6 травня в Києві відбулась масштабна конференція про кібербезпеку InfoSec Ukraine 2025. Івент зібрав понад 800 учасників – від CTO великих компаній до DevSecOps‑команд стартапів. Приймала всіх гостей локація Parkovy. 

У партнерському тексті розповідаємо, хто виступав та про що дізнались учасники. 

Партнерський матеріал?

InfoSec Ukraine – про що ця подія 

Щодня Україна стикається з масованими кібератаками. Зловмисники намагаються зруйнувати інфраструктуру та поширити дезінформацію. «Кібератаки в Україні – це не про “можливо”, а про “коли”. І це одні з найбільших викликів українського бізнесу», – кажуть організатори події. 

Щоб розказати більше про нові атаки, інструменти хакерів, розповсюджені помилки бізнесів та об’єднатися, організували InfoSec Ukraine. Конференція стала наймасштабнішою подією з інформаційної безпеки в Україні та платформою для обміну досвідом між держсектором, бізнесом, дослідниками, освітянами та не тільки.

Гості послухали ексклюзивні виступи топових фахівців України та світових зірок з кібербезпеки, дізнались про технології та компанії, що надають ефективні рішення та сервіси кіберзахисту. 

Аби створити динамічний, проте цілісний захід, організатори залучили одразу кілька локацій у Parkovy, який обрали для проведення події. Конгресно-концертна зала стала головною сценою для світових зірок кібербезпеки. На третьому поверсі вирував нетворкінг, а на літній терасі гості могли випити каву та поспілкуватись на свіжому повітрі з краєвидами на Дніпро. У Park Hall Event Space пройшла Cyber Stage, де зібралися експерти, практики та справжні професіонали.

Ключові виступи

У програмі InfoSec Ukraine 2025 були панельні дискусії, виступи справжніх зірок індустрії, практичні воркшопи та нетворкінг з українськими й міжнародними експертами. Захід охопив різні, але суміжні теми: від тем гібридних загроз і хмарної безпеки  до цифрових стратегій для бізнесу. 

Наприклад, на івент запросили Bruce Schneier – відомого американського криптографа і експерта із кібербезпеки. Основну увагу він приділив живому обговоренню та відповідям на питання аудиторії щодо теми «Цілісність як ключова властивість безпеки». Це була унікальна можливість для української аудиторії обмінятися думками з одним із провідних світових фахівців.

А Eva Galperin (EFF) надала «погані поради» щодо кібербезпеки. 

Nick Gicinto з Hilltop Technologies розповів про те, що потрібно для масштабування бізнесу у сфері кібербезпеки з епіцентру кіберконфлікту. Його темою став досвід розвитку компаній, інвестиційні тренди та бачення того, як Україна може стати лідером на ринку вартістю $2 трильйони.

А Rik Fergusonвіцепрезидент of Security Intelligence компанії Forescout – розповів про «фейктивізм», який з’явився не так давно. Це явище, коли держави використовують хакерські угруповання під виглядом активістів – для досягнення геополітичних цілей. «Сучасні кібератаки стають все більш цілеспрямованими, частими й узгодженими з урядовими планами, а хактивістські групи часто прямо підтримуються державами або діють у їхніх інтересах. Самі ж держави, які використовують підставних хактивістів для проведення кібератак, зберігають водночас можливість заперечувати свою причетність», – підкреслив він.

Christian Have, CTO Logpoint, виступив із доповіддю «Detection Engineering: від SIEM до повного контролю над атакою». Він детально розкрив підходи до розробки та оптимізації правил детектування загроз у реальному часі. Gustaf Wilhelm HellstedtFounder H&Partners Global Vision – взяв участь у панелі «Публічно-приватне партнерство в кібербезпеці», поділився цінним досвідом та наголосив на ролі державної підтримки у впровадженні сучасних стандартів безпеки.

