В Україні вже півтора року існує фонд Inzhur Supermarket. Його інвестори спільно володіють будівлями супермаркетів на Київщині, які орендує національна мережа, й отримують прогнозований річний дохід від 9,5% в доларах від оренди. Загалом за час існування фонду інвесторам перерахували майже 78 млн грн дивідендів.

Донедавна в Inzhur Supermarket був sold out інвестиційних сертифікатів. Але 2 вересня в портфелі фонду з’явився новий об’єкт – будівля для супермаркету «Фора», а з ним і нові сертифікати. Лише за перші чотири дні після цього оголошення Inzhur Supermarket розпродав 65% доступних цінних паперів.

Розповідаємо, скільки та на чому заробляють співвласники супермаркетів, чому це надійна інвестиція навіть під час повномасштабної війни та як встигнути стати інвестором Inzhur Supermarket.

Партнерський матеріал?

Як рахується дохідність

Inzhur Supermarket – REIT-фонд, тобто його інвестори є співвласниками дохідної нерухомості й щомісяця отримують дивіденди від її оренди. 1498 вкладників спільно володіють трьома будівлями супермаркетів на Київщині, які вже приносять дохід.

Цього вересня до портфеля додався новий об’єкт – розпочалося будівництво супермаркету в Бучі. Воно триватиме три місяці, а орендуватиме будівлю мережа супермаркетів «Фора», яка вже підписала договір оренди на 10 років. Відкриття заплановано на 1 березня 2025 року.

Прогнозована річна дохідність Inzhur Supermarket від 9,5% річних у доларах, після оподаткування – від 8,5%. Як фонд аргументує доходність в доларах? В Inzhur Supermarket поясняють: в Україні оцінка нерухомості прив’язана до курсу валют, і комерційна нерухомість фондів Inzhur – також. Дохід інвестора теж прив’язаний до валюти і щомісяця він отримує на картку дивіденди у гривні згідно з поточним курсом.

Один з інвесторів Inzhur Supermarket, Front-end developer Владислав, розповідає:

«Я отримую щомісяця близько 10% річних, бо була переоцінка, і сертифікати стали дорожчі, моя дохідність виросла. Я не знайшов іншого інструменту в Україні з такою дохідністю, прив’язаною до долара».

Як це виглядає в гривнях без урахування податків. В січні 2024 року, коли курс долара був 37,5 грн, прибуток від одного інвестиційного сертифіката Inzhur Supermarket складав 8,13 грн. В липні курс виріс до 40,7 грн, а заразом і прибуток – до 9,04 грн.

Стати співвласником будівель супермаркетів за 20 хвилин

Як інвестувати в Inzhur Supermarket

Щоб стати співвласником чотирьох супермаркетів, потрібно купити мінімум 122 інвестиційних сертифікати фонду Inzhur Supermarket – наразі їхня вартість від 142 тис. грн, або близько $3,4 тис. На сайті це займає до 20 хвилин. З усіма умовами можна ознайомитися в розділі фонду, а питання поставити телефоном, у Telegram, Viber чи WhatsApp. Співвласники, які вже придбали по 122 інвестсертифікати, мають можливість доінвестовувати у фонд, купуючи по одному сертифікату, що коштують трохи більше 1 тис. грн.

Хто інвестує у фонд? Найбільше серед співвласників IT-фахівців та військовослужбовців ЗСУ. Також багато лікарів, підприємців, держслужбовців, юристів, вчителів, викладачів вишів. Середньомісячний дохід 57% співвласників перевищує 100 тис. грн. Інвестують з зарплатні, заощаджень або доходу від підприємництва. Середній вік співвласників – 34 роки. Найстаршому – 86, наймолодшому – 2 роки.

Дехто зі співвласників, як от Front-end developer Владислав, планують доінвестовувати в Inzhur Supermarket, як тільки будуть відкриватися нові супермаркети. Айтівець пояснює, що це – зрозуміле і безпечне вкладення: «Я розумію як працюють супермаркети, це не умовний Beethoven X, курс якого неможливо передбачити».

Чи це надійний актив

Всі об’єкти Inzhur Supermarket будувалися під конкретного замовника, який є орендарем. Фонд не укладає короткострокових договорів на пів року чи рік – тільки довгострокові контракти на 10-30 років. Наприклад, з «Сільпо» договір оренди підписаний на 10 років. Важливо, що орендарі також зацікавлені у довгостроковій співпраці, бо інвестують в обладнання приміщення десятки мільйонів гривень.

Що цей механізм приносить стабільний дохід від оренди, підтверджує найперший фонд Inzhur – 1001. Його інвестори є співвласниками землі та будівлі, які орендує «Сільпо». Він запустився в лютому 2022 року і, попри повномасштабне вторгнення та часткову девальвацію гривні, виплатив інвесторам навіть більше прогнозованої дохідності: 10,14% річних у доларах замість очікуваних 10,06% до оподаткування.

Будівля супермаркету в Білогородці, якою спільно володіють інвестори Inzhur Supermarket

Купуючи інвестиційні сертифікати Inzhur Supermarket, інвестор юридично стає є співвласником всіх активів фонду, тобто всіх об’єктів, якими володіє фонд. Для інвестора це диверсифікація фінансових ризиків. Якщо одна мережа перестане працювати, інша продовжить працювати. Також це диверсифікація воєнних ризиків, бо ймовірність, що ракета влучить в усі локації мінімальна.

Що буде в разі «прильоту»? Кожен об’єкт у власності Inzhur Supermarket застрахований від нещасних випадків, але наслідки бойових дій страхові компанії в Україні й у світі не покривають. Якщо будівля буде частково пошкоджена, зовнішнє відновлення – це відповідальність фонду, внутрішнє оздоблення – на орендарі. Всі об’єкти знаходяться в топових локаціях, тож, в разі пошкодження, і Inzhur Supermarket, і орендарі зацікавлені у швидкому відновленні.

Фонд Inzhur Supermarket діятиме до 2043 року. По закінченню цього строку він зобов’язаний викупити у співвласників цінні папери. Або, у разі продовження договору оренди, термін діяльності фонду також продовжиться. Кожен співвласник може вийти з інвестиції в будь-який момент, перепродавши цінні папери третій особі. Продати можна двома способами. Перший – знайти покупця самостійно (комісія 0%) в закритому чаті співвласників «Спільнота Inzhur». В такому випадку компанія лише супроводжує угоду. Рекордний час пошуку – 1 хвилина. Другий – залишити заявку на викуп Inzhur (комісія до 3%). Час від заявки на продаж до виплати коштів співвласникові займає в середньому 4,5 години.

Діяльність всіх фондів Inzhur моніторять незалежні компанії та аудитори. У 2023 році оцінку активів робила міжнародна компанія Baker Tilly, а аудит – Deloitte – компанія, що входить до великої четвірки. Діяльність фондів також регулює та контролює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Супермаркет, що працює в будівлі фонду Inzhur Supermarket

Інвестувати в Inzhur Supermarket можна за посиланням

Справжній пасивний дохід

Інвестиція в Inzhur Supermarket – це цілковито історія про пасивний дохід. Співвласникам нерухомості не треба вести комунікацію з орендарями, стежити за станом об’єктів чи декларувати дивіденди – цим опікується Inzhur. Інвестори просто отримують прибуток на картку. Наразі в управлінні шести фондів Inzhur активи на понад 2,1 млрд грн. Починаючи з лютого 2022 року, компанія виплатила 8924 співвласникам більше 182 млн дивідендів.

Зі співвласниками Inzhur комунікує відкрито та прозоро – всі документи про діяльність фонду можна перевірити на сайті. А в Telegram-каналі Inzhur REIT крім менеджерів Inzhur, на питання користувачів відповідає й засновник і СЕО Inzhur Андрій Журжій. На сайті Inzhur також можна безплатно відкрити брокерський рахунок, пройшовши верифікацію, і долучитися до закритої спільноти інвесторів Inzhur, де публікують всі оновлення.

Супермаркет, що працює в будівлі фонду Inzhur Supermarket

Новий об’єкт фонду Inzhur 2001

10 вересня знову відкрився для інвестування ще один фонд – Inzhur 2001, який об’єднує будівлі ресторанів швидкого харчування, які орендує міжнародна мережа McDonald’s. Новий ресторан вже будується в Броварах. Термін будівництва – 3 місяці, відкриття ресторану заплановано на квітень 2025 року. Договір оренди підписаний на 30 років.

Прогнозована дохідність фонду – від 8,5% річних у доларах. Усі співвласники почнуть отримувати дивіденди від інвестицій з першого місяця.

Inzhur 2001 – один із найпопулярніших фондів компанії. Це доводить той факт, що всі інвестиційні сертифікати на суму понад 47,6 млн грн було розпродано за 4,5 години після старту продажів.

Партнерський матеріал?

Стати співвласником будівель супермаркетів

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: