Рубрики Статті

Рейтинг найкращих відеокарт для ноутбуків в Україні – ТОП 10 моделей 2022 року

Опубликовал
Дмитрий Спасюк

В ноутбуці відеокарта грає не найважливішу роль. Перш за все користувачі обирають моделі із якісним екраном та потужним процесором, але без хорошого GPU важко уявити комфортну експлуатацію пристрою в універсальних сценаріях. Продуктивний графічний адаптер має велике значення для професіоналів, що працюють з контентом та любителів відеоігор.

Іншим достатньо економного відеоприскорювача, що дозволить переглядати потокове відео високої якості та забезпечить ідеальну плавність інтерфейсу системи. Пропонуємо підбірку найкращих ноутбучних відеокарт на ринку України на різний смак і гаманець. В рейтинг увійшли неймовірно економні інтегровані чіпи та потужні дискретні варіанти для роботи/ігор. Нещодавно ми розглядали 10 найавтономніших ноутбуків 2022 року, куди увійшли деякі моделі із сьогоднішнього рейтингу.

Ми не брали до уваги окремі моделі ноутбуків, а врахували орієнтовну вартість лептопа із такою відеокартою і залишили посилання на приклади. У таблиці також вказана теоретична продуктивність GPU за бенчмарком Geekbench 5 Open CL*. В кінці статті підведемо підсумки та порівняємо продуктивність/вартість усіх моделей.

Рейтинг найкращих ноутбучних відеокарт в Україні – ТОП 10 моделей 2022 року
Модель Продуктивність* Open CL Вартість ноутбука, грн
AMD Radeon Vega 8 8000 29000
Intel Iris Xe Graphics 10000 20000
NVIDIA GeForce MX350 13500 30000
Apple M1 7‑core GPU 18000 43000
Apple M1 Pro 14‑core GPU 35000 73000
NVIDIA GeForce RTX 3050 55000 32000
Apple M1 Max 24‑core GPU 56000 118000
NVIDIA GeForce RTX 3060 90000 43000
NVIDIA GeForce RTX 3070 115000 61000
NVIDIA GeForce RTX 3080 123000 84000

 

AMD Radeon Vega 8

Починаємо рейтинг із найпростіших. Популярні інтегровані чіпи Radeon Vega чудово себе показують серед стаціонарних комп’ютерів і не мають аналогів від Intel. Серед ноутбуків ситуація дещо інша. AMD Radeon Vega 8 набирає трохи понад 8000 балів у тесті Geekbench. Та ці цифри більше про робочу ефективність. В іграх лептопна Vega 8 в деяких випадках показує себе краще ніж моделі від Intel Iris. Хороший ноутбук з такою iGPU обійдеться майже у 30 000 гривень. Є й значно дешевші моделі, але з більш урізаними іншими характеристиками.

Онлайн-курс "Корпоративні фінанси" від Laba.
Дізнайтесь як рахувати unit-економіку та управляти фінансовими ризиками компанії.Навчіться будувати фінмодель та розраховувати інвестиційні показники й боргове навантаження.
Детальніше про курс

До переваг варто віднести низьке енергоспоживання (як наслідок гарна автономність). В цілому вибирати Vega 8 для сучасних ігор чи важкої роботи не варто. Це гарна мультимедійна графічна карта що подужає усі забавки епохи PS3, дозволить відтворювати потокове відео 4K Ultra HD без навантаження на процесор чи значно прискорить монтаж домашнього відео зі святкування дня народження.

Intel Iris Xe Graphics

Довгий час компанія Intel не могла конкурувати з AMD в сегменті інтегрованих відеокарт. Ситуація змінилась з виходом Iris Xe. Цей iGPU руйнує міфи про ігрову непридатність інтегрованих чіпів Intel. Економний і досить продуктивний графічний прискорювач. Він майже не погіршить автономність ноутбука при повній його утилізації. «Іриска» добре підійде для універсальних сценаріїв і є однією із найпопулярніших графічних карт серед сучасних ноутбуків. За синтетичним тестом Iris Xe набирає понад 10 000 балів і заслужено опиняється на 9-му місці нашого рейтингу.

Навіть на недорогому лептопі з Intel Iris Xe Graphics вийде пограти в чимало сучасних «кіберспортивних» ігор. Тонкі ультрабуки легко впораються із такими старими та примітивними проєктами як DOTA2, CS:GO, WoW тощо. Та майте на увазі, якщо обираєте ноутбук з Iris Xe для невимогливих забавок, погляньте на моделі з більшим об’ємом оперативної пам’яті, в ідеалі 16 Гб. Ті кому нецікаві дитячі інтерактивні розваги, можуть обирати й простіші моделі в межах 20 000 гривень.

NVIDIA GeForce MX350

Серія NVIDIA MX уже давно не вважається ігровою та продуктивною, але цінники на лептопи із цим адаптером дозволили умістити NVIDIA GeForce MX350 в даному рейтингу. На ринку України цілком реально знайти такі моделі за 20-30 тисяч. Незначне енергоспоживання і дещо краща продуктивність як в інтегрованих варіантів Intel/AMD робить цю модель золотою серединою. Ще не ігровий ноутбук, але уже щось може. Синтетичні тести показують перевагу 35% над Intel Iris Xe.

На практиці багато ігор працюватимуть значно краще з драйверами NVIDIA. Тому МХ350 все ще непоганий варіант для невибагливих користувачів, що іноді люблять провести час за відеогрою. Для тих, хто хоче бавитись у сучасніші ААА проєкти, варто поглянути на ноутбуки з RTX відеокартами.

Apple M1 7‑core GPU

Продовжуємо нарощувати потужність графічних карт в рейтинг на прикладі сучасних чіпів Apple Silicon. Процесори M1 вийшли наскільки вдалими, що усі моделі Macbook розбирали як гарячі пиріжки. І це в часи, коли багато комп’ютерних компаній терплять збитки. Все завдяки потужному ЦП і хорошій відеокарті Apple M1 7‑core GPU. Цінник у 40-45 тисяч гривень робить лептоп вигідним на фоні інших. До того ж, він не має аналогів за рівнем автономності.

Базова модель Apple M1 оснащена 7-ядерним GPU і здатна видавати понад 18 000 балів за Open CL. Це результат, який є недосяжним для, здавалось би, «конкурентів». Intel HD / AMD Vega далеко пасуть задніх на фоні енергоефективного Apple M1/M2. Та навіть цей показник може бути недостатнім для професіоналів високого рівня.

Apple M1 Pro 14‑core GPU

Паралельно із базовими модифікаціями «яблучна» корпорація випустила більш потужну версію Pro. Удвічі більше графічних ядер – удвічі краща продуктивність в робочих програмах. Apple M1 Pro 14‑core GPU підійде для тих, хто працює з графічним контентом. Дизайнери з усього світу обирають продукцію Apple за хороше апаратне і програмне забезпечення, продуману екосистему, автономність і стабільну якість. Та якою ціною?

Вартість понад 70 000 грн уже може здатись чималою для любителів бавитись у дитячі відеоігри. Звісно, цей ноутбук в першу чергу робочий інструмент. На ньому вийде запускати деякі сучасні забавки. Компанія Apple не позиціонює його як ігровий девайс, так само як і переважна більшість їх користувачів. Тому це питання мало кого хвилює в екосистемі Apple.

NVIDIA GeForce RTX 3050

Ціною значно гіршої автономності й економії на інших комплектуючих можна отримати кращу продуктивність як у попередника нашого рейтингу. І це все за значно меншу суму. RTX відеокарти від NVIDIA не залишають шансів будь-яким іншим учасникам в таблиці. Перш за все, вони ідеально підходять для робочих завдань. Вийде погратись і в сучасні ігри. Технологія DLSS врятує ситуацію там, де графічній карті буде заважко.

Ноутбучна версія NVIDIA GeForce RTX 3050 до 30% слабша за свого «повноцінного» брата з класичних і (на превеликий жаль) рідкісних в наш час системних корпусів. Також постраждав об’єм відеопам’яті – 4 гігабайти замість 8. Придбати мінімальну конфігурацію ноутбука з такою GPU можна в межах 30-32 тисяч гривень.

Apple M1 Max 24‑core GPU

Топова версія M1 Max пропонує 24 графічні ядра. Цього достатньо щоб обійти RTX 3050 лише на кілька %. Окрім потужної відеокарти користувач отримує хорошу начинку, дивовижний рівень автономності (недосяжний для усіх професійних ноутбуків інших виробників) і високу якість усіх компонентів.

Інтегрована відеокарта Apple M1 Max 24‑core GPU споживає мізерну кількість електроенергії як для своєї потужності. Понад 56 000 балів за Open CL – такий результат може лише снитись Intel HD/AMD Vega. Ноутбуки такого класу купують професіонали та люди, які заробляють на них гроші. Уніфікована пам’ять дозволить використовувати цей GPU для рендера у спеціалізованих програмах, де важливий саме об’єм відеопам’яті. Дорого, красиво, продуктивно, але підходить не для всіх. 24-ядерна версія M1 GPU заслужила місце в рейтингу завдяки співвідношенню автономності та потужності.

NVIDIA GeForce RTX 3060

Перший представник «важкої кавалерії». 90 000 балів за Open CL, трасування променів, DLSS і все це в компактному корпусі ноутбука. NVIDIA GeForce RTX 3060 – продуктивний чіп для усіх потреб. Ціни не надто «кусючі». В магазинах України такі лептопи продаються від 40-43 тисяч гривень в мінімальній конфігурації. Співвідношення потужності й вартості дуже хороше.

З такою картою можна легко гратись у сучасні ігри на високих налаштуваннях графіки. Технологія DLSS врятує ситуацію для любителів виставляти геть усі параметри на максимум. Це відеокарта саме для ігор, адже переважна більшість топових моделей трудиться саме в робочих програмах, а не забавках. NVIDIA GeForce RTX 3060 ідеальний вибір для геймерів, що звикли завжди брати свій комп’ютер з собою.

NVIDIA GeForce RTX 3070

Логічне продовження нашого рейтингу – NVIDIA RTX 3070. Відносно десктопного варіанту користувач втрачає біля 30% продуктивності. Все заради низького енергоспоживання. Все ж, у Geekbench 5 Open CL модель показує біля 115 000 балів, що в 2 рази перевершує Apple M1 Max. Розраховувати на гарну автономність під час гри на ноутбуці з NVIDIA GeForce RTX 3070 не варто.

Це потужний чіп, що допоможе професіоналам працювати з графічним контентом, рендерити відео 2160р тощо. В іграх не виникне жодних труднощів. Ноутбуки з цією відеокартою часто оснащають екранами 144Гц. RTX 3070 потішить хорошим фреймрейтом у сучасних забавках, а у старих проєктах лічильник FPS «полетить в космос» (все залежатиме від CPU). Придбати лептоп з цією GPU вийде за 55-60 тисяч гривень.

NVIDIA GeForce RTX 3080

Найпотужніший варіант в нашому списку. NVIDIA GeForce RTX 3080 «малює» у Geekbench 5 більше ніж 123 000 пунктів. Мало хто обиратиме таку потужні графічну карту для ігор. Якщо й знайдуться такі, то вони зможуть насолоджуватись значно кращою картинкою і вищим фреймрейтом як у PS5 чи XBOX Series X. Ігрові консолі виглядають вкрай слабкими навіть на фоні урізаних, ноутбучних версій відеокарти RTX 3080.

Трасування променів, DLSS, неймовірна продуктивність в робочих завданнях, великий об’єм відеопам’яті – це однозначно найкращий представник в нашому рейтингу. NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop стане чудовим робочим інструментом, що допомагатиме власнику заробляти гроші. Типовий геймер навряд чи буде готовий викласти понад 80 000 гривень за пристрій для розваг.

Висновки

Десять відеокарт на різні випадки життя. Інтегровані і економні чіпи будуть ідеальним вибором для тих, кого не надто цікавлять відеоігри. Хоча, сучасні iGPU дозволять гратись у невибагливі проєкти. Відеокарти Apple мають найкраще співвідношення енергоефективності та потужності, але вартість всього продукту та специфічність екосистеми не дозволяють їм стати домінівними на ринку. Ноутбучні NVIDIA RTX не мають аналогів для робочих завдань. Це ідеальний варіант для тих, кому потрібна машина для обробки графічних об’єктів, рендеру тощо. Недорогі версії RTX підійдуть також і для геймерів, адже зможуть замінити ігрову консоль.

Disqus Comments Loading...