Carl Piva, CEO Internetstiftelsen, представив «Формування цифрової довіри в епоху інформаційної війни: досвід Північної Європи». У форматі Live Keynote + Q&A він описав механізми верифікації користувачів, кращі практики побудови прозорих цифрових сервісів та відповів на питання щодо оптимізації довіри в умовах гібридних інформаційних загроз.

А Robert Potter, CEO та Co-Founder Internet 2.0, брав участь у дискусії «Incident Response Under Fire: український підхід». Він окреслив етапи реагування на складні інциденти в умовах активного конфлікту, розповів про координацію між SOC та оперативними командами й навів приклади використання локальних розробок для швидкого відновлення критичних сервісів.

Також на сцені виступило декілька десятків українських спікерів.

На InfoSec Ukraine 2025 пройшло декілька потужних панельних дискусій та виступів, які стали центром уваги кожного учасника.

На Cyber Stage була проведена панель Incident Response Under Fire: Ukraine’s Approach to Real-Time Threats, де засновник UnderDefense Назар Тимошик, Co-founder & CEO Internet 2.0 Роберт Поттер, генеральна директорка Dell Technologies Ukraine Ірина Волк і директор Департаменту кіберзахисту Служби спецзв’язку Ігор Мальченюк розкрили тонкощі організації оперативного реагування в умовах активного конфлікту. 

Ще одна дискусія Red Team vs Blue Team: Lessons from the Battlefield об’єднала оффенсивних і дефенсивних фахівців: Назар Тимошик, лідер команди кібербезпеки Едуард Чорний, засновник AmonSul Сергій Харюк і CEO 10Guards Віталій Якушев у діалозі з модераторкою Євгенією Беспаловою порівняли тактики атак і захисту, навівши яскраві приклади захисту української інфраструктури під час реальних кібератака.

Також на General Stage була проведена бізнес-панель “Cyberwarfare in Practice: the Experience of Ukrainian Companies Under Attack”, де CISO UKRSIBBANK BNP Paribas Максим Іщенко, Deputy CEO Nova Digital Олег Полігенко, CEO Favbet Tech Артем Скрипник, керівник Parkovyi Datacenter Володимир Покатілов та Director of the Information Security Department, OKKO Group Олег Матата обговорили, як великі компанії протистоять масованим атакам і які інструменти допомагають їм швидко відновити бізнес-процеси.

Усі три панелі зібрали аншлаги, подарували слухачам практичні рішення та зміцнили професійні зв’язки між українськими експертами.

Практичні воркшопи

Однією з найкрутіших частин програми стали практичні воркшопи, які провели експерти міжнародних компаній. Тут обговорювали не лише технічні підходи до виявлення та нейтралізації атак, а й те, як формувати національну кіберполітику. 

Наприклад, команда IBM за підтримки МУК (офіційного дистриб’ютора ІВМ в Україні) розповіла, як адаптувати технологічний стек компанії до сучасних викликів. Його учасникам продемонстрували рішення на базі LinuxONE, IBM Instana та CloudPaks, кейси та лайфхаки від провідних архітекторів IBM. На воркшопі показати, як ці технології працюють у живому середовищі – від автоматичного моніторингу до роботи з контейнеризованими сервісами.

Хто став партнерами

Партнерами івенту були відомі світові компанії. Серед іменних:

  • Technology Partner – Dell Technologies, що підтримує український бізнес: надає сучасні ІТ-рішення та інфраструктуру.
  • Cyber Partner – Cisco. Компанія є провідним міжнародним виробником рішень у сфері кіберзахисту, мережевого та серверного обладнання, а також ПЗ. 
  • Cloud Service Partner – Parkovyi Data Centre – Cloud Partner – є єдиним комерційним дата-центром в Україні з сертифікатом TIER III від Uptime Institute. 
  • International Partner – Swedish-Ukrainian Chamber of Commerce. Ця організація сприяє розвитку економічних зв’язків між Швецією та Україною. 
  • Open Source & Enterprise Partner – Група компаній МУК, що є авторизованим дистрибутором IBM в Україні. Вона займається дистрибуцією IT-рішень і обладнання від провідних світових виробників.
  • Intelligence Partner – Molfar, найбільша розвідувальна агенція в Україні: розвідка по відкритих джерелах, фінансова та воєнна розвідка, пошук інформації, аналітика.  

Також організатори дякують платиновим партнерам: 

  • Компанія FAVBET Tech, входить до топ-50 найбільших продуктових IT-компаній за версією DOU, є резидентом Дія.City, членом IT Ukraine Association та співзасновником її AI-комітету.
  • Fortinet – світовий лідер у сфері кібербезпеки, надає комплексні рішення для захисту критичної інфраструктури, включаючи енергетику та нафтогазову галузь. 
  • Oberig IT є професійним дистриб’ютором рішень з інформаційної безпеки та інфраструктурних продуктів, обслуговуючи клієнтів в Україні, Грузії та інших країнах.
  • Hewlett Packard Enterprise operated by Sophela продовжує трансформацію для надання виняткового досвіду клієнтам та партнерам, покращення ринкової чутливості та підвищення ефективності.
  • Schneider Electric, є світовим лідером у галузі управління енергоспоживанням та автоматизації, пропонуючи інтегровані рішення для цифрової трансформації.
  • Платиновий партнер Група компаній МУК + NetApp, співпрацює з провідними постачальниками камер спостереження та програмного забезпечення, щоб запропонувати швидкий і надійний доступ до відеоконтенту високої чіткості.
  • Eset – провідний постачальник рішень з кібербезпеки, забезпечуючи багаторівневий захист для домашніх та корпоративних користувачів.

А також:

  • Main Media Partner: IT Community.
  • Media Partners: SPEKA, The Page, MC.today, Highload, DEV, AIN.
  • Partners: ERC, Clico, Check Point, IT Specialist, Bakotech, Splunk, Elko, Logpoint, Lenovo IT, Ukraine Association, EBA, Моршинська.
  • Information Partners: KCCI, European Business Association.
  • Organizer Partners: Generalist Buro, InDevLab.

Які висновки

Неформальна частина конференції стала також насиченою: гості активно знайомилися, обмінювалися кейсами, домовлялися про спільні проєкти та нові ініціативи у сфері безпеки. 

«Події рівня InfoSec Ukraine дають поштовх до створення реальних рішень та інструментів нашої цифрової безпеки. В умовах гібридної війни кіберзахист має об’єднувати всі зацікавлені сторони – від держави та бізнесу до приватних ініціатив. Ми віримо, що тісна співпраця урядових структур та ІТ-спільноти здатна створювати дуже дієві механізми протидії цифровим загрозам національного рівня», – прокоментував Артем Скрипник, CEO компанії FAVBET Tech.

6 травня в Parkovy не лише провели потужну професійну конференцію, але й:

  • зібрали кошти для підрозділу «Чорний Ліс»;
  • підтримали ініціативу «Принцип»;
  • безплатно залучили талановитих студентів напрямів кібербезпеки з провідних українських вишів;
  • запросили представників профільних державних служб;
  • провели міжнародний круглий стіл по співпраці у сфері кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури між країнами Північної Європи та Україною;
  • хостили воркшоп CyberHive для талановитої молоді, аби заохотити її до розвитку в сфері кібербезпеки (захід реалізувала компанія CyberUnit Technologies).

За словами організаторів, InfoSec Ukraine стане щорічною конференцією та частиною довгострокової стратегії з побудови кіберстійкої України. 

«Місія події була чітка – створити єдиний фронт між бізнесом, державою та технологічною спільнотою для того, щоб дати відсіч сучасним кіберзагрозам. Конференція показала, що InfoSec Ukraine 2025 уже стає центром для обміну безцінним досвідом, передовими дослідженнями та передовим світовим досвідом», – резюмували організатори.

Партнерський матеріал?

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: