Багаторічний досвід випробувань мобільних телефонів показує, що переважна їх частина виходить з ладу через дію сили тяжіння, вологи та пилу. Тому користувачі частіше звертають увагу на обіцяний виробником рівень захисту і скептично ставляться до витривалості мобілок з бюджетного сегмента.
І коли мова йде про універсальні смартфони до 10 тис. грн, то в більшості випадків люди не розраховують на міцність і довговічність. Звісно, можна покластись на броню Ulefone Armor і знайти телефон-екстремал у потрібному ціновому діапазоні. Але подібні гаджети орієнтовані не на широку аудиторію.
Телефон realme – це інший погляд на недорогі смартфони та їхні реальні можливості. У цьому партнерському огляді розберемо останню новинку бренду – realme C75 та розповімо, чи вдалось йому пройти наш тест на витривалість.
Зміст
Дизайн
Смартфон має сучасний дизайн із закругленими кутами, плоскі рамки й ефектну задню панель з покриттям, стійким до відбитків пальців.
Наш оглядовий зразок – це realme C75 у кольорі Lightning Gold. Він отримав атласно-золоте покриття з геометричними 3D-мотивами, що не надто кидаються у вічі, проте стають помітними, якщо придивитись ближче.
У верхньому лівому куті задньої панелі розташований прямокутний острівець модуля камер. Насправді цей смартфон realme має один робочий об’єктив на 50 Мп, а решта елементів – це спалах та датчик «мерехтіння», що вирівнює наслідки штучного освітлення на фото.


Завдяки габаритам realme C75 – 165,69 х 76,22 х 7,99 мм – та вазі 196 г телефоном досить зручно користуватись однією рукою. Проте ми стикались з відгуками користувачів, для яких було тяжкувато дотягнутись до верхніх елементів інтерфейсу 6,72-дюймового екрана.
Дисплей отримав достатньо тонкі рамки та середнє «підборіддя» (бо великим його точно не назвеш). Праворуч на корпусі розташовані кнопки гучності та живлення, зліва – слот для SIM-картки, знизу – динамік і вхід для зарядки.
Захищеність
Матеріал корпусу смартфона – пластик. Але тут починається найцікавіше. Згідно з офіційними даними, realme C75:
- пройшов сертифікацію компанії TÜV Rheinland, лідера у сфері незалежних експертиз, та отримав перший у світі Rugged Smartphone Certificate;
- має рейтинг стійкості до ударів згідно з міжнародним військовим стандартом MIL-STD-810H та найвищий захист від води та пилу – IP69.
Усе це говорить про здібність смартфона realme витримувати вплив струменів води під високим тиском і протягом 30 хвилин легко переносити занурення до 1,5 м.
«Але як виробнику вдалось створити таку броню для витонченого realme C75?» – запитаєте ви. Відповідаємо: пінопластові ущільнювачі створюють герметичний бар’єр, полікарбонатний корпус відштовхує воду, а функція SonicWave Water Ejection використовує звукові хвилі для швидкого висушування внутрішніх компонентів.
Екран
Пристрій отримав IPS-дисплей з роздільною здатністю Full HD+. Враховуючи щедрість realme, можна було б чекати на всі 120 Гц частоти оновлення, але показник в 90 Гц забезпечує достатню плавність картинки та є нормою для пересічного користувача.
Кольори досить насичені, а сам екран комфортний для очей завдяки зменшенню впливу синього випромінювання. Максимальна яскравість дисплея становить близько 700 ніт і забезпечує гарну видимість з екрана на вулиці.
Поки що не бачимо причин, щоб не радити вам купити realme C75, та чи все в ньому так само бездоганно? Продовжуємо дізнаватись.
Автономність
Новинка від realme оснащена акумулятором на 6000 мА·год. Цього вистачить на два дні розміреного використання: спілкування в месенджерах, дзвінки та виконання легких завдань. А ось користувачам, які не звикли випускати смартфон з рук і мають для нього купу щоденних завдань – від створення / редагування фото до перегляду YouTube-контенту – доведеться заряджатись щодня. За умов активного використання з увімкненим Wi-Fi можна розраховувати на 12 годин роботи realme C75.
Модель має непогані результати швидкості заряджання. Завдяки зарядному пристрою потужністю 45 Вт, що йде в комплекті, батарея відновлюється до 50% усього за 40 хвилин.
Продуктивність і програмне забезпечення
realme C75 побудований на платформі MediaTek Helio G92 Max – восьмиядерному чипсеті, виготовленому за 12-нм технологічним процесом. І це перший смартфон на ринку, що працює на цьому процесорі.
Архітектура останнього містить два високопродуктивних ядра: Cortex-A75 з тактовою частотою 2 ГГц, які відповідають за ресурсомісткі завдання, та шість енергоефективних ядер Cortex-A55 з частотою 1,8 ГГц для повсякденних завдань. Графічну підсистему представляє GPU Mali-G52 MP2.
Ми тестуємо модель з 8 ГБ оперативної і 256 ГБ вбудованої пам’яті, проте realme пропонує ще одну конфігурацію на вибір – 8/128 ГБ. Додатково можна розширити оперативку завдяки внутрішньому сховищу, і подібна гнучкість пристрою, безумовно, підкупає. Смартфон не підтримує мережі 5G, але це навряд засмутить користувачів на території України.
Загальний рівень продуктивності цілком відповідає ціні на realme C75. Проте, щоб не бути голослівними та не обмежуватись стандартними коментарями щодо плавної роботи без зависань, надаємо результати синтетичних тестів на 3DMark і Geekbench 6:
Зразок, що бере участь в огляді realme C75, очікувано не показав приголомшливих результатів щодо одно-, багатоядерної і графічної продуктивності. Його важко порівнювати з показниками енергоефективніших флагманських чипів, побудованих на 4-нм техпроцесі, як за якістю, так і ціною. Смартфон realme не призначений для ігор, але це гарна база для щоденної рутини: скролінг соціальних мереж, вебсерфінг, перегляд відеоконтенту тощо.
realme C75 працює на базі сучасного Android 14 з інтерфейсом realme UI 5.0, що забезпечує зручне та інтуїтивно зрозуміле керування. Це означає, що ви можете розраховувати на персоналізований інтерфейс, налаштований під ваші потреби: легка зміна тем, віджетів, способу відображення сповіщень. А завдяки спеціальним режимам (дитячий, для водіїв, спрощений) кожен зможе знайти в новому realme щось своє.
Камера
Фотоможливості – це точно не те, через що вам захочеться купити realme C75. Вони достатньо базові, проте з урахуванням зусиль, витрачених на інші характеристики, вважаємо це допустимим. Пристрій оснащений основною 50-мегапіксельною ШІ-камерою з діафрагмою f/1.8, яка на практиці видає непогані фото, особливо за умов денного освітлення. Телефон підтримує відеозапис у FullHD-якості із частотою 30 кадрів на секунду, а для селфі передбачений об’єктив на 8 Мп.


Якість світлин смартфона realme важко порівнювати з еталонними камерами преміуммоделей. Вони менш чіткі та насичені за кольорами, проте їм вистачає деталізації, тож загальна картина виглядає цілком прийнятною.
Максимальне збільшення без втрати якості – двократне. І хоч realme пропонують 10-кратний цифровий зум, усе, що після 2х, виглядає занадто піксельним і розмитим. Фронталка realme C75 непогано справляється зі своїм завданням, кольори шкіри залишаються природними, а для перфекціоністів доступна додаткова обробка та набір фільтрів.


Нічний режим відверто страждає, проте це скоріше закономірність, притаманна більшості мобільних пристроїв бюджетної та середньої цінової категорії, ніж суттєвий недолік самого смартфона realme.
Ціна realme C75
Модель уже доступна до продажу в магазинах електроніки по всій території України та наявна в каталогах низки профільних онлайн-майданчиків. Ми ж наполегливо радимо звернути увагу саме на офіційні представництва бренду. Це не лише заощадить ваші гроші, а й збереже від непередбачуваних проблем, пов’язаних з гарантійними зобов’язаннями.
До числа подібних перевірених місць відносимо інтернет-магазин «Кібернетики». Станом на січень 2025 року realme C75 можна купити на сайті мережі за ціною від 7199 грн.
Переваги та недоліки
Резюмуючи огляд realme C75, виділимо основні переваги і вкажемо на аспекти, які б хотілось вдосконалити:
Сильні боки realme C75:
- приголомшливі захисні характеристики;
- дисплей 90 Гц;
- батарея на 6000 мА·год і швидке заряджання 45 Вт;
- конкурентоспроможна ціна realme C75.
Слабкі боки realme C75:
- камера;
- середня продуктивність.
Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: