
Компанія Logitech відома своєю периферією, особливо гаджетами для геймерів та для роботи. Наприклад, в неї є ігрова мишка PRO 2 Lightspeed, що прийшла на заміну першому, вже напевно легендарному, поколінню. Пристрій має стриманий дизайн та прикольні кольори, він підходить для шульгів, має оновлений сенсор та оптичні перемикачі. А ще працює разом з новою ігровою поверхнею Logitech G PowerPlay 2, про яку ми теж поговоримо в цьому огляді.
Зміст
- 1 Технічні характеристики Logitech G PRO 2 Lightspeed
- 2 Паковання та комплектація
- 3 Дизайн та ергономіка Logitech G PRO 2 Lightspeed
- 4 Функціональність та сенсор
- 5 Поверхня Logitech G PowerPlay 2
- 6 Підключення та програмне забезпечення
- 7 Автономна робота Logitech G PRO 2 Lightspeed
- 8 Досвід користування Logitech G PRO 2 Lightspeed
- 9 Ціна та конкуренти
Технічні характеристики Logitech G PRO 2 Lightspeed
Тип підключення | Радіо / провідна |
Вбудована пам’ять | Є |
Сенсор | HERO 2 |
Роздільна здатність | 100 – 44,000 DPI |
Максимальне прискорення | > 40 G |
Максимальна швидкість | > 500 IPS |
Максимальна частота опитування | 1000 Гц (1 мс) |
Максимальна частота опитування USB | 1000 Гц (1 мс) |
Час роботи від акумулятора | 60 годин (з підсвіткою); 95 годин (без підсвічування) |
Матеріал ніжок | Тефлон (PTFE) |
Програмовані кнопки | Є |
Вбудована пам’ять | Є |
Підсвічування корпуса | Є |
Кабель | Знімний, 1,8 м |
Габарити | 125×40×63.5 мм |
Вага | 80 грамів |
Паковання та комплектація
Logitech G PRO 2 Lightspeed постачається у невеликому чорному боксі з малюнком мишки.


Всередині бачимо сам пристрій, фірмовий приймач та подовжувач для нього, кабель USB-C, коробочку з додатковими магнітними клавішами та заглушками, а також базову документацію.



Дизайн та ергономіка Logitech G PRO 2 Lightspeed
Logitech G PRO 2 Lightspeed — класика від Logitech з мінімалістичним дизайном та асиметричною конструкцією. Це значить, що вона однаково підходить шульгам та правшам, а головне, що лівші не просто отримують мишку з кнопками в незручному місці, а можуть повноцінно ними користуватися.
Новинка отримала знімні кнопки на магнітах з двох сторін. Також в комплектні є заглушки. Тобто усі користувачі можуть встановити усі чотири бокові кнопки, звісно, якщо це не буде заважати. А також можна встановити дві на лівий чи правий борт відповідно і без проблем користуватися повноцінною універсальною мишею.
Logitech G PRO 2 Lightspeed має матовий пластиковий корпус, габарити 125×40×63.5 мм і вагу 80 грамів. Останній показник навряд підійде для професійного кіберспорту, але мишка якраз на нього і не розрахована. Її задача підкорити більш казуального геймера, але водночас дати з максимальним комфортом пограти й у відомі FPS, навіть онлайн.
Корпус моделі майже цільний, він добре зібраний та якісно зроблений. Окремо встановлені лише два основних перемикачі.
Між ними бачимо пластикове коліщатко із засічками.
За ним розмістили три індикатори заряду акумулятора, що дуже зручно.
На «пузі» бачимо значок G з RGB-підсвічуванням.



На правому торці розмістили дві кнопки, які можна замінити заглушками. Це ж стосується лівого боку.


Спереду, під двома основними кнопками, знаходиться порт USB-C.
На дні бачимо чотири тефлонові ніжки, сенсор, кнопку перемикання DPI та кнопку вимкнення/увімкнення мишки. Також тут є місце для зберігання комплектного USB-ресивера та коло з контактами для встановлення спеціальної «шайби» для бездротової зарядки від фірмового килимка Logitech G PowerPlay 2.


В нас на огляді була версія в яскраво рожевому кольорі, а ще є чорний та білий варіанти.
Функціональність та сенсор
На двох головних кнопках Logitech G PRO 2 Lightspeed встановлені фірмові оптико-механічні перемикачі Lightforce, вони ж Omron D2FP-FH1. Такі самі ми бачили у моделі Logitech G309 Lightspeed.
У фірмовому ПЗ їх можна перемикати між оптичним та гібридним режимами. Відчуття класичного смачного механічного кліку при цьому не міняється взагалі, але в другому варіанти миша споживає менше енергії, бо є трохи більша затримка при натисканні.
Logitech G PRO 2 Lightspeed також має оновлений фірмовий сенсор HERO 2 з наявною роздільною здатністю 100 – 44,000 DPI. Максимальне прискорення складає 40G, а максимальна швидкість зросла до 500 IPS. Ну й максимальна частота відгуку тут 1000 Гц (125 Гц, 250 Гц, 500 Гц і 1000 Гц.). Тобто цей сенсор не просто дуже швидкий, його фактично не можливо зірвати.
Не забули й про вбудовану пам’ять. Важливо знати, що її треба вмикати через фірмову програму. Якщо це зробити, то на борту дають зберігати до п’яти профілів включно.
Logitech G PRO 2 Lightspeed також має RGB-підсвічування, але воно реалізоване тільки в літері G на задній частині мишки. Це сподобається тим, хто не сильно любить підсвітку, але сприймає її в подібному мінімалістичному стилі. Ну й відключити це теж можна.
Поверхня Logitech G PowerPlay 2
Окрім нової мишки у Logitech також вийшла друга версія фірмового килимка із вбудованою бездротовою зарядкою PowerPlay 2. Його розміри складають 344×284 мм. В основі новинки лежить гумовий прошарок, а зверху маємо гладку тканинну поверхню, по якій мишка ковзає ну дуже легко та швидко.







Logitech G PowerPlay 2 має кабель USB-C, який треба підключати до чогось, звісно, якщо хочете, щоб мишка заряджалася і ви взагалі забули про це. Окрім героя огляду Logitech G PRO 2 Lightspeed роботу з фірмовою поверхнею підтримують Logitech G309 Lightspeed, G309, G502 X PLUS, G703 та інші.



Підключення та програмне забезпечення
Logitech G PRO 2 Lightspeed підключається через 2,4 ГГц завдяки комплектному ресиверу, або по дроту через порт USB-C.


Новинка працює з фірмовим застосунком G Hub. Комусь він подобається, комусь ні, але для мене і моїх задач це зручне та потужне ПЗ. Тут можна подивитися залишок заряду, налаштувати пресети, або використати один з восьми наявних, записати макроси, призначити різні команди на основні чи додаткові клавіші, змінити різні значенні DPI під конкретні задачі, програми чи жанри ігор тощо.




Автономна робота Logitech G PRO 2 Lightspeed
Виробник заявляє, що Logitech G PRO 2 Lightspeed працюватиме до 95 годин без активного RGB-підсвічування та до 60 годин з ним. Тобто оця маленька «світяшка» в літері G потенційно «зжирає» третину заряду.
Фактично мишка в мене працювали більше ніж 70 годин з підсвічуванням та більш як 100 годин без нього. Добре, коли виробник трохи занижує заявлені цифри, щоб був приємний сюрприз, що й сталося в цьому випадку. Тому автономність миші чудова, але все ж дивно, що освітлення маленької літерки використовує стільки заряду. Це навіть не смуга по контуру внизу, там ще зрозуміло було б.
А ще це взагалі не зрівняється з тією ж Logitech G309 Lightspeed з її 600 годинами по Bluetooth та 300 годинами через USB-донгл. Проте вона на батарейці. Тому якщо вам треба ще більше автономності і ви не плануєте йти в кіберспорт, то придивіться саме до тієї моделі.
Якщо у вас немає килимка Logitech G PowerPlay 2 з яким взагалі можна про це забути, то заряджання Logitech G PRO 2 Lightspeed від 0 до 100% займає близько години.


Досвід користування Logitech G PRO 2 Lightspeed
Logitech G PRO 2 Lightspeed не може не сподобатися. Принаймні так думаю я. Мишка аскетична і взагалі не змінилася зовні, це якщо порівнювати з першою версією. Але їй оновили начиння, замінили акумулятор, сенсори, датчики тощо, тобто не чіпали те, що не треба і лише просто покращили те, що можна було. Звісно, з мого погляду.
Отакі оновлення мені подобаються, а ще подобається мінімалістичний, майже грубий стиль, але знаю, що не усім таке зайде, та й для кіберспорту треба щось легше. Але якщо ви серйозний геймер, проте не плануєте заходити в кіберспорт, то Logitech G PRO 2 Lightspeed закриє усі ваші потреби на найближчі роки. Вона чудова в усіх жанрах, хоча, напевно, для ММО в неї малувато кнопок, а якщо поставити усі чотири, то ви можливо будете чіпляти їх мізинцем.



В будь-якому випадку, це максимально універсальна мишка, яка також підходить і для роботи. В неї смачний, трохи загучний клік, але він прикольний і такий механічний. Проте перемикачі дуже швидкі, а про те, щоб зірвати сенсор не може бути й мови.
Розмір теж чудовий. Такий підійде і для людей з великими руками, але при цьому мишка не буде завеликою чи заважкою для усіх інших. Її радять для долонного хвату та хвату кігтем. Ну а її універсальність та симетричний корпус — взагалі топ. На ринку не так багато подібних мишок, якими можуть користуватися шульги.
Не можу не відмітити якість збирання та матеріали. Усе на вищому рівні, нічого ніде не скрипить, а невеликий посттревел на головних кнопках це норма. Зазначу, що подібна якість актуальна для усіх мишок від Logitech, принаймні тими що я користувався.
Ціна та конкуренти
Logitech G PRO 2 Lightspeed продається за ціною від 4289 гривень, але в більшості великих мереж її цінник складає 4899 гривень. На мою думку, це адекватний прайс, але комусь точно буде дорого, тим паче, що конкурентів дуже багато і далеко не усі вони коштують там само чи дорожче.
Багато конкурентів у новинки є саме серед інших мишок бренду. Зверніть увагу на Logitech G Pro X Superlight 2 з цінником від 4849 гривень, на Logitech G304/G305 Lightspeed Gaming Mouse (ціна від 1550 гривень) та на Logitech G309 Lightspeed з цінником від 2229 гривень. На неї в нас був огляд.
З інших відомих моделей я б хоча б подивився на Asus ROG Gladius III Wireless AimPoint (ціна від 3279 гривень), на Razer Viper V3 Pro (ціна від 6249 гривень), хоча вона дорожча, та на MSI Versa 300 Wireless з цінником від 1220 гривень.
Також конкуренцію складають новинки від HATOR: Hator Pulsar 3 Wireless з цінником від 1469 гривень, Hator Quasar 3 Ultra 8K Wireless (ціна від 2749 гривень) та Hator Pulsar 3 PRO Wireless з ціною від 2105 гривень.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: