Для того щоб бути успішним та ефективним вчителем, потрібно не лише якісно передавати знання, а й самим постійно вдосконалювати навички. Освітяни мають бути гнучкими та готовими змінювати свої підходи, якщо виникає така потреба.
У партнерському матеріалі з Grade Education Centre його експерти розповідають про важливість професійного та особистого розвитку вчителів, а також радять, в яких конференціях варто взяти участь.
Зміст
Чому навчатися так важливо
Розвиток професійних навичок, освоєння нових методик і технологій визначають успіх у професії вчителя.
Сучасні учні потребують індивідуального підходу, і викладачі мають бути готовими до роботи з різними дітьми. Для цього необхідно постійно вдосконалювати свої навички – на курсах, семінарах, конференціях.
Важливо, щоб процес був безперервним. В Україні існує безліч можливостей для розвитку освітян, як в офлайн, так і в онлайн-форматі. Вчителі можуть обирати з великої кількості курсів та семінарів, що дозволяє знайти оптимальні для себе програми.
Як часто потрібно оновлювати знання
Курси та конференції дозволяють вчителям бути готовими до викликів. Там вони можуть дізнатися про нові навчальні програми, сучасні методи викладання та підходи до різних учнів.
Наприклад, курси з розвитку емоційного інтелекту або цифрової грамотності допомагають вчителям краще взаємодіяти з дітьми та використовувати сучасні інструменти. Щоб залишатися в курсі нових методик і тенденцій в освіті, бажано проходити курси підвищення кваліфікації щонайменше раз на рік. Конференції та семінари варто відвідувати хоча б кілька разів на рік, оскільки вони дозволяють обмінюватися досвідом з колегами та отримувати нові ідеї для власної практики.
Ще одна важлива перевага таких заходів – це чудовий спосіб завести нові знайомства та зрештою – нових друзів.
Як можна розвиватися вчителю
-
Підвищення кваліфікації та сертифікація
Курси підвищення кваліфікації дозволяють вчителям не тільки вдосконалювати свої навички, але й отримувати сертифікати, що підтверджують їхній професіоналізм. Це є офіційним свідченням того, що вчитель досяг певного рівня знань і навичок, необхідних для викладання на високому рівні. Сертифікація важлива й для кар’єрного зростання, оскільки вона підвищує конкурентоспроможність вчителя на ринку праці. Це відкриває нові можливості – людина зможе розраховувати на підвищення та нову заробітну плату.
Також сертифікація знадобиться для роботи в міжнародних школах чи участі в освітніх проєктах за кордоном. У багатьох країнах наявність міжнародно визнаних сертифікатів є обов’язковою умовою для викладання. Крім того, сертифікованого вчителя з великою ймовірністю запросять до участі в міжнародних конференціях, семінарах та інших заходах, присвячених освітнім інноваціям.
Серед таких сертифікатів найпопулярнішими є CELTA, DELTA та TKT. Однак, цінуються також сертифікати після завершення вузькоспрямованих курсів: наприклад, по роботі з дітьми чи використання ШІ для навчання.
-
Навчання нових технологій
Компʼютери, інтерактивні дошки, проєктори, вебсайти та різноманітні програми стали необхідними у навчальному процесі. Тому так важливо знати та вміти користуватися новими технологіями. Наприклад, використання інтерактивних платформ або взаємодія зі штучним інтелектом можуть суттєво покращити ефективність уроків. Вчителі, які освоїли нові технології, стають більш гнучкими та готовими працювати офлайн та онлайн. А це особливо актуально в умовах дистанційного навчання.
-
Особистісний розвиток та мотивація
Крім суто професійних знань, курси та конференції можуть вплинути на розвиток особистісних якостей вчителя. Наприклад, лідерські навички дозволяють ефективніше організовувати навчальний процес та керувати класом. Підвищення рівня комунікації допоможе знаходити підхід до різних учнів та розумітися з колегами та батьками. Особистісний розвиток важливий і для внутрішньої гармонії. Постійне самовдосконалення допомагає краще справлятися з викликами на роботі та знаходити натхнення.
Коли вчитель постійно працює над собою, він більше відчуває задоволення від своєї праці, тому що його зусилля приносять результат учням і йому самому.
-
Обмін досвідом і знаннями
Участь в освітніх програмах, конференціях та семінарах на державному та міжнародному рівні є чудовою можливістю розширити світогляд і дізнатися про новітні освітні практики.
На таких заходах освітяни діляться своїм досвідом, отримують зворотний зв’язок від колег з різних міст і країн, що дозволяє по-новому подивитися на власний підхід до викладання. Спілкування з міжнародними експертами дозволяє слідкувати за сучасними інноваціями в освіті. Вчителі отримують нові ідеї, які можна впроваджувати у власний навчальний процес, щоб удосконалити його.
Зважаючи на всі ці переваги, команда Grade створила захід, який допоможе освітянам отримати нові знання та ідеї, зустрітися з колегами та обмінятися досвідом, надихнутися та відпочити.
Конференція від Grade Education Centre
Grade Education Centre організовує офлайн-подію – «НЕметодична конференція», яка відбудеться 10 листопада в Києві. Захід зосередиться не тільки на професійному розвитку, але й на особистісному зростанні.
Слоган події – We don’t need no education. Він є своєрідним запрошенням до свободи: бути собою, вчитися і надихатися поза рамками та правилами.
Захід буде корисним не лише для викладачів, а й для методистів та управлінців в освітніх закладах. На конференції учасники зможуть відвідувати спільні сесії та воркшопи, які відбуватимуться паралельно, тому можна буде обрати найцікавіший для себе.
На заході, зокрема, висвітлюватимуться такі теми:
- особистісний розвиток;
- психологічна стійкість;
- зниження стресу;
- запуск власного освітнього бізнесу;
- необхідні навички для освітян під час війни.
Хто стане спікерами
На конференції виступатимуть представники різних сфер, які ділитимуться своїм унікальним досвідом. Серед них переможець Global Teacher Prize Ukraine Артур Пройдаков, операційна директорка TalkEn.Cloud Катерина Кравченко та засновниця Musique de langue Ольга Шурова.
Також можна буде послухати виступи таких спікерів, як:
- психологиня-консультантка Марина Орап;
- HR-директорка COMFY Катерина Бандуровська;
- CELTA Trainer Олена Лисиця;
- академічна директорка та CELTA Trainer Лідія Сімак;
- інструктори з першої допомоги Наталія Бойко та Олександр Диба.
Як долучитися до конференції
З деталями про те, як взяти участь у конференції, можна ознайомитись на сайті Grade. Захід розпочнеться 10 листопада о 9:30 в конференц-холі ДЕПО на вулиці Антоновича, 50.
До речі, Grade Education Centre вже понад 15 років займається підвищенням кваліфікації вчителів, і, окрім того, допомагає вивчати англійську всім охочим.
Одним з його продуктів є тест на рівень англійської. Він охоплює різні частини мови: лексику та граматику, письмо, а також розмовні навички. Пройти його можна безкоштовно.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: