100 лекторів, більше тисячі слухачів і 440 випускників – фахівців, які будують найзручнішу в світі цифрову державу. Такі підсумки першого року роботи CDTO Campus – освітнього простору, де готують лідерів цифрової трансформації для державної служби. «Це лише початок», – впевнено каже директорка CDTO Campus Галина Пустова. Їй є чим пишатися: аналогів таких освітніх проєктів немає навіть в Європі та США.

Кореспондент ITC.ua відвідав закритий захід з нагоди першої річниці CDTO Campus та в партнерському проєкті з Сisco Україна розповідає, скільки в країні охочих здобути освіту цифрового лідера, як випускники використовують на практиці отримані знання та які плани простору на наступний рік.

Партнерський матеріал?

Простір, де створюється майбутнє

CDTO Campus не схожий на класичний освітній простір – з маркерними дошками та проєктором. Він радше нагадує фільми про майбутнє: мінімалістичний інтер’єр, неонові лампи, що підсвічують стіни синім кольором, декілька великих екранів. Один з них завширшки майже три метри – це інтелектуальна система відеоконференцзв’язку Room Kit EQX, яку надала компанія Cisco Україна, технологічний партнер CDTO Campus. Пристрій має вбудовані камери – спікери, які приєднуються до заходу онлайн, наприклад, лектори, можуть бачити всіх присутніх.

Команда CDTO Campus та партнери проєкту на фоні системи відеоконференцзв’язку Room Kit EQX

На початку офіційної частини на екрані з’явився Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

«CDTO – це драйвери змін, вони впроваджують сервіси, що спрощують життя людей, забезпечують прозорість і долають бюрократію, – підкреслив міністр. – Без них цифрова трансформація залишалася б лише ідеєю».

«Раніше таких фахівців не готували, –  зазначила заступник міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції Валерія Іонан, яка особисто завітала на річницю. – Саме тому ми разом із партнерами запустили CDTO Campus, де цифрові лідери отримують доступ до актуальних знань у сферах ШІ, кібербезпеки та цифрової інфраструктури й одразу застосовують їх на практиці».

Заступник міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції Валерія Іонан

Фахівці Мінцифри та Фонду Східна Європа – організації, що імплементує проєкт, проаналізували понад 200 освітніх програм з диджиталізації, аби використати найкращі практики в Україні та світі. Ініціативу підтримали численні міжнародні донори: GIZ, Visa, USAID та інші.

За рік роботи у кампусі вже запустили 12 навчальних програм, зокрема у співпраці з міжнародними партнерами: Cisco, Microsoft, Apolitical тощо. Серед лекторів є викладачі Georgetown University та Stanford d.school. Вступити на навчання можуть всі охочі долучитися до інноваційних державних проєктів та цифрової трансформації країни. Обрати програму та зареєструватися можна на сайті CDTO Campus.

Інновації та нетворкінг: що дає студентам CDTO Campus

Деякі з гостей заходу – випускники CDTO Campus. Начальник трансформаційного офісу державного «Укрексімбанку» Андрій Малахов закінчив програму «Цифрова трансформація в публічному врядуванні».

«Завдяки навчанню в CDTO Campus ми з командою впровадили в роботу ШІ-помічника “Меланію”, – розповів Андрій Малахов. – Вона автоматично обробляє звернення користувачів, допомагає створювати відеопрезентації й оптимізує робочі процеси».

За його словами, у студентів та випускників кампусу вийшло створити потужну спільноту: «Я зустрів тут людей, які справді прагнуть впроваджувати цифрові інновації в Україні. Тепер, коли мені потрібна допомога в реалізації цифрових ініціатив, я знаю до кого звернутися».

Цю думку поділяє ще один випускник, який завітав на річницю, – генеральний директор директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Міністерства юстиції Єгор Разогрєєв: 

«Для мене CDTO Campus – це, перш за все, про команду та спільноту – крутий нетворкінг, який об’єднує цифрових лідерів».

Що запланували на 2025 рік

Як розповіла директорка CDTO Campus Галина Пустова, у CDTO Campus три нових освітні програми: 

  • AWS: Вступ до хмарних технологій – основи роботи з хмарними сервісами;
  • Cisco: Основи кібербезпеки для нетехнічних спеціалістів у державному секторі – захист інформації та протидія сучасним загрозам;
  • Cisco: Вступ до ШІ – базові поняття та застосування штучного інтелекту.

А у 2025 році CDTO Campus відкриє чотири нові факультети:

  • GovTech-факультет – розробка цифрових рішень для публічного сектору.
  • Cyber-факультет – навчання з кібербезпеки.
  • AI-факультет – впровадження штучного інтелекту.
  • Дія-факультет – навчання з підтримки екосистеми Дія.

Амбітна мета команди CDTO Campus на 2025 рік – дати освіту понад 500 студентам, які стануть драйверами цифрових змін.

Директорка CDTO Campus Галина Пустова

«Але ми не лише навчатимемо, – підкреслила директорка CDTO Campus. – Наступного року ми запускаємо для цифрових лідерів проєкт з допомоги у працевлаштуванні».

Детальний звіт про діяльність проєкту за 2023–2024 роки та плани на майбутнє є на офіційному сайті CDTO Campus.

Як обладнаний простір для студентів

Окрім актуальних сучасних програм слухачам CDTO Campus доступне і сучасне обладнання. Зокрема, технологічний партнер простору компанія Cisco Україна забезпечила кампус інтелектуальною системою відеоконференцзв’язку Room Kit EQX і бездротовими дошками Board Pro 55 та Board Pro 75. Їх можна використовувати для проведення відеозустрічей та інтерактивних презентацій на лекціях. Cisco також надала CDTO Campus два настільних пристрої Desk Pro з 27-дюймовим екраном для індивідуального використання під час онлайн-зустрічей або роботи в невеликих командах.

«Навіть в українському офісі Cisco встановлені моделі цього обладнання попереднього покоління. Якщо ми захочемо показати клієнтам Cisco щось дійсно нове, ми запросимо їх в CDTO Campus», – зазначив генеральний директор Cisco Україна Сергій Мартинчук. 

Генеральний директор Cisco Україна Сергій Мартинчук на фоні системи відеоконференцзв’язку Room Kit EQX

Співпраця з CDTO Campus стала можливою завдяки глобальній програмі Country Digital Acceleration (CDA) від Cisco, мета якої – прискорювати цифрову трансформацію країн.

За словами Сергія Мартинчука, хоча проєкту лише рік, а Cisco виповнилося вже 40 років, компанії є чому повчитись у CDTO Campus. Коли команда Cisco готувалася до запуску програм «Впровадження безпечних цифрових платформ» та «Вступ до ШІ простою мовою», то хотіла спочатку використати готові програми від Cisco Networking Academy. 

«Але запит від CDTO Campus був настільки складний і унікальний, що ми підготували нові курси, – поділився генеральний директор Cisco Україна. – Тож ми розвиваємось разом».

Шлях України до цифрової держави 

«Цифровізація кардинально змінює взаємодію людини з державою. Щороку ця взаємодія стає простішою: оформлення довідок, продаж авто чи реєстрація шлюбу тепер можливі в кілька кліків, – зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях. – Однак цифрові трансформації – це не випадковість, а результат наполегливої праці лідерів, які її впроваджують».

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях на фоні системи відеоконференцзв’язку Room Kit EQX

Зараз Україна посідає п’яте місце серед 193 країн за індексом Online Service Index (OSI). Він оцінює доступність і якість онлайн-послуг, що надаються державою через офіційні цифрові платформи. За словами Віктора Ляха, з CDTO Campus драйверів цифрових змін ставатиме більше. Президент Фонду Східна Європа впевнений: «Нам вже під силу досягати найамбітніших цілей».

Партнерський матеріал?

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: