Огляд відеокарти ASUS Dual GeForce RTX 4070: компактні розміри, генерація кадрів, відмінна продуктивність та низьке енергоспоживання

 

Нова серія NVIDIA RTX 4000 вийшла напрочуд вдалою і компанія продовжує просувати відеокарти ADA все більше в маси, ближче до народу. Сьогодні на огляді новенька ASUS Dual GeForce RTX 4070 12 ГБ. Перевірили свіжу модель в синтетичних бенчмарках, прикладних програмах і, звісно, на відеоіграх. Виміряли енергоспоживання, нагрів та були приємно здивовані результатами.

Тестовий стенд

Відеокарту тестували в комп’ютері на базі комплектування AMD та MSI:

Потужний процесор ніяким чином не обмежував відеокарту, а кіловатний блок живлення в прямому сенсі слова відпочивав під час максимального навантаження відеокарти.

Зовнішній вигляд і комплектація ASUS Dual GeForce RTX 4070

ASUS Dual GeForce RTX 4070 поставляється в непримітній коробці середнього розміру. Більший інтерес викликає спосіб пакування самої відеокарти. Виглядає все досить примітивно і «по аматорські», але насправді все надійно і безпечно.

Графічний адаптер буквально обмотаний захисною плівкою, яка тримає його в центрі коробки. Відеокарта наче підвішена і не має куди рухатись. Це дешевий, але непоганий захист від неакуратних вантажників Нової Пошти. До пакування жодних претензій немає.

Комплектація максимально проста: в коробці знаходиться відеокарта та паперова документація. Жодних перехідників, адже тут лише один роз’єм живлення 8-pin.  На корпусі ледь помітний перемикач режимів P (продуктивний) і Q (тихий).

Ця крихітка дивовижна у всіх значеннях цього слова, адже з таким невеликим радіатором забезпечує неймовірно низькі температури. Детальніше перевіримо це в окремому розділі. Як виявилось, двох вентиляторів цілком достатньо для оптимального охолодження і невисокого рівня шуму.

Синтетична продуктивність ASUS Dual GeForce RTX 4070

Відеокарти NVIDIA RTX завжди чудово підходили для робочих завдань. Покоління ADA добре відірвалось від попередників свого класу в синтетичних тестах і реальних робочих сценаріях.

Geekbench Open CL

Geekbench Vulkan

Blender Benchmark

ASUS Dual GeForce RTX 4070 особливо гарно себе показує під час рендеру в Blender. Відставання від старших моделей (4070 Ti, 4080, 4090) досить помітне, але новинка дихає в спину недавньому флагману 3090 Ti.

Компактна ASUS Dual GeForce RTX 4070 знаходиться між RTX 3090 та RTX 3090 Ti, набираючи понад 6100 балів. Відеокарта майже удвічі швидша за попередника RTX 3070, це при тому, що енергоспоживання знизилось.

Ігрові AMD Radeon не можуть скласти конкуренцію NVIDIA RTX в завданнях такого напрямку. Флагман Radeon RX 7900 XTX рендерить сцени значно повільніше, хоча має у два рази більший об’єм відеопам’яті (може мати вирішальне значення в особливих сценаріях).

Ігрова продуктивність

Перевіряли відеоігри з роздільною здатністю 1440p та 2160p. RTX 4070 – не топова відеокарта, але для неї 1080p було б надто легко. Всі налаштування виставляти на ультра, за винятком Call of Duty. В грі Warzone 2 вибирали кіберспортивні параметри.

У всіх забавках, в яких доступна технологія Frame Generation, вмикали цю опцію. Також зауважимо, що в серії RTX 4000 падіння продуктивності від активації Ray Traycing є значно меншим, як в попередників.

Умовні позначення та скорочення:

  • DLLS Q – DLSS з профілем Quality;
  • DLSS B – DLSS з профілем Balanced;
  • DLAA – Deep Learning Anti-Aliasing (DLSS off);
  • RT – трасування променів;
  • FSR Q – FSR з профілем Quality;
  • FG – генерація кадрів;

A Plague Tale Requiem

Генерація кадрів добре працює в цій грі. Саме Frame Generation дозволяє зіграти на ультра налаштуваннях в 4K. Порядок скриншотів: FG DLSS Q, DLSS Q, DLAA.

1440p:

Курс QA.
Стань неперевершеним QA спеціалістом! Стань технічною хрещеною феєю, яка оберігає від помилок і багів. Використай цей шанс!
Дізнатись про курс

2160p:

Assassin’s Creed Valhalla

Історична сага про вікінгів не підтримує жодних додаткових технологій, тому це гарний тест «чистої» продуктивності.

1440p:

2160p:

Cyberpunk 2077

Трасування променів забирає лише 8 FPS, якщо порівнювати картинку в 4K з генерацією кадрів. Порядок скриншотів: FG DLSS Q, FG DLSS Q RT, DLSS Q RT.

1440p:

2160p:

F1 2022

Це єдина гра, де генератор кадрів дав збій. Дивний результат в режимі 4K без жодних покращень. Перезапуск гри не вирішив проблему. Порядок скриншотів: FG DLSS Q RT, DLSS Q RT, DLSS Q.

1440p:

Курс Python.
Python - мова без меж! Розробляй рішення для фінансів, медицини, науки та робототехніки. Відкрий для себе нескінченні можливості з Python та здійсни свої амбіції!
Вивчити курс

2160p:

Microsoft Flight Simulator 2020

Завдяки FG можна зіграти в найкрасивіший симулятор сучасності, навіть в 4K. Генерація кадрів робить картинку значно плавнішою, згладжуючи піки фреймтайму, а збільшення затримок вводу в такій грі не відчувається. Порядок скриншотів: FG DLSS Q, DLSS Q. Локації Bora-Bora та New-York.

1440p:

Курс UI/UX Design.
Закохайте своїх користувачів у ваш дизайн! Виглядайте стильно та перетворюйте їх у вірних прихильників!
Ознайомитись з курсом

2160p:

The Callisto Protocol

Ця гра не підтримує DLSS, але FSR 2.1 також хороша опція. Продуктивності RTX 4070 вистачає з запасом, навіть для 4K з Ray Tracing. Тестували в режимі FSR Q та FSR Q RT.

1440p:

2160p:

The Witcher 3 Next Gen

Оновлена версія Відьмака має дуже високі вимоги, та з FG цілком реально досягнути комфортного FPS. Додатковий бонус продуктивності 30-40%. Порядок скриншотів: FG DLSS Q, FG DLSS Q RT, DLSS Q.

1440p:

2160p:

Spider-Man Miles Morales

Павукоподібний хлопчина плавно стріляє павутиною в 2K і 4K. Порядок скриншотів: FG DLSS Q RT, DLSS Q RT, DLSS Q.

1440p:

2160p:

Warzone 2

Лише 4K змушує працювати відеокарту на повну потужність. Гра більшою мірою вимоглива до процесора. Можна було б виставити DLSS Performance, що додало б ще 5-10% FPS.

1440p:

2160p:

Підсумуємо тестування у вигляді діаграм.

Порівняння зі старшими моделями NVIDIA.

Енергоспоживання та нагрів

ASUS Dual GeForce RTX 4070 виявилась дуже холодною та енергоефективною. В ігрових сценаріях вона споживає 130-190 Вт. Синтетичні тести потребують до 200 Вт енергії. Перед вимірюванням зауважимо, що комп’ютер досить багато «їсть» в простої. Платформа AM5 справді продуктивна, хоча потребує не менше 100 Вт в режимі робочого столу

Енергоспоживання ПК в простої:

Енергоспоживання Fur Mark:

Датчикам можна впевнено довіряти. З розетки відеокарта потребує 190-200 Вт. Звісно, з використанням дешевого блоку живлення, в якого ККД менше ніж 80%, показник буде більшим. MSI MPG A1000G працює майже без втрат.

Енергоспоживання Cyberpunk 2077:

ASUS Dual GeForce RTX 4070 разом з 12-ти ядерним процесором потребують 350 Вт під час вимогливих відеоігор. Виробник рекомендує встановлювати БЖ на 600 Вт, хоча вистачить і якісного 450-500 Вт.

Температура Fur Mark:

Температура AIDA 64 стрес-тест:

Незалежно від вибраного режиму, ASUS Dual GeForce RTX 4070 дуже холодна. Лише стрес-тесту AIDA 64 вдалось перетнути відмітку 60 градусів. Fur Mark, або в народі «бублик» ледве розігрів відеокарту до 58-59 градусів.

Температури бекплейту і радіатора:

Рівень шуму знаходився в межах 40 дБ на відстані 50 см від системного блоку. Відеокарта далеко не найгучніший компонент. Режим P/Q ніяк майже впливає на ситуацію – вона досить тиха в обох профілях, адже вентилятори розвивали швидкість не більше 1400 об/хв і 1300 об/хв відповідно.

Для прикладу, Palit RTX 2060 з двома вентиляторами набирає до 2400 об/хв, після ручних налаштувань вдалось знизити цей показник до 2000 об/хв. Різниця між RTX 4070 і RTX 2060 помітна відразу і відчувається «неозброєним вухом». Це при тому, що фізичні габарити (конкретно цих варіацій) дуже схожі. ASUS Dual GeForce RTX 4070 не лише холодна, а й досить тиха відеокарта.

Disqus Comments Loading...