Як потрапити в IT, якщо зовсім немає досвіду. 4 історії та 6 порад для новачків

Опубликовал
Партнерский материал

Що робити тим, хто хоче працювати в ІТ, але не знає, з чого почати і який напрям вибрати? Або не наважується зробити перший крок, бо боїться поступитися досвідченішим фахівцям?  

У партнерському проєкті команда навчального центру SkillUp дає поради новачкам, наводить надихальні історії своїх випускників і запрошує на безплатний онлайн-урок 10 квітня, який допоможе зрозуміти, у якому напрямку вам рухатися.

Партнерський матеріал?

 1. Потрібно усвідомити, що вам цікаве саме ІТ

Поспілкуйтеся з тими, хто працює в цій сфері, дізнайтеся, які в ній є фахівці й чим вони займаються, чим відрізняється корпоративна культура IT-компаній від інших. 

 1. Не треба сприймати відсутність досвіду як проблему. Це – виклик

Для старту в ІТ не важливо, ким ви працювали до цього: лікарем, бариста, бухгалтером. Це підтверджують випускники SkillUp, які прийшли на курси без досвіду, а зараз працюють у крутих ІТ-компаніях. Середня зарплата наших випускників у перші два роки в IT така: на старті – $700, за рік – $1,3 тис., за два роки – $1,8 тис.

Ось для прикладу історія Євгенії:

«Я п’ять років працювала в банківській сфері. Раніше я бачила себе тільки в ній, бо там є люди, гроші, спілкування. Зараз я працюю в ІТ. Навчання, розвиток, гідна оплата праці, повага в колективі, можливість зростати, вільний час – це те, що, як я вважала, неможливо отримати одночасно. Найголовніше  – це зробити перший крок і записатися на курс, що я і зробила в серпні, і наразі маю те, що маю».  

 1. Пам’ятайте, що особисті якості важливіші, ніж досвід

Ось на що зважають роботодавці під час співбесіди:

 • інтерес, мотивація та бажання кандидата розвиватись в обраному напрямі;
 • готовність починати з найпростішого;
 • ідеальне знання теорії, технологій, інструментів;
 • портфоліо, мінімальний досвід, релевантний досвід – на курсах ви це й отримаєте;
 • уміння себе продавати;
 • виконання тестового, до якого слід підходити за принципом «роби, що просять, і трішки більше».

Дізнатись з чого почати навчання можна тут

 

 1. Не треба опускати руки після декількох відмов – на старті це нормально

Аналізуйте кожну співбесіду та відмови, спілкуйтеся з рекрутерами, запитуйте, що йшло так, а що ні. Якщо ви не впевнені, що зможете самостійно це зробити, спробуйте коучинг. Наприклад, у SkillUp є коучинг із працевлаштування, де випускнику допомагають пройти шлях від нуля до запрошення на роботу.

 1. Відкиньте нав’язливі думки, що новачку важко знайти роботу

Процес працевлаштування відбувається по-різному. Хтось знаходить роботу одразу, хтось – за декілька місяців, але кожен, хто справді цього прагне, отримує свою першу посаду. 

У SkillUp безліч таких історій. Ось декілька з них.

Юлія Рудченко:

«Можу сказати, що завдяки курсам я змогла змінити своє життя. Я досі працюю в напрямі QA, зараз обіймаю посаду QA Team Lead у британському проєкті. Працюю майже три роки в Innovecs на цьому проєкті. За весь час змінила дві компанії, також трохи працюю ментором для тих, хто хоче змінити своє життя та перейти в IT».

Надія Колесник:

«Я працюю в компанії Ubisoft, у яку влаштувалася після курсів. Починала як гейм-тестер, а зараз займаюся проєктом, який спеціалізується на вебтестуванні. Нещодавно отримала підвищення до мідла. Я дуже задоволена та почуваюся на своєму місці».

Наталія Кузьминська:

«Я почала працювати за місяць після курсу, загалом змінила три компанії. Зараз я в компанії devspiration, поки ще middle. Можу сказати, що перехід в ІТ дуже змінив моє життя у плані відношення до речей, людей, пріоритетів тощо». 

Дізнатись умови навчання та зареєструватися на безплатний онлайн-урок 10 квітня можна за посиланням 

 

 1. Виберіть свій напрям

В ІТ багато професій, з яких можна розпочати кар’єру. Найпоширеніші серед них – тестувальник, рекрутер, дизайнер. Ми радимо спробувати себе в тестуванні.

QA Engineer, або тестувальник програмного забезпечення, – це фахівець, який тестує готове ПЗ на наявність багів, тобто неполадок. Знайдені помилки він направляє розробнику, аби той їх виправив.

Головна перевага професії в тому, що необхідні для фахівця базові знання та навички можна освоїти за 2–3 місяці. 

Щоб ви могли переконатись, чи дійсно це ваше, ми проводимо безплатний онлайн-урок 10 квітня, де ви дізнаєтесь: 

 • все про напрям «Тестування ПЗ»;
 • які навички та якості потрібні на старті;
 • як знайти роботу вже з перших місяців навчання.

А також зможете поспілкуватися з експертами-практиками, які колись також починали з нуля.

Партнерський матеріал?

Зареєструватись на безплатний онлайн-урок 

 

Disqus Comments Loading...