З моменту появи біткоїна пройшло 15 років. І якщо тоді мало хто чув і тим більш розумів, що таке криптовалюта, то сьогодні ця цифрова валюта стала відомою широкій аудиторії. 2024 року Україна посіла шосте місце у світі за рівнем прийняття криптовалют (згідно з рейтингом The 2024 Global Adoption Index від Chinalysis).

У партнерському тексті із Trustee розповідаємо в деталях про три стратегії, які допоможуть вигідно витрачати криптовалюту у 2025 році.

Партнер проєкту?

Спосіб 1: Платіжні криптокартки

Дослідження MNBC показало, що найактивніше цифрові активи застосовують для оплати товарів і послуг з використанням карток, оскільки це просто й дає значну свободу, наприклад: 

  • Просте використання: від завантаження застосунку до замовлення фізичної або віртуальної картки. 
  • Легке поповнення напряму з бірж, акаунтів чи інших гаманців. Якщо ви тільки починаєте знайомство із криптовалютами, більшість гаманців пропонують функцію придбання крипти за фіатні гроші, що робить процес простим і доступним.
  • Широкі можливості: розрахунок у кафе, магазинах, сервісах, на автозаправках без необхідності обміну криптовалюти на фіаттрадиційна валюта, наприклад, гривня чи долар. Щобільше, криптокартка дозволяє розраховуватися в будь-якому із 200 мільйонів банківських терміналів по всьому світі як звичайною банківською карткою. Це універсальне поєднання двох світів: фіатного і криптовалютного.
  • Зняття готівки: деякі картки дозволяють отримувати фіат через банкомати. 
  • Миттєві перекази навіть для тих, хто не має криптогаманця.

При цьому саме Trustee Plus займає 66,6% ринку платіжних карток Україні. Це український продукт, запущений у липні 2022 року. Застосунок Trustee Plus є частиною екосистеми Trustee та дозволяє:

  • зберігати, обмінювати, купляти криптовалюту;
  • виводити активи безпосередньо на банківські картки;
  • аналізувати ринок криптовалюти. 

Також застосунок підтримує понад 30 монет і різних методів: TRC20, ERC20, BEP20, а також реферальну програму. У серпні 2023 року він очолив рейтинг App Store Україна у категорії «Фінанси», а вже за місяць кількість активних користувачів перевищила 100 тис. Наразі Trustee Plus встановили понад 633 тис. разів і відкрили 135 тис. карток.

Як встановити Trustee Plus за кілька хвилин: покрокова інструкція

Застосунок Trustee Plus доступний для користувачів iOS та Android. Після завантаження необхідно пройти реєстрацію, що дуже просто. 

Для цього додаємо наш номер телефону, а після вводимо код з SMS. Застосунок попросить доступ до:

  • контактів для переказів за номером телефону;
  • камери для сканування документів, але це можна зробити пізніше. 

Також вас попросять ввести електронну адресу та підтвердити її: заходимо в нашу поштову скриньку, знаходимо автоматичний лист і натискаємо на підтвердження.

Далі вибираємо бажаний спосіб верифікації (KYC, Know Your Customer), що дасть нам доступ до повного функціоналу. Усього їх доступно чотири: 

  1. ID-картка (паспорт);
  2. закордонний паспорт;
  3. посвідка на проживання;
  4. паспорт старого зразка.

Як бачимо, лише перші три способи верифікації дають можливість замовити Trustee Card. Вибираємо потрібний варіант, робимо знімок документа.

Після того, як ви введете особисті дані у Trustee Plus, система запропонує вказати причину відкриття рахунку і джерело доходу. Серед доступних варіантів користувач може вибрати тільки один. Лише після цього кроку система почне обробку документів, і, якщо з ними не виникло жодних проблем, протягом декількох хвилин на вказану вами поштову адресу прийде лист з підтвердженням успішного завершення процедури верифікації.

Це все! Тепер можна починати вивчати функціонал застосунку. Для доступу використовуйте пароль, Face ID або Touch ID. Також доступна двофакторна аутентифікація через електронну пошту або спеціальний аутентифікатор у вигляді секретного ключа чи QR-коду.

Криптогаманець Trustee Plus підтримує понад 30 токенів і 70 тис. торгових пар з різними валютами і працює з різними блокчейн-мережами: Ethereum, Tron, BNB Chain та інші. Забезпечує безпеку завдяки децентралізованим протоколам і багаторівневій системі захисту й надає можливість здійснювати своп токенів. Також Trustee Plus дозволяє переказувати активи за номером телефону.

Інтерфейс програми простий, а навігація інтуїтивно зрозуміла для користувачів будь-якого рівня. Застосунок підтримує українську, російську, польську й англійську мови. У верхньому лівому кутку розташована іконка особистого облікового запису, а праворуч – сповіщення та чат із цілодобовою підтримкою. Внизу екрана – чотири основні вкладки: «Гаманець», «Ринок», «Картка» та «Реф» (реферальна програма). Баланс гаманця відображається в центрі екрана, але можна активувати режим інкогніто, щоб приховати кількість активів.

Поповнення балансу 

Для цього ви маєте вибрати потрібний актив зі списку (наприклад, USDT), далі – опцію «Поповнити за адресою», вибрати мережу (наприклад, Tron), скопіювати адресу депозиту й надіслати кошти. Транзакції на суму менше ніж 5 USDT не будуть зараховані на баланс. Trustee Plus не стягує комісії за перекази криптовалюти, але біржа, з якої здійснюється транзакція, може утримати певну суму як плату за сервіс.

Після того як на баланс надійшли стейблкоїни (USDT), переходимо до меню «Обмін» і конвертуємо USDT в іншу криптовалюту. Застосунок автоматично розрахує актуальний курс і покаже розмір комісії за своп. Конвертація відбувається миттєво.

Поповнити баланс можна кількома способами: переказати криптовалюту з іншого сервісу, надіслати євро з євровалютної картки Visa або MasterCard на номер картки Trustee, зробити банківський переказ у євро через SEPA (мінімальна сума 1 тис. євро) або поповнити USDT із гривневої картки через P2P-сервіс (процес ми описали вище).

Як вивести криптовалюту на іншу банківську картку

Тиснемо кнопку «Обмін». Вибираємо пару: зверху – ту, яку хочемо вивести, знизу – стейблкоїн USDT. Введіть суму або натисніть одну із кнопок процентного співвідношення. Потім – «Обміняти». 

Далі на головному екрані натисніть кнопку «Переказ», виберіть USDT, метод P2P. Виберіть валюту UAH і потрібний банк. Перевірте всі дані та натисніть «Далі». Вкажіть реквізити, на які хочете отримати кошти. Введіть потрібні ПІБ, номер картки (Visa або MasterCard), банк і країну. Зазвичай гроші надходять протягом 15 хвилин. 

Відстеження ситуації на ринку

У вкладці «Ринок» показані найбільш волатильні активи за останні 24 години, зокрема «Топ зростання» та «Топ падіння». Також є рейтинг криптовалют за ринковою капіталізацією, де можна побачити зміни цін та актуальні котирування.

При переході на сторінку конкретної криптовалюти доступна розширена інформація, зокрема:

  • обсяг торгів;
  • ціни максимум і мінімум за добу;
  • загальна і максимальна пропозиція;
  • кількість токенів в обігу;
  • історичні ціни максимум і мінімум;
  • коротка довідка про токен.

Користувач може налаштувати персональні параметри й отримувати сповіщення про зміни цін для кожного активу.

Криптовалютна картка Trustee Card

Головною особливістю Trustee Plus є наявність віртуальної картки MasterCard, яку можна прив’язати до Apple Pay і Google Pay для оплати покупок криптовалютами. Для цього відкрийте застосунок і натисніть внизу на кнопку «Картка», а потім на кнопку «Отримати». Далі під’єднайте Trustee Card до Apple Pay або Google Pay, скануючи QR-код. 

Умови та комісії: 

  • базова валюта картки: євро; 
  • кількість карток на одного користувача: одна; 
  • кількість пристроїв Apple / Google Pay: до п’яти; 
  • термін дії картки: п’ять років; 
  • вартість відкриття: 10 євро; 
  • плата за обслуговування та розрахунок онлайн / офлайн відсутня;
  • комісія за поповнення криптовалютою відсутня;
  • комісія за конвертацію в євро: 0,5%; 
  • ліміт транзакцій на добу: до 5 тис. євро; 
  • місячний ліміт: 50 тис. євро; 
  • зняття готівки в банкоматах з NFC-терміналом: 1,5% + 1 євро; 
  • добовий ліміт на зняття готівки: 2 тис. євро; 
  • місячний ліміт на зняття готівки: 20 тис. євро.

Також до 5 січня 2025 року отримати Trustee-картку можна безплатно. Для цього в застосунку треба здійснити від семи транзакцій на загальну суму від 50 євро. Після виконання цих умов вартість випуску картки повернеться на баланс вашого гаманця.
Крім того, уже анонсований запуск фізичної картки.

Реферальна програма від Trustee Plus 

Реферальна програма дозволяє користувачам заробляти до 25% доходу з кожного запрошеного користувача, а також 20% від комісії за транзакції кожного запрошеного користувача, який прийшов і зареєструвався через реферальне посилання. 

Знайти його можна на головній сторінці у вкладці «Реф». У програмі винагород беруть участь усі криптовалюти. Виведення нагороди доступне для суми від 2 USDT. Запрошені користувачі також отримають бонус на кешбек-баланс у розмірі 1,99 USDT одразу після інсталяції гаманця.

Спосіб 2: P2P-перекази

Іншим популярним способом є P2P-перекази. За допомогою цього методу можна здійснювати безпосередні транзакції через спеціальні платформи або сервіси. Але наразі цей спосіб залишається частково сірим, адже немає чіткої регуляції з боку держави. Крім того, деякі банки можуть заблокувати картку за використання таких сервісів, що робить цей метод доволі ризикованим.

Спосіб 3: обмінники криптовалют

Онлайн-обмінники дозволяють швидко конвертувати криптовалюту у фіат і навпаки. Вони продовжують бути одним з найпопулярніших варіантів для криптовалютних транзакцій. Але цей метод є не таким безпечним, адже більшість обмінок працюють також без чіткої державної регуляції, тому є ризик втрати коштів або навіть заблокування обмінного рахунку.

Наразі очікується, що правове врегулювання криптовалют в Україні відбудеться у 2025 році. Розглядаються два законопроєкти: №10225 (від НКЦПФР) та №10225-1 (від Мінцифри).

Таким чином, як порівняти з P2P й обмінниками, криптокартки на кшталт Trustee Plus є легальним і безпечним способом витрачати криптовалюту. 

Партнер проєкту?

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: