Рубрики Статті

Розбір можливостей Google Bard та порівняння з Chat GPT. На що здатна нова нейронна мережа від Google?

Опубликовал
Дмитрий Спасюк

Хайп нейронних мереж продовжується, а світові компанії продовжують створюють власні аналоги відомого Chat GPT. Цей сегмент не могла обійти стороною Google, бо вже багато років вкладає в ШІ мільярди доларів. Компанія розробила власний «розумний чат» Google Bard, а недавно представила його в Україні. Ми перевіримо на що він здатен, як себе показує в порівнянні з Chat GPT, які має переваги та недоліки. Також спробуємо визначити актуальність Google Bard для копірайтерів, програмістів, маркетологів та представників інших спеціальностей.

Тексти для пошукових систем

Текстові матеріали для людей та пошукових систем – зовсім різні види копірайту. Писати нудні матеріали з величезною кількістю ключових слів (ключове слово – пошуковий запит) непросто. Нейронні мережі чудово підходять для цієї роботи, адже вміють грамотно вписувати ключові слова (нехай і з відмінками) і роблять це максимально швидко.

Замовляти SEO тексти (читай для пошукових систем) на біржі копірайту у 2023 році – це безумство, адже для такої роботи підійде будь-яка нейромережа. Не дивно, що Bard легко впорався з цим завданням.

Це непоганий SEO текст, який приведе на сторінку чимало користувачів. Чат вживає задані ключові слова і виконує умови завдання. Він дещо не дотягнув до об’єму 250 слів, але в загальному стаття цілком адекватна. Пошукові системи люблять матеріали в схожому стилі, тому немає жодного сенсу користуватись послугами копірайтерів та SEO-шників, якщо писати потрібно для машини.

Онлайн-курс "Маркетолог" від Laba.
Пройдіть повний шлях розробки маркетингових стратегій на практиці та з фідбеком від CEO бренд-маркетингової агенції.
Програма курсу і реєстрація

Достатньо трохи розуміти принципи роботи пошуковиків і правильно скласти семантичне ядро, підготувати ТЗ, а решту зробить чат, причому не гірше 90% фрилансерів.

Тексти для читачів

З деякими статтями Барду працювати дуже важко, як і всім іншим чатботам. Найбільше це стосується технічних тем, медицини, бізнесу тощо. Розглянемо на прикладі опису відеокарти, вибираємо нову модель від компанії AMD.

Помилки:

 • Це відеокарта бюджетного рівня, а не середнього;
 • Неправильна вказана ціна 399$. Насправді рекомендована вартість складає 269$;
 • Енергоспоживання RX 7600 не 150 Вт, а 165 Вт, TDP RTX 3060 також вказано неправильно;
 • Конкурент RX 7600 не RTX 3060, а RTX 4060;
 • Енергоефективною її назвати точно не можна (TDP на 30% більший, як в попередника);
 • Вона підтримує трасування променів, хоча їй це дається досить важко;

Тобто перед нами «огляд» низької якості через величезну кількість помилок. Нейронна мережа часто видає нісенітниці, причому дуже впевнено. Користуватись цим чатом для написання статей такого плану не можна, адже якість контенту буде надто низькою. Матеріал обов’язково потрібно редагувати та вичитувати, виправляючи чисельні помилки.

Та не всі тематики однаково важко даються. Ось рецепт шаурми (з йогуртом?) від Google Bard, нехай істинні любителі лаваша з м’ясом оцінюють правдивість:

Не забув Бард і про інструкцію для приготування:

Чат добре пише теми, в яких мінімум чисел і точних даних, тобто гарно вміє «лити воду». Рецепти, гороскопи, психологічні поради та іншу гуманітарну нісенітницю Google Bard пише більш-менше адекватно. Він допоможе писати статті на технічну тематику, але потрібно за ним слідкувати та виправляти помилки.

Помічник розробника

Нейронні мережі – чудовий інструмент, який допомагає з написанням монотонного коду, виправленням помилок, а також він може писати непогані пояснення та коментарі для новачків.

Бард склав програму для вирішення квадратних рівнянь:

Також ШІ від Google вміє працювати з PHP/HTML:

Нейронна мережа написала код для PHP і HTML файлів. Коментарів небагато і всі вони стислі. Chat GPT запропонував дещо інше розв’язання цієї проблеми й додавав значно більше пояснень. Новачку буде складніше працювати з Google Bard, ніж з Chat GPT.

Іноді чат залишає посилання на джерело з Github, яким користувався для написання того чи іншого шматка коду.

Творчі можливості Google Bard

Bard іноді придумує вдалі анекдоти, але в більшості випадків виходить якась нісенітниця. Розраховувати, що нейронна мережа замінить коміків не варто. Chat GPT та інші нейромережі також страждають «творчою кризою».

Вірш написаний у вільному стилі, дуже просто, без рими та ритму. Це більше схоже на білий вірш без жодних рамок, а не на те, що писала Леся Українка. Bard погано справляється з творчими завданнями.

Запропонували Google Bard написати музичні ноти:

А ось що пише Chat GPT:

Bard поки що тупуватий для музичної справи та в принципі не розуміє, що таке ноти. Chat GPT в цьому напрямку стоїть на три голови вище і пропонує оригінальні мелодії.

Толерантність Google Bard

Всі ми знаємо, що на нейронні накладають чимало фільтрів, які не дозволяють їм вільно висловлюватись і писати все, чому їх навчили з величезних масивів інформації. Особливо це стосується образливого контенту, а також сексуальної тематики.

Чат відмовився розповісти про те, що частенько кажуть гравці DOTA 2 про маму противників і союзників. Тобто Google Bard добре знає продовження речення, але відмовляється це писати.

Ось ще один приклад того, що Bard значно примітивніший за Chat GPT. Фільм «Гейнігери з далекого космосу» був знятий 1992 року і є комедійною пародією, та ШІ від Google вважає інакше.

Стрічка наповнена сатирою, але не містить жодних порнографічних чи еротичних сцен, а Google Bard AI все заперечує і наперекір відмовився описувати цей короткометражний шедевр. Він не є забороненим, а вільним і загальнодоступним фільмом для перегляду на YouTube і має виключно позитивні оцінки глядачів.

Фільм не несе ненависті, а навпаки, лише в позитивному руслі розповідає кумедну науково-фантастичну історію. Bard неправильно вказав режисера і в полінився пошукати інформацію, про що цей фільм насправді.

Chat GPT описав стрічку значно детальніше і нічого не видумував, як Bard:

Фільтри толерантності неабияк отуплюють нейронну мережу, адже вона часто буде відмовляти співрозмовнику, якщо побачить хоч якийсь найменший натяк на те, що користувач може не поважати ті, чи інші спільноти.

Навіть нейтрально поставлене запитання змусить Bard різко негативно відповідати і відмовляти, керуючись завищеним рівнем толерантності.

Інші питання

Тішить хоча б те, що він без вагань відповідає на питання в стилі «Чий Крим?».

На більшість ідіотських запитів чат дає адекватну відповідь. Зазвичай Chat GPT пише дещо більше пояснень, іноді 3-4 абзаци, а Bard старається стиснути відповідь в кілька речень, обов’язково зі списками.

На такі легкі питання чат дає узагальнені відповіді, які підходять для більшості користувачів. В принципі, майже так само працюють різні «гадалки» і «ясновидці», які видурюють гроші в довірливих людей з низьким інтелектом.

Що краще?

Переваги Google Bard AI над Chat GPT:

 • Швидка генерація відповідей. Чат видає ціле повідомлення відразу і досить швидко, в той час, як Chat GPT (без підписки) пише його повільно, поступово, наче людина;
 • Використання списків і компактність відповідей. Бард регулярно вставляє нумеровані або марковані списки у свої відповіді. Іноді це дозволяє його відповідям виглядати більш стислими і все ще інформативними. З іншого боку короткі відповіді можуть бути недоліком;

Недоліки Google Bard AI:

 • Надмірні фільтри толерантності. Штучна «доброта» заважатиме витягнути потрібну інформацію, адже толерантність Bard зашкалює. Вона наскільки обмежує, що нейронна мережа просто відмовиться відповідати на, здавалося б, адекватні питання;
 • Невисока якість контенту. Bard допускає більше помилок, особливо у важких технічних текстах. Для створення статей про актуальну техніку краще скористатись Bing Chat;
 • Погана творчість. Bard не вміє писати ноти, складає жахливі вірші і є значно тупішим в цьому плані відносно Chat GPT;
 • Невисокий рівень написання коду. Навіть хорошому спеціалісту можуть знадобитись детальні коментарі, адже розуміти чужий код не те саме, що й свій. Chat GPT пише більше грамотних пояснень;

Висновки

Google вдалося зробити непоганого помічника, який вже на цьому етапі приємно дивує своїми можливостями. До Chat GPT Google Bard ще дуже далеко, але цікаво бачити хоча б натяк на конкуренцію. Якщо його і надалі розвиватимуть та додаватимуть нові функції та натреновані моделі, то він однозначно знайде велику базу шанувальників.

Величезні фінансові можливості Google дають шанс на те, що Bard матиме хороші умови для навчання і з часом ставатиме лише розумнішим. Зараз ним можна користуватись для написання неважких текстів, листів, порад, резюме. Він стане у пригоді SMM і SEO спеціалістам, але, як і будь-які інші нейромережі, замінити технічних копірайтерів, музикантів і програмістів він поки не здатен.

Disqus Comments Loading...