолодження для компактних ПК

Опубликовал
Дмитрий Спасюк

Мода на компактні системні блоки поступово витісняє застарілі та громіздкі системи. Сьогодні протестуємо be quiet! Pure Loop 2 280 – невеличку, але продуктивну систему рідинного охолодження, яка вміститься в Mini-Tower корпуси з місцем на два вентилятори по 140 мм. Попри те, що ринок стаціонарних ПК наразі переживає не найкращі часи, ентузіастів та любителів топового начиння все ще достатньо. Ця «водянка» зацікавить широку масу користувачів і здатна приборкати більшість сучасних процесорів. Перевірили її в робочих завданнях, синтетичних тестах, відеоіграх, виміряли температуру компонентів і частоту обертання вентиляторів.

Тестовий стенд

Характеристики ПК:

Комплектація

Охолоджувач be quiet! Pure Loop 2 280 має досить щедрий комплект. В коробці знаходиться зібраний блок з радіатором, два вентилятори по 140 мм, комплекти кріплень для AMD та Intel, технічна документація, термопаста і пляшка охолоджувальної рідини про запас.

Онлайн-курс "2D Animation" від Skvot.
Покроково та з фідбеком від лекторки увійдіть у 2D-анімацію через вивчення софтів, інструментів та створення кейсу у портфоліо.
Програма курсу та реєстрація

В тестуванні використали фірмову термопасту, яка непогано себе показала і добре відводила тепло від кришки процесора, а рідина може стати в пригоді через кілька років активної експлуатації. Поки важко уявити які умови змусять користувача заправляти be quiet! Pure Loop 2 280, але якщо виробник передбачив таке, то значить цей охолоджувач розрахований на довготривале використання.

Встановлення

Попри відносно компактні розміри, be quiet! Pure Loop 2 280 має чималу товщину. У вказаний корпус MSI цю «водянку» не вдалося помістити так, як хотілося відразу. Передня панель містила три вентилятори MSI MAG, а верхня була зайнята системою рідинного охолодження MSI MEG S360, тому вирішили просто замінити її на be quiet! Pure Loop 2 280, та не все так просто.

Корпус не був готовий прийняти героя огляду на верхню панель. Відстань від решітки до материнської плати надто мала, вочевидь, виробник розраховував місце лише під свої системи охолодження. Помістити be quiet! Pure Loop 2 280 туди не вдалося, адже вентилятор відразу впирає в радіатор материнської плати.

Ця проблема стосується виробника корпуса, а не даної «водянки», але майте на увазі, що в деякі, здавалося б, великі корпуси вона не влізе через свою товщину. Охолоджувач be quiet! Pure Loop 2 280 розрахований на компактні корпуси, але з деякими можуть бути нюанси. Та не принципово розміщувати радіатор зверху, тому поставити його на передню панель, попередньо знявши три вентилятори.

Програмне забезпечення і налаштування

Керувати підсвічуванням і вентиляторами можна майже з будь-якого фірмового ПЗ. Оскільки комп’ютер побудовано на базі материнської плати MSI, вирішили перевірити сумісність be quiet! Pure Loop 2 280 з утилітою MSI Center.

«Водянка» не визначається як окремий пристрій, але це ніяк не заважає налаштовувати підсвічування. Вибрали теплий червоний колір і синхронізували всі компоненти в системі.

Так само регулюється частота обертання вентиляторів. За замовчуванням вона дуже низька і рідко перевищує 700 об/хв, що приємно, але є важливий нюанс. В простої, коли температура процесора 40-45 градусів, вентилятор також працює.

Зауважимо, що удвічі дорожча система рідинного охолодження MSI MEG CORELIQUID S360 хоч і належить до вищого класу, та все ж приємно бачити, що кулери при низьких температурах автоматично вимикаються. Це збільшує робочий ресурс і дозволяє серфити в Інтернеті чи переглядати фільм в абсолютній тиші (відеокарта і блок живлення також вимикають вентилятори в простої).

Криву обертання вентиляторів можна налаштовувати самостійно або ж вибирати серед запропонованих варіантів. Тести проводили за стандартних параметрів і були приємно здивовані співвідношенням шуму до температури.

Температура в роботі be quiet! Pure Loop 2 280

Процесор AMD Ryzen 9 7900 за замовчуванням споживає 90 Вт. Звісно, ми зняли ці обмеження і виставили TDP на позначці 150 Вт. Також зробили андервольтингу з використанням AMD Precision Boost Overdrive. Таким чином вдалося знизити енергоспоживання без втрат продуктивності. Щобільше, під максимальним навантаженням результати на 2-5% кращі, ніж в стоковому значенні. Крім цього було встановлено ліміт температури 80 градусів.

Стрес-тест AIDA 64 виявився надто легким, температура CPU не перевищувала 70 градусів при завантаженості 24 потоків з частотою 5.42 ГГц. Річ у тім, що цей бенчмарк не використовує всі інструкції, тому енергоспоживання складало лише 100-110 Вт. Рендер сцени в Cinebench 2024 змусив скинути частоту, щоб влізти в температурні ліміти та обмеження енергоспоживання.

При цьому частота знизилася не надто сильно, be quiet! Pure Loop 2 280 з Ryzen 9 7900 тримав 5.26 ГГц по всіх ядрах упродовж всього тесту. Енергоспоживання було близьким до максимально дозволеного – 144-146 Вт. Кулери розкрутилися до 1200 об/хв, що все ще відносно тихо. Самі вентилятори тихі, не віддають вібрацій, та й корпус MSI з шумоізоляцією також вплинув на рівень шуму.

Звісно, 1200 об/хв не повна тиша, але як для 100% завантаженого предтопового 12-ядерного процесора – досить невисоке значення. Стрес-тест CPU-Z також розігрів процесор до 79 градусів при енергоспоживанні 140 Вт. В простої та офісних завданнях процесор тримає позначку 45-55 градусів.

Температура в іграх

Ігри, які вимогливі до процесора, навантажують 12-ядерний Ryzen 9 7900 на 45-55%. При цьому він споживає 95-105 Вт у грі Starfield. Звісно, в таких умовах для be quiet! Pure Loop 2 280 немає жодних проблем тримати низькі температури. При позначці 55-63 градусів за Цельсієм обидва вентилятори крутилися зі швидкістю 650-750 об/хв, що робило систему рідинного охолодження найтихішим компонентом в комп’ютері.

Кулерів майже не чути, адже у важких ігрових сценаріях відеокарта частіше дає про себе знати. Поставити вентилятори на вдув – це правильне рішення, адже таким чином на процесор ніяк не впливає чимала кількість тепла, яка йде від відеокарти. А Radeon RX 7900 XTX виділяє більше ніж 350 Вт у референсному дизайні. Версії сторонніх виробників споживають до 400 Вт.

Якщо розглядати be quiet! Pure Loop 2 280 як охолоджувач для ігрового ПК, то він без проблем впорається зі значно вимогливішими процесорами, такими як AMD Ryzen 9 7900X, Ryzen 9 7950X, Ryzen 9 7950X3D, Intel Core i7-13700K, i9-12900K, i9-13900K. Звісно, для робочих сценаріїв зі 100% завантаженістю для флагманів краще придбати версії на три вентилятори зі збільшеним радіатором.

Конкуренти та ціни be quiet! Pure Loop 2 280

Герой огляду поки не доступний в магазинах, але є його попередня версія Pure Loop 280 за ціною від 4500 грн. Зважаючи на відмінні характеристики та відсутність додаткових компонентів (наприклад, вбудований екран), які могли б вплинути на кінцеву вартість – це досить конкурентна ціна.

ARCTIC Liquid Freezer II 280B – недорога система рідинного охолодження з великими вентиляторами. Мінімалістичний дизайн і відсутність підсвічування роблять її однією з найдоступніших у своєму класі. Ціна 3900 грн.

NZXT Kraken 280 – преміальна «водянка» від перевіреного виробника. Ця модель від героя огляду відрізняється вбудованим дисплеєм. Ціна 7000 грн.

MSI MAG CORELIQUID 280R – доступна система охолодження від MSI, яку також можна вважати конкурентом be quiet! Pure Loop 2 280. Ціна 4600 грн.

Disqus Comments Loading...