Огляди Пристрої 24.09.2024 о 10:00 comment views icon

Огляд MSI G255F: Full HD монітор 180 Гц за смішні гроші

author avatar

Дмитро Спасюк

Автор статей та оглядів

Огляд MSI G255F: Full HD монітор 180 Гц за смішні гроші

У 2024 Full HD досі залишається улюбленим вибором комп’ютерних геймерів, а MSI G255F є не просто типовим представником таких моніторів, а одним з найкращих за свої гроші. Оптимальне співвідношення характеристик до вартості, гарні ігрові можливості та адекватна щільність пікселів – що ще треба молодому кіберспортсмену?

Огляд MSI G255F: Full HD монітор 180 Гц за смішні гроші
MSI G255F
5699 грн.

Плюси:

невисоке енергоспоживання в економному режимі; чудові ігрові можливості; гарне, як для свого класу, охоплення кольорового простору; відмінне співвідношення можливостей до вартості; екологічне паковання;

Купити в Comfy

Мінуси:

надто високе енергоспоживання в простої; немає підтримки HDR;

Купити в Comfy
8.2/10
Оцінка
ITC.ua

Технічні характеристики MSI G255F

Технічні характеристики
Діагональ 24.5″
Тип панелі IPS
Кут огляду 178°/ 178°
Крок пікселя 0.27 мм
Роздільна здатність 1920×1080
Яскравість (типова) 300 кд/м²
Контраст 1000 до 1
Глибина кольору 10 біт
Час відгуку GtG 1 мс GtG
Частота оновлення 180 Гц
Підтримка HDR
Аудіосистема
Аудіороз’єм 3.5 mm jack
Display Port 1 x DP 1.2
HDMI 2 x HDMI 2.0
USB
Інше AMD FreeSync
Flicker-Free
Приціл
Таймер
Лічильник FPS
Енергоспоживання 7-25 Вт
Розміри 557x419x220 мм
Вага (з підставкою) 3.23 кг

Комплектація та паковання

MSI G255F має повністю екологічне паковання без пінопласту, як це роблять майже всі виробники, в тому числі MSI для дорожчих продуктів. Монітор перекладено виключно картоном, ще й на вигляд переробленим.

В комплекті сам монітор, підставка, ніжка, кабель HDMI, планочка для кабель-менеджменту, паперова документація. На коробці красується наклейка про не надто високу енергоефективність пристрою, але ми перевірили чи справді це так.

Дизайн, ергономіка MSI G255F

Монітор не має крутої підставки, тому регулювати можна лише нахил й то в невеликому діапазоні. Зате кріпиться вся конструкція за десять секунд без жодних гвинтів.

Вигляд нічим не виділяється – класичний ігровий монітор невеликого розміру, який гарно підходить для невеликих столів. Для акуратного укладання кабелів є знімна пластинка, яка кріпиться на ніжку.

Варто відзначити неймовірно малу вагу MSI G255F. Переносити цей монітор може однією рукою будь-хто. Корпус повністю пластиковий, може поскрипувати, але явних нюансів з якістю збирання немає.

Для керування є п’ятипозиційна навігаційна клавіша, розміщена з правої сторони. Єдиним розчаруванням MSI G255F для перфекціоністів стане неможливість керувати висотою монітора, хоча в цілому до ергономіки придиратися важко.

Інтерфейси, звук

MSI G255F має стандартний набір роз’ємів: два HDMI, один Display Port та 3.5 мм роз’єм для навушників. За такі гроші ні про які USB роз’єми не може йти мова. Крім перелічених портів на задній панелі також знаходиться вхід для кабелю живлення (БЖ вбудований).

Вбудованих динаміків немає, зате звук через навушники просто відмінний. Деякі монітори, які були на оглядах в ITC, не давали такий об’ємний і гучний звук, хоча відносяться до вищої цінової категорії.

Дисплей MSI G255F

IPS матриця MSI G255F має діагональ 24.5 дюймів, тішить гарними кутами огляду, а також добре себе поводить на сонці, бо має матове покриття. Яскравості 300 ніт з головою вистачає для всіх сценаріїв, окрім роботи надворі під палючим сонцем (навряд чи хтось буде використовувати цей монітор саме так).

Щільність пікселів оптимальна – якщо поставити екран за 70 сантиметрів від голови, то шрифти виглядають плавними, а не як у 27-30 дюймових Full HD моделей. Підтримки HDR немає.

Колориметр показує гарні результати та майже повне охоплення кольорового простору sRGB. Зображення реалістичне, м’яке, від нього не втомлюються очі. Хіба що білий колір за замовчуванням надто холодний, що виправив колориметр після калібрування.

Частота 180 Гц доступна без розгону за замовчуванням, а також монітор працює в режимі 10 біт 180 Гц з будь-яким кабелем, HDMI чи Display Port. В ігри бавитися приємно, особливо активні шутери, а бонусом є низьке навантаження на GPU, бо в Full HD відеокарт AMD Radeon RX 7900 XTX буквально відпочиває в більшості забавок.

Меню налаштувань стандартне, працює швидко. До керування легко звикнути, пункти меню розміщені в логічному порядку. Є можливість вибрати різні режими для ігор, роботи, кіно тощо, або налаштувати все самому вручну.

Енергоспоживання MSI G255F

З максимальним рівнем підсвічування монітор бере з розетки 22-23 Вт, якщо частота оновлення 180 Гц. Зменшення частоти до 60 Гц дозволяє економити 2-3 Вт з будь-якою яскравістю.

При 50% підсвічування ватметр показує 15-18 Вт, а в максимально економному режимі 7-10 Вт, залежно від встановленої частоти оновлення. Це гарний результат, але не краще за Gigabyte GS27F, який бере 8 Вт з частотою 165 Гц, а також має діагональ 27 дюймів.

Проблемою MSI G255F стало споживання в простої. В режимі очікування (комп’ютер вимкнений, монітор також) енергоспоживання скаче від 5 до 10 Вт, що дивно. Залишили його в спокої на 10 хвилин і нічого не змінилося. Витягнули HDMI кабель з монітора і результат той самий.

Досвід використання

За MSI G255F приємно не лише грати, а й просто працювати, бо плавність прокручування списків та всі анімації в інтерфейсі буквально «пливуть». Особисто сподобався гарний звук через навушники (кращий, ніж через мій монітор), а також компактні розміри.

До якості зображення в мене немає претензій, особливо за ту суму, яку просять магазини за цю модель. Ринок себе врегулював, настав час, коли поганих моніторів просто немає, натомість залишилися лише «гарні» та «дуже гарні».

MSI G255F не назвати феноменальним, він не має чим здивувати, але добре виконує свою роботу без зайвих питань. Мені не вистачило вбудованих динаміків, але це чисто індивідуальна потреба.

Конкуренти та ціна MSI G255F

Офіційна вартість MSI G255F складає 5700 гривень. В цій ціновій категорії є чимало альтернатив, але розглядати будемо лише подібної діагоналі, бо ігрові моделі на 27+ дюймів з роздільною здатністю Full HD підходять далеко не всім.

Acer Nitro QG241YM3bmiipx має трішки меншу діагональ, вбудовані колонки 2х2 Вт та продається за 5000 гривень.

QUBE Overlord G25F180 коштує 5500 гривень і має майже ідентичні характеристики, за винятком меншої яскравості.

Asus TUF Gaming VG259Q3A є прямим конкурентом за схожі гроші. Офіційна ціна 5900 гривень.

Lenovo G25-20 має лише трохи меншу частоту оновлення (165 Гц), зате яскравість аж на 100 ніт вища. Ціна 6600 гривень.

8.2/10
Оцінка ITC.ua
Програмне забезпечення
8
Меню працює швидко і має багато налаштувань.
Яскравість, HDR
7.5
Матовий екран середньої яскравості без HDR.
Кольори, кути огляду
8
Не для вимогливого дизайнера, але все рівно гарне охоплення кольорового простору sRGB.
Частота, затримки
9
Відмінний ігровий потенціал.
Інтерфейси, ене-вність
8
Економний монітор з базовими роз'ємами.
Ціна
8.5
Чудові характеристики за ці гроші.

Висновок:

MSI G255F стане гарним вибором для геймерів, особливо тих, хто віддає перевагу кіберспорту. Герой огляду дає якісне зображення з адекватними кутами огляду та відмінним охопленням кольорового простору, а також має незначні засвічування по кутах.

Якби не приємна вартість, то MSI G255F не можна було б назвати зразковою моделлю, але за ці кошти монітор справді добрий, адже не має серйозних технічних недоліків, крім збільшеного споживання енергії в режимі очікування (можливо, це одиничний випадок, брак тощо).

Купити в Comfy

Висловлюємо подяку компанії MSI за наданий для огляду монітор MSI G255F


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: