Страхова компанія Colonnade від 2017 року працює з IT-сектором, серед її клієнтів – топові компанії України. Вона пропонує різні програми – від звичного медичного страхування до відповідальності директорів, де йдеться про ризик-менеджмент.

У партнерському тексті з Colonnade керівник відділу роздрібного страхування компанії Сергій Кухта розповідає про основні страхові продукти для IT-компаній і фрилансерів.

Партнерський матеріал?

IT – одна з найпрогресивніших галузей України. Саме IT-компанії одними з перших впровадили медичне страхування для команд і почали страхувати професійну відповідальність.

Colonnade пропонує всі необхідні страхові продукти для ІТ-компаній і фрилансерів: медичне страхування, страхування професійної відповідальності, відповідальності директорів, цивільної відповідальності, працівників від нещасних випадків, а також особистого майна: авто й оселі. Далі розказую детальніше про кожен із продуктів.

Топ-6 страхових програм для IT від Colonnade: покриють збитки через помилки, лікування та ремонт

 1. Професійна відповідальність

Страхування професійної відповідальності ІТ-фахівців покриє збитки через помилки на будь-якому з етапів розробки: постановка ТЗ, архітектура проєкту, код. Якщо ви застрахували свою професійну відповідальність, замовники сприйматимуть вас як надійний бізнес, що відповідає за результати своєї роботи. Вам це допоможе уникнути збитків і заощадить час, який ви б витратили на розв’язання конфлікту із клієнтом.

Приклад:

Через помилку в коді ПЗ, яке ви розробили для онлайн-магазину, система обробляла платежі некоректно, через це замовник втратив $50 тис. Як відбувається виплата?

 1. Замовник звертається до вас за компенсацією. Це має бути прямий фінансовий збиток, який можна підтвердити документально, у прикладі – $50 тис.
 2. Ви направляєте його до нас і видихаєте. Ми перевіряємо розмір заявлених збитків, наймаємо експертів і юристів для аналізу всіх документів.
 3. Далі ми домовляємося з вашим клієнтом про суму та форму компенсації та відшкодовуємо збитки.
 4. Якщо домовитися в досудовому порядку не вдалося, ми забезпечимо ваш захист у суді та виплатимо компенсацію згідно з його рішенням. Усі витрати на юридичних і технічних експертів, адвокатів і судові збори ми теж покриємо.
 5. Готово: помилятися не так вже й страшно!

Популярність страхування професійної відповідальності в IT зростає щороку. Протягом 2023 року десятки IT-підприємців застрахували в нас свою відповідальність, 22% вибрали покриття «весь світ» – із США та Канадою. Якщо говорити про страхові суми, то 27% застрахували свої можливі помилки на 1 млн євро й більше.

Топ-6 страхових програм для IT від Colonnade: покриють збитки через помилки, лікування та ремонт

 1. Медичне страхування

Такий страховий продукт – один з найпопулярніших в галузі IT. Це база: в офісі мають бути цукерки, а працівники мають бути застраховані. Консультації, операції, медикаменти, вітаміни та навіть масаж – усім забезпечить медичне страхування.

Ми співпрацюємо з різними медичними закладами: покриваємо лікування як у державних організаціях, так і в приватних клініках преміумсегмента. Тому допомогу ви зможете отримати там, де вам зручно. Ба більше, страхуємо не тільки самих працівників, а й їхніх дітей і родичів.

Ми індивідуально підходимо до кожного конкретного запиту, а саме враховуємо стан здоров’я людей у команді, побажання та перестороги. Хоч більшість наших страхових продуктів можна розрахувати онлайн, у медичному страхуванні вартість усе ж залежить від дуже великої кількості факторів. Зокрема, розміру команди та додаткових сервісів, які хочеться внести в договір.

Топ-6 страхових програм для IT від Colonnade: покриють збитки через помилки, лікування та ремонт

 1. Страхування від нещасних випадків

Цей вид страхування покриє фінансові збитки в разі непередбачуваної травми. Наприклад, працівник послизнувся на мокрій плитці і зламав руку або його вдарило електричним струмом через несправну техніку. Головна умова виплати – тимчасова або повна втрата працездатності, підтверджена медичним висновком.

На відміну від медичного страхування, тут компанія не супроводжує вас під час лікування, а робить одноразову виплату. Її розмір залежить від складності травми: 5, 10або 50%від страхової суми. 100% – лише на випадок смерті або повної втрати працездатності. Це комфортно для всіх сторін: компанія певна, що працівник не залишиться без грошей на час вимушеної медичної відпустки, а людина завжди має бекап-план і їй не потрібно додатково відкладати гроші для таких випадків.

В інших страхових схема не така: щоб отримати виплату, замовнику часто доводиться оформлювати довідку про інвалідність. Це може затягнутись на довгі місяці. Ми ж виплачуємо одразу, згідно з континентальною таблицею оцінювання травм.

Топ-6 страхових програм для IT від Colonnade: покриють збитки через помилки, лікування та ремонт

 1. Відповідальність директорів

Страхування відповідальності директорів – важлива складова пакета бенефітів для керівників компанії та додатковий рівень захисту для її власників. Воно захищає вищих керівників: наприклад, у випадку отримання персональних вимог від третіх осіб, завдання суттєвих збитків самій компанії, помилки, якої припустилися під час управління бізнесом.

Щоденні виробничі ризики директора чи керівника компанії більші, ніж у більшості інших працівників, від його рішень залежить фінансова стабільність і прибутковість бізнесу. При цьому топменеджмент може бути відповідальним за будь-які ситуації в роботі компанії. Наприклад, директор ухвалює рішення про важливу інвестиційну угоду без достатнього аналізу ризиків. Ця угода призводить до значних збитків для компанії та її акціонерів. У такому випадку страхування відповідальності директорів може надати захист на вимоги власника компанії та покрити витрати на юридичних радників, захисників, експертів.

Топ-6 страхових програм для IT від Colonnade: покриють збитки через помилки, лікування та ремонт

 1. Цивільна відповідальність

Охоплює чимало: покриття збитків від шкоди, заподіяної життю або здоров’ю третіх осіб, їхньому майну та майну підприємства.

 • Загальна цивільна відповідальність забезпечить відшкодування збитків, що не пов’язані з вашим ІТ-бізнесом, завданих третім особам. Наприклад, з вікна вашого офісу щось випало й зачепило перехожого, він травмувався.
 • Відповідальність перед орендодавцем актуальна для тих, хто орендує робочі приміщення. Уявімо: в офісі хтось не вимкнув принтер, той працював всю ніч, перегрівся і спричинив пожежу: ремонт покриє страхова.
 • Відповідальність організатора масових заходів допоможе, якщо комусь заподіяно шкоди під час корпоративів, семінарів, конференцій тощо.

Топ-6 страхових програм для IT від Colonnade: покриють збитки через помилки, лікування та ремонт

 1. Страхування оселі та каско

Звісно, страхові випадки трапляються не тільки на роботі. Ось додатковий страховий екіп, який може знадобитися кожному особисто: страхування оселі та каско.

 • Каско захистить ваше авто від ДТП, крадіжки, вандалізму, стихійних лих і навіть ракет чи дронів, адже тепер наше каско містить часткове покриття воєнних ризиків – до 200 тис. грн. Розрахувати вартість каско можна за декілька кліків на нашому сайті: просто введіть номер авто.
 • Страхування оселі має два варіанти покриття: базовий і розширений. Базовий (лише від 41 грн/міс) покриє всі основні ризики, як-от пожежі, крадіжки, протікання і стихійні лиха. Але ми рекомендуємо розширений, який крім всього цього гарантує значно вищі ліміти виплат, покриє шкоду сусідам, наприклад, якщо ви їх затопите, прибирання після страхового випадку та інші бонуси. Розрахуйте вартість страхування онлайн за 10 секунд на нашому сайті, огляд майна не потрібен.

Використайте промокод MCToday та отримайте 10% знижки на каско і страхування оселі.


Чому варто вибрати саме Colonnade

 • Понад 20 років страхуємо український бізнес.
 • Colonnade має великий досвід та експертизу у вирішенні страхових кейсів у галузі IT. На жовтень 2023 року ми зібрали 111 млн грн страхових премій за страхування професійної відповідальності.
 • Входимо до канадського холдингу Fairfax: ваші гроші захищені міжнародним фінансовим гігантом.
 • Усе відбувається онлайн. Ми оформлюємо договори і врегульовуємо страхові випадки максимально комфортно для клієнтів: вам не потрібно приїздити до нас у відділення. Вартість страхування професійної відповідальності фрилансер може легко розрахувати онлайн прямо на сайті.
 • Страхування – це не лише виплати, але й підтримка на кожному етапі. Наша команда завжди консультує, надає рекомендації та допомагає в будь-яких ситуаціях, що можуть виникнути під час роботи.

Сьогодні я розповів лише про основні наші послуги для ІТ-сфери, хоча запропонувати можемо набагато більше. Напишіть на пошту [email protected], і наші експерти підберуть справді вигідне страхування для вашого бізнесу, допоможуть вибрати ризики і врахувати всі нюанси проєктів, з якими ви працюєте.

Партнерський матеріал?

Підібрати страхування

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: