Python-розробник: чому варто обрати цей напрям, де вчитися та скільки можна заробляти на старті

Опубликовал
Партнерский материал

Найлегший старт у світі програмування – це мова Python. У неї інтуїтивно зрозумілий синтаксис і велика кількість бібліотек і фреймворків, що полегшують роботу.  

У партнерському проєкті команда навчального центру SkillUP розповідає, у чому переваги мови програмування Python для новачків, скільки заробляють Python-розробники та чи реально опанувати цей фах з нуля. А також запрошує на безплатний вебінар «Програмування на Python з нуля», який відбудеться 25 травня.

Партнерський матеріал?

Чому Python – найкращий старт у програмуванні

Через інтуїтивно зрозумілий синтаксис Python вважається найкращою першою мовою для початку вивчення програмування. Новачку не потрібно мати попередніх знань із програмування, але можуть стати у пригоді знання математики та логіки. 

Для розуміння простоти Python достатньо порівняти принципи написання найпростішої програми, яка виводить на екран текстове повідомлення. 

Так вона виглядає у Java:

А так у Python:

Шлях вивчення мови програмування може бути унікальним для кожної людини, але загалом є певні етапи, які проходить більшість початківців. 

  1. Ознайомлення з основами мови програмування.
  2. Вивчення бібліотек і фреймворків – вони допоможуть розв’язувати завдання швидше й ефективніше.
  3. Відпрацювання практичних завдань – це дасть змогу закріпити отримані знання і вдосконалити навички програмування.
  4. Розвиток професійних навичок – вони дозволять працювати над складнішими проєктами.

Де використовують Python

Знання Python відкриває широкі можливості для роботи в різних галузях. Вебстудії та компанії з розробки програмного забезпечення для електронної комерції можуть використовувати Python у своїх проєктах. Більшість компаній, які працюють у фінансовій, медичній або рекламній галузях, часто використовують Python для обробки даних і створення прогнозних моделей. Наприклад, фінансові аналітики за допомогою цієї мови програмування можуть аналізувати фінансові дані, розробляти алгоритми для торгівлі та інвестування. Крім того, Python можуть використовувати в розробці комп’ютерних ігор, науці, медіа, телекомунікаціях, автоматизації бізнес-процесів тощо. 

Серед відомих світових компаній, що працюють з Python, – Google, Amazon, Microsoft, Facebook, Spotify. 

Дізнатись більше про професію Python-розробника можна на безкоштовному вебінарі

 

Скільки заробляють Python-розробники

Початкова зарплата для розробників Python залежить від рівня кваліфікації, досвіду та локації роботодавця. Наприклад, у США початкова зарплата може бути в межах $50–80 тис. на рік, залежно від регіону та рівня відповідальності. В Україні стартова зарплата для Junior Python-розробника – $800 на місяць. Але новачок доволі швидко може опанувати нові навички й отримувати більше. Середня зарплата Python-розробника в Україні становить $2,6 тис. на місяць, а дохід старшого фахівця може сягати $6 тис. на місяць.

Python є дуже гнучкою мовою програмування, що дозволяє розробникам переходити між різними сферами. Людина може розпочати свою кар’єру у веброзробці, а потім перейти до науки про дані або машинного навчання, де вищий рівень зарплати. 

Чи реально людині без досвіду потрапити на першу роботу

Junior Python developer відбирають за двома основними критеріями: знання Python і вміння думати. Кандидату зазвичай пропонують логічні завдання та дивляться, як людина міркує. Не обов’язково, щоб відповідь на всі запитання була правильною. Важливими є і реакції на ситуації, коли в кандидата не виходить розв’язати проблему чи він чогось не знає. Роботодавці намагаються зрозуміти, чи може початківець з мінімальної технічною підготовкою швидко відреагувати на проблему, аби запропонувати кілька варіантів вирішення.  

Навчальний центр SkillUp гарантує, що менше ніж за рік опанувати спеціальність Python-розробника і влаштуватися на роботу мрії реально. 

Ось кілька порад від SkillUp, які допоможуть зробити це якомога швидше:

  1. Поставте перед собою мету. Сплануйте, що саме ви хочете дізнатися та чого досягти у програмуванні. Це допоможе вам орієнтуватися та рухатися до конкретної мети.
  2. Практикуйтеся. Під час навчання практикуйтеся самостійно. Щодня пишіть код, намагайтеся створювати різні проєкти, щоб отримувати більше досвіду.
  3. Не бійтеся помилок. Помилки є необхідною частиною процесу навчання. Намагайтеся зрозуміти, що саме пішло не так і як не припуститися такої помилки в майбутньому.
  4. Не бійтеся ставити запитання. Навчання може бути складним, тому не бійтеся просити допомоги. Звертайтеся до своїх колег, викладачів або до програмістів на форумах і сайтах.
  5. Насолоджуйтесь процесом. Спробуйте знайти драйв у самому процесі навчання. У тому, що вам вдається швидко, або, навпаки, змушує вас поміркувати. Так навчання мине легше і буде в задоволення.

Якщо вас зацікавив Python, реєструйтеся на безплатний вебінар «Програмування на Python з нуля», що відбудеться 25 травня, від SkillUp. Це ваш перший крок до того, щоб потрапити в ІТ-спільноту.

Зареєструватися на безкоштовний вебінар

 

Disqus Comments Loading...