Топ ігрових мишок у 2024 році на будь-який бюджет: коли грати дійсно цікаво!

Опубликовал
Неля Самсон

Сучасний ринок перенасичений вибором товарів. Тому ми вирішили прийти на допомогу та склали топ ігрових мишок у 2024 році. Ми підібрали найкращі моделі під різноманітні жанри ігор та будь-який бюджет.

Які критерії враховувати при виборі ігрової мишки?

Кожен гравець хоче отримати максимум від свого «ручного гризуна». Виробники пропонують безліч різноманітних варіантів, серед яких основним є:

 • Форма та вага
 • Тип підключення (дротове, бездротове, комбіноване)
 • Наявність додаткових кнопок
 • Якість та характеристики сенсора
 • Інші компоненти
 • Ціна

Для чіткого розуміння, якою буде ваша майбутня ігрова мишка, вам потрібно розуміти, які задачі вона повинна виконувати. Це залежить від того, в які ігри ви граєте. Від цього можуть відрізнятися зазначені вище характеристики. Але усе буде впиратися у ваш бюджет.

Яка мишка є зручною?

Немає однозначної відповіді, яка мишка є зручною. Адже руки у всіх різні і кожен має обрати форму та вагу під себе. Не існує одного типу мишки для всіх!

Онлайн-курс "Фінансовий аналіз" від Laba.
Навчіться читати фінзвітність так, щоб ухвалювати ефективні бізнес-рішення.Досвідом поділиться експерт, що 20 років займається фінансами і їхньою автоматизацією.
Детальніше про курс

Зараз набирають популярності ультралегкі мишки, які важать 60-70 грам. Такі пристрої обирають професійні гравці, адже за довгими годинами за комп’ютером, необхідно оточити себе зручними девайсами, які не будуть вас виснажувати. 

З іншої сторони, важкі мишки (90+ грам) переважно мають більше налаштувань, зокрема, більшу кількість кнопок (такі мишки стануть у пригоді тим, хто використовує багато макросів). Крім цього, деякі важкі мишки мають додаткові «грузики», які роблять гризуна ще важчим.

Але більш пріоритетним є вибір форми мишки. Якщо глянути на будь-якого виробника мишок, він пропонує нам декілька форм. Розглянемо компанію Razer:

 • Razer DeathAdder — асиметрична та ергономічна
 • Razer Viper — вузька та симетрична
 • Razer Naga — велика, важка, але має багато додаткових кнопок
 • Razer Basilisk — ергономічна та асиметрична зі зручним місцем під великий палець

Не менш важливим є те, як ви тримаєте мишку:

 • Хват долонею: один із найпопулярніших типів, в цьому випадку рука лежить повністю на поверхні мишки. Його популярність пояснюється природним розташуванням руки. Такі мишки зазвичай досить великі та ергономічні. Попри те, що такі мишки є зручними, вони не підходять людям, яким необхідна максимальна точність.
 • Нігтьовий хват: при цьому типі хвату кисть утворює дугу, зменшуючи кількість точок дотику з мишею. Такі мишки є дещо коротшими за традиційні з хватом долонею, від цього рухи є чіткішими. Такі мишки популярні серед гравців RTS.
 • Хват кінчиками пальців: такий тип є доволі рідкісним. Маніпулятори, створені для хвата кінчиками пальців, вирізняються малою вагою, сильно укороченим корпусом і ледь помітним вигином.

Оптична мишка — найкраще, що можна придумати для гри!

В цьому топі будуть розглядатися виключно оптичні ігрові мишки, які є оптимальними для гравців та добре себе зарекомендували. Серед переваги такого типу є їх варіативність та широкий діапазон налаштування DPI (стандарт, який використовується для вимірювання чутливості миші, виражений у вигляді вимірювання точок на 1 дюйм (2,54 см), які може сприйняти пристрій).

Скільки потрібно DPI для комфортної гри?

Але які ж значення DPI нам необхідні, що зрозуміти, що ця мишка — гідний вибір? Для звичайного використання достатньо значення 3200 DPI. Але любителям пограти в ігри варто обирати багатодіапазонні мишки. Деякі моделі мають діапазон до 16 000 DPI та навіть більше. Тому найкраще підібрати мишку з максимальним значенням від 8000 DPI. 

Варто також зазначити, що користувачі, які годинами зависають в іграх, особливо якщо це шутери, часто виставляють 400-800 DPI для забезпечення чіткості.

Інші критерії, які є визначальними для більш просунутих користувачів:

 • Частота опитування: визначає, скільки перевірок положення курсора виконує мишка за 1 секунду. Вимірюється в Гц, оптимально 500-1000 Гц.
 • Прискорення: вимірює величину, яку здатна витримати мишка до того моменту, як у неї зірветься сенсор. Оптимальне значення від 20 g.
 • IPS: максимальна швидкість, на якій сенсор може зчитувати своє місцеперебування. Оптимальне значення від 200-220 IPS.
Топ ігрових мишок у 2024 році на будь-який бюджет
Назва товару Тип підключення Кількість DPI Максимальне прискорення Максимальна швидкість Час опитування Кількість кнопок (без колеса прокрутки) Вага, г Ціна
Logitech G102 Lightsync провідний 8000 DPI 25 G 200 ips 1000 Гц (1 мс) 5 85 1 299 грн
Razer DeathAdder V3 PRO Wireless радіо / Bluetooth / провідний 30000 DPI 70 G 750 ips 125/500/1000 Гц (8/2/1 мс) 4 63 6 499 грн
Razer Naga V2 Pro Wireless радіо / Bluetooth / провідний 30000 DPI 70 G 750 ips 125/500/1000 Гц (8/2/1 мс) макс 16 134 6 999 грн
Logitech G502 X Plus Wireless радіо / провідний 25600 DPI 40 G 400 ips 125/250/500/1000 Гц (8/4/2/1 мс) 9 106 5 999 грн
Logitech G Pro X Superlight 2 Lightspeed Wireless радіо / провідний 32000 DPI 40 G 500 ips 2000 Гц (0.5 мс) 4 60 6 699 грн
Asus ROG Keris Aimpoint радіо / Bluetooth / провідний 36000 DPI 50 G 650 ips 1000 Гц (1 мс) 4 75 3 669 грн
Corsair Katar Pro XT провідний 18000 DPI 50 G 450 ips 125/250/500/1000 Гц 5 73 1 399 грн

Рейтинг мишок, які є популярними серед гравців:

Logitech G102 Lightsync: найкраща за свої гроші

Наш топ ми розпочнемо з уже легендарної серед любителів бюджетного геймінгу мишок Logitech G102 Lightsync. Як виявилося, для комфортної гри зовсім не потрібно мишка з агресивними формами та найдорожчим сенсором.

Мишка отримала чудовий симетричний та строгий дизайн, тому добре лежить як у великій, так і у малій руці. Якщо вимкнути підсвічування, мишку справді можна сплутати з офісною. Від свого попередника візуально відрізняється наявністю підсвічування Lightsync. Управління та детальне налаштування відбуваються через фірмове ПЗ G HUB.

Logitech G102 Lightsync оснащена фірмовим оптичним сенсором Mercury з чутливістю до 8000 DPI з частотою опитування 1000 Гц та чудово підійде для середньостатистичного користувача. Крім цього, G102 вирізняється достатньою довговічністю. Ціна за даний екземпляр становить приблизно 1299 грн.

Крім цього, існує безпровідна версія цієї мишки Logitech G305. Вона має абсолютно ідентичний дизайн за виключенням відсутності підсвічування. Для когось може бути плюсом живлення від батарейки типу АА, але з мінусів — центр тяжіння знаходиться ближче до задньої частини. Виробник заявляє час роботи 250 годин від батарейки, але усе залежить від самої батарейки, тому час може суттєво відрізнятися. Тип підключення — через USB адаптер (радіоканал), що є найбільш стабільним типом для безпровідних гризунів.

Загалом мишки виявилися досить популярними завдяки своїй ціні та підійдуть людям як для ігор, так і для звичайної роботи.

Плюси:

 • Чудове підсвічування Lightsync
 • Хороші характеристики сенсора Mercury
 • Гарний зовнішній вигляд

Мінуси:

 • Батарейка типу АА
 • Центр тяжіння

Razer DeathAdder V3 PRO Wireless: відмінна ергономіка

Мишка від відомого бренду ігрової периферії, Razer DeathAdder V3 PRO Wireless, вразить навіть самих вибагливих користувачів. Попри свій достатньо недовготривалий час на ринку, вона вже встигла зарекомендувати себе.

В порівнянні із попередницею V2 та класичною провідною моделлю DeathAdder, V3 PRO дещо відійшла від звичної усім нам форми. Тепер мишка стала вужча та менша, але це не завадило їх залишитись надзвичайно комфортною. Як і більшість ергономічних мишок, пристрій призначений виключно для правої руки.

У мишці встановлений флагманський сенсор Focus Pro 30K з дивовижними 30 000 DPI та оптичні перемикачі Optical Mouse Switches Gen-3. Мишка має комбінований тип підключення: бездротовий Razer HyperSpeed ​​Wireless та дротовий Speedflex. Виробник заявляє до 90 годин автономної роботи на одному заряді.

Варто сказати, що датчик нещодавно вдосконалено з точністю роздільної здатності 99,6% і надшвидкісним бездротовим підключенням, що на 25% швидше, ніж більшість бездротових технологій.

Але тут варто поговорити про ціну. Razer DeathAdder V3 PRO Wireless хоча і справді досить крута, але її вартість становить 6 499 грн.

Плюси:

 • Має до п’яти профілів конфігурації
 • Відмінний та точний сенсор 30 000 DPI
 • Вдосконалена ергономіка

Мінуси:

 • Має лише правосторонню конфігурацію
 • Висока ціна

Razer Naga V2 Pro Wireless: найкращий вибір для MOBA та MMORPG

Якщо ви як і я полюбляєте пограти ігри в жанрі MMO RPG, Razer Naga V2 Pro Wireless — ваш вибір. Особливістю моделі є наявність великої кількості додаткових кнопок у вигляді бокових змінних панелей (на 2, 6 та 12 кнопок). Панелі кріпляться досить міцно за допомогою магнітів. Візуальні геймерські фішки тут також присутні: девайс має підсвічування логотипа та колеса прокрутки.

В мишці встановлено оптичний сенсор Razer Focus Pro, який забезпечує до 30 000 DPI. Вражає чи не так? Крім цього, виробник заявляє швидкість до 750 дюймів за секунду (IPS) та прискорення 70 G, чим не завжди можуть похвалитися інші.

Хоча Razer Naga V2 Pro Wireless і не має таку популярність як інші девайси виробника, але вона є, мабуть, чи не єдиною мишкою для тих, хто полюбляє різноманітні макроси та налаштування.

Мишки Razer мають безліч аналогів дорожчим мишкам в середині бренду, тому якщо ви хочете обрати мишку серії Naga, вибір є досить широкий і є можливість придбання провідної більш бюджетної версії.

Плюси:

 • Має до п’яти профілів конфігурації
 • Новітній сенсор 30 000 DPI
 • Круті налаштування
 • Наявність змінних панелей

Мінуси:

 • Має лише правосторонню конфігурацію
 • Висока ціна

Logitech G502 X Plus Wireless: футуристичний дизайн

Logitech G502 X Plus Wireless — справжній ергономічний шедевр. Мишка схоже за формою на культову Logitech MX Master 3, але створена спеціально для геймерів: новітній сенсор Hero 25 000 DPI від Logitech, гібридні оптико-механічні перемикачі «Lightforce», а також восьмизонне RGB-підсвічування, яке зачаровує.

Мишка є наступником моделі Logitech G502 Lightspeed, але з суттєвими покращеннями. Девайс на ринку не так давно, тому час покаже, чи зможе ергономіка тягатися з практичністю.

Якщо ви не в захваті від підсвічування G502 X Plus, ви можете заощадити приблизно 20 доларів, придбавши G502 X Lightspeed, вони абсолютно ідентичні, за винятком підсвічування. Обидві моделі використовують бездротове з’єднання Logitech Lightspeed для підключення без затримок. Поряд із ними існує стандартна провідна версія Logitech G502 X для тих, хто любить класичне підключення або не довіряє «сучасним наворотам».

Мишки мають багато особливостей, але найбільш незвичним для нового користувача є кнопка перемикання режимів прокрутки колеса: з тактильною і вільною прокруткою.

Плюси:

 • Футуристичний та ергономічний дизайн
 • Сенсор Hero 25 000 DPI
 • Оптико-механічні перемикачі «Lightforce»
 • Восьмизонне RGB-підсвічування

Мінуси:

 • Має лише правосторонню конфігурацію
 • Висока ціна

Logitech G Pro X Superlight 2 Wireless: найкраща для кіберспорту

Досить відома у широких кругах Logitech G Pro є справді вдалою моделлю. Вона має чудовий дизайн, хороші характеристики та найголовніше — визнання фанатів. Але мало хто знає, що є значно легший варіант Logitech G Pro X Superlight 2 Wireless.

Logitech G Pro X Superlight 2 Wireless має класичний для G Pro серії дизайн. Крім цього, пристрій оснащено передовим сенсором на 32 000 DPI. Компанія має великий досвід в кіберспортивних дисциплінах, її девайси використовуються на багатьох визначних турнірах, тому ми можемо бути в впевнені у якості компонентів.

Те, за що часто беруть цю мишку, — є її вага. Logitech G Pro X Superlight 2 LightSpeed Wireless важить всього 60 грамів, хоча це не найменше значення серед інших, але це справді мало. Попри таку масу, мишка може прожити на одному заряді до 90 годин.

Плюси:

 • Легендарна серія
 • Сенсор на 32 000 DPI
 • Вага всього 60 грамів
 • Тривалий час автономної роботи

Мінуси:

 • Має лише правосторонню конфігурацію
 • Висока ціна

Asus ROG Keris Aimpoint: якісні та приємні матеріали корпусу

Якщо ви шукаєте середньобюджетну мишку, яка буде настільки ж крутою, як флагмани — це все Asus ROG Keris Aimpoint. З першого погляду пристрій може здатися класичної форми, але має певні відмінності. Форма мишки — асиметрична, тому підійде для гравців, які тримають мишку лише правою рукою.

Попри непримітний вигляд, виконана мишка на ура. Матеріали корпусу дуже якісні, немає жодного хрусту або люфту.

Що ж ви отримуєте за суму понад 4000 грн? В Asus ROG Keris AimPoint встановлено фірмовий сенсор середнього рівня ROG AimPoint 36000 DPI, швидкістю 50 g та частотою опитування 1000 Гц. Звучить круто

Плюси:

 • Незвичайний дизайн
 • Сенсор ROG AimPoint 36000 DPI
 • Зручно лежить у руці
 • Приємні матеріали корпусу

Мінуси:

 • Деякі користувачі скаржаться на налаштування мишки

Corsair Katar Pro XT: надзвичайно легка за приємну ціну

Сучасні тенденції змушують великі компанії змінювати підхід до своїх продуктів. Так і сталося у цьому випадку. Corsair Katar Pro XT — перша надлегка мишка за ціною приблизно 1 399 грн компанії. Попри закритий корпус, важить вона всього 73 г. При цьому Corsair постаралася уникнути компромісів за функціями.

Хоча і мишка не отримала дивовижні характеристики, адже варто зважати на бюджет, але точно може потягатися з прямим конкурентом Logitech G102 Lightsync. З першого погляду ці мишки можуть здатися ідентичні на вигляд, але Katar Pro XT має звужену до краю спинку, що робить цього гризуна більш ергономічним.

Corsair Katar Pro XT отримала сенсор Pixart PMW3391 з максимальною роздільною здатністю 18 000 точок на дюйм. З ним ви точно можете бути впевнені у перемозі! Даний сенсор можна побачити на багатьох мишках маленьких компаній, адже він може похвалитися не лише своїм добрим ім’ям, але й надзвичайною довговічністю.

Плюси:

 • Цікава відмінна від інших форма
 • Сенсор відомого бренду Pixart PMW3391 на 18 000 DPI
 • Вага всього 73 грами
 • Приємна ціна

Мінуси:

 • Форма може бути незручна деяким користувачам
Disqus Comments Loading